Prenasledovaní v divočine

• Česko Útěk na svobodu (viac)

Nevinný výlet do prírody sa pre mladých súrodencov zmení na nočnú moru vo chvíli, keď na vlastné oči uvidia vraždu a zabijaci Tommy (Dominic Purcell) a Kenny (Ethan Suplee) ich ako nepohodlných svedkov začnú prenasledovať uprostred divočiny. Otec detí, Jack Damson (Brendan Fraser), chce svojich potomkov pred dvojicou zločincov zachrániť, ale najprv bude musieť uniknúť z väzenia. Začína boj o prežitie, v ktorom sa z lovcov stáva lovná zver. (TV Markíza)

MickeyStuma

Dva zločinci se snaží chytit dvě děti, kteří se náhodně stali svědky vraždy. A vše se odehrává někde v přírodní rezervaci. Spíše televizní akční thriller, ale dá se říci, že ne vcelku zase až tak hrozný. Děj se veze v jednoduchosti a byť zpočátku vypadá spíše jako ekothriller, vše se nakonec rázem změní. Chvílemi to dokonce připomene snímek z roku 1994 ¨Divoká řeka´. A máme tu dvě hvězdy. Brendana Frasera v roli ochránce přírody a otce rodiny, který se dostane do vězení a jako trest dostane dřevorubeckou práci v lese. Pro ekologického aktivistu vskutku tvrdý trest. A na druhé straně barikády Dominica Purcella, pro kterého je záporná role doslova hereckým koncertem. Viditelně si to vychutnal. Příběh má i přes tu svou jednoduchost a v mnohém hlavně nelogičnost své napětí a ať se to někomu líbí nebo ne, zaujmout umí. ()

Acrobat odpad!

Úžasná kanadská tragédia, kde ani omylom nie je najsmiešnejšia časť tá o nekonečných nábojoch. Režisér ani pri 6 hercoch a divokej prírode nedokáže ukočírovať dramaturgiu,napätie a nejakú neklišovitú agitku vpúšťa plazivými krokmi. Purcell by s optikou netrafil ani Hindenburg a Fraser je taký macher na prežitie ako scenárista, ktorý vyrába napätie snáď len nepodarenou hudbou a trasením sa vo vode. Motívy žiadne, duševný mrzák, odporný fagan, nikoho nezaujímací druhý ocko a celou divočinou len ocko ocko ocko do posratia. Celé zle, tak nemužný film o divočine sa len tak nevidí. (videné 21.1.2019, Markíza Archív) ()

TommyDiamond

Film odehrávající se na sto metrech čtverečných, kde probíhá nesmyslné nahánění tří lidí (1 dospělý+2 děti). Klika, že hlavní padouch netrefí se sniperkou na padesát čísel ani slona a vždy, když už by naše milé dítka může lapit, tak se nesmyslně zaráží. V tom se kdesi jako anděl spásy objeví Brendan Fraser, aby své děti zachránil.... Celé to působí jako jeden velký kýč, který končí očekávaným happyendem..... ()

Georgex

Kanadský thriller na stokrát omílané téma dopadl hůře než jsem čekal, a to jsem ani přílišná očekávání neměl. Popravdě mě k tomuto filmu přivedlo poměrně zvučné herecké obsazení, včele s Brendanem Fraserem. Nicméně je to právě on, kdo tento film sráží ještě více směrem k filmovému dnu, jelikož jeho výkon je opravdu otřesný. Druhým stimulem je otřesný scénář a dokonale nezvládnutá režie. Nejde ani tak o to, že tento rádoby thriller postrádá jakoukoliv špetku originality, bohužel on má ještě tak hloupý a nedomyšlený příběh, že nechápu, jak na to po přečtení scénáře mohli herci kývnout. Děj přeskakuje od jedné nelogické scény k druhé, a když už si myslíte, že horší to být nemůže, dokoná to nejhloupější konec, co jsem v poslední době viděl. Film tak bohužel selhává téměř po všech stránkách a jediné, co ho drží v mezích snesitelnosti jsou poměrně zdařilé výkony Dominica Purcella a Ethana Supleeho. Toto se Kanaďanům opravdu nepovedlo. Moje hodnocení 25%. ()

Terva

Produkci filmu dělal Brendan Fraser. Trochu mi tu unikala logika Jack je ekologický aktivista, je obviněn za napadení lesního dělníka , který kácel stromy a teď si odpykává trest ve vězení a přesto ho pošlou do lesa pracovat se dřevem a ještě mu daj do ruky motorovou pilu - to nechápu. CITÁT - Ty se nemlouváš, ty máš jen strach..................... No vlastně celkově mi děj připadá podivný a postavený na hlavu. Nějak jsem se u toho lesního hledání nudil. Jediné co se dá jsou nádherné přírodní záběry. CITÁT - Mám pocit, že je zase mrtvej.................. Je to určitě stupidně natočený a velký podíl na tom má scénář. Ke konci příběhu jsem se už jen smál. To nešlo vydržet. ()

• Tommy (Dominic Purcell) zjevně od majitele chaty získal pušku s nevyčerpatelným počtem munice, protože je do očí bijící, jak zběsile střílí po Jackově (Brendan Fraser) rodině, aniž by mu došly náboje. (Nick321)
  • Menší paradox je, že při prvním osobním setkání Tommy (Dominic Purcell dětem řekne: „Bacha na medvědy.“ O něco později poté, co Tommy zastřelí policistu, se malý Mikey (Christian Martyn) při útěku chytí právě do medvědí pasti. (Nick321)
  • V 68. minutě se Jack (Brendan Fraser) snaží dohonit syna, který stojí na kopci a ohlíží se za Jackem. Při záběru na Jacka, který se snaží dostat na kopec, je poté možné všimnout si další osoby, patrně člena štábu, který měl herci pomoci do svahu. (J.A.K.)