Kuiba II

• Čína Kui ba II (viac)

Každých 333 let se znovu probouzí strašlivé zlo známé jako Kuiba, které každým svým příchodem přináší strašlivou destrukci. Rok 1664 měl být dalším takovým, kdy zlo opět povstane. Bohové však věřili, že tentokrát se tak nestane, rozhodli se vše zničit již v zárodku, ovšem jejich plán nevědomky selhal. A tak se na svět dostal Manji, kterého se ujal mladý bojovník Man Xiaoman a rozhodl se z něj vychovat svého následovníka. Jak Manjiho schopnosti sílí, začíná následovníkům Kuiby i samotným bohům docházet, že je zlo zpět. Lidské říše volají do zbraně nejmocnější bojovníky, aby se mu postavili na ostrově, kde je uvězněna kuibova zbraň, protože předpokládají, že právě zde se znovu objeví.
Volání vyslyší i mistr Man Xiaoman a jeho učedník, a poté, co se dokázali dostat po nejrůznějších peripetiích na loď hrdinú, vyráží do boje za slávou a uznáním. I bohové reagují na nadcházející hrozbu a sama jejich vůdkyně, mladá Jing Xin, se rozhodne do bojů na zemi zapojit. Osud tomu chce, že to bude právě Manji, kdo se po boku bohyně a svého mistra postaví prvním přisluhovačům Kuiby a jejich strašlivé příšeře. Poznají přisluhovači Kuiby, že je jejich pán tak blízko? (Jeoffrey)

Jeoffrey

Trvalo mi hodně dlouho sehnat druhý díl s anglickými titulky a nakonec mě překvapilo, že byl už pár let tak blízko - normálně volně na Youtube... Každopádně pořád se mi tato série docela dost líbí, má to pár dobrých nápadů a stále jsem napnutý, kdy to všechno praskne a co bude dál. Z druhého filmu nejsem tak odvařený, jako jsem byl z toho prvního, který mi přišel jako super úvodní expozice do povedeného hrdinského fantasy příběhu. Tady už to bylo takové rozvleklé, míra klišé je také o něco patrnější... Prostě je to o u mě tentokrát chloupek slabší, ale pořád nadprůměr. 7/10 ()