Mladý raper (Vanilla Ice) a jeho tři kamarádi, kteří jsou na koncertním turné na svých nablýskaných motorkách, se musí kvůli poruše na jedné z nich několik dnů zdržet v ospalém americkém městečku, kde se moc zábavy nenabízí. Nevázaní muzikanti převrátí naruby život nejen městečka, ale i středoškolačky Kate. Netuší ale, že Katina rodina je součástí programu ochrany svědků, jejíž identita byla právě prozrazena a hrozí jí nebezpečí. Svého času kultovní film s hudbou Vanilly Ice v sobě spojuje prvky romance, akce i muzikálu. V menší roli zpěvačky se zde představila Naomi Campbell. (Sofia)

sarkas21

Robert Van Winkle (Vanilla Ice)Podle meho nazoru je to dost dobře poučné pro mlade rapery atd...)Sice ted už každý widí jen hip hop,ale stejně někdo pořad uctíwá i kwalitní rap který dělal práwě Vanilla Ice.Film je dobrej až na několik ujetých scén třeba stou motorkou to bylo teda dost trapné ale co už.Zawěrečná scéna byla skwělá pěkně odrapowaný koncert. ()

FilmFan24

Přestože tento film, ehm videoklip či jak chcete, patří mezi nejhůře hodnocené a byl to v kinách USA velký propadák, musím hodnotit takhle. Je to cool, sexy a svým způsobem hodně ujeté. Vanilkovou zmrzlinu mám rád a ústřední hit "Ice Ice Baby" se dostal pod kůži a hraje se vlastně dodnes. Barevný nablýskaný styl snímku i samotnému Vanillovi sluší a spousta mladých díky MTV mediální masáži rappera napodobovala jak ve stylu oblékání, tak bohužel i v chování. Na videokazetách to byl v půjčovně obrovský hit - takový, že kazeta byla několikrát ukradená... ()

dr.Orlok

Celý film vypadá, jako kdyby sloužil hlavně ústřednímu herci - rapperovi Vanilla Icovi k tomu, aby všem dokázal jak je hrozně stylový a nad věcí. Prostě "Cool as Ice". Proto hlavní postava jezdí se svou partou od města k městu (na motorce !!!), každou třetí větu začíná oslovením "Yo", velkou část filmu se tváří alá "Blue Steel" ze Zoolandera, vždy klepe jen jednou a je evidentní, že svým přístupem k životu předběhl čas o několik let, protože téměř nikdo ho nechápe a on se střetává jen s maloměšťáckou průměrností, která oslavuje "starou" hudbu a která není dostatečně "cool". ()

Jizni Tlapa

Rapová nostalgie. Naomi v úvodních titulcích. Frajerský Ice s blond vlnou a koženkovym křivákem od Mc Hammera. Nesmyslný příběh a ještě nesmyslnější moto-triky! Jedinečný nápad obsadit do hlavních rolí supersporty namísto harýků. Tři zasloužené hvězdy! ...Jinak ale kýč nad kýče s naprosto zoufalým dabingem. ()

pedvora

Musím obhájit svoje hodnocení :)))) Film je totální ptákovina, ani nevím, jestli to měla být komedie, akčnák, love story nebo bůhví co, ale v roce 1991 jsem to žrala, stejně jako hudbu a módní kreace vanilly ice. Vytahané kalhoty mi maminka ještě tehdy tolerovala, ale vyholit mi cihličky do vlasů odmítla. Prostě tento film je moje teenager srdcovka a po tolika letech jsem to musela shlídnout znovu. Pro případné diváky jen doporučuju obrovský nadhled. Vzhledem k tomu, že je to přece jenom už 22 let starej film, tak mašiny tam mají pěkný, hudba je stále pecka a je to pěkně barevný pohodičkový relax pro deštivé odpoledne. ()

• Snímek si vysloužil 6 nominací na Zlatých malinách, a to v kategoriích nejhorší režie, nejhorší nová ženská hvězda (K. Minter), nejhorší píseň, nejhorší film, nejhorší scénář a nejhorší nová mužská hvězda, kterou Vanilla Ice "úspěšně" proměnil. (Coldrex)