Zeměpisec, který propil globus

(festivalový názov)
  • Rusko Geograf globus propil (viac)

V ruské zemi, za horami, na řece Kamě, ve městě Perm žije Viktor Sergejevič Služkin (Konstantin Chabenskij) se svojí nespokojenou ženou Naďou (Jelena Ljadova) a milovanou dcerou. Viktor, nezaměstnaný biolog, vezme práci učitele zeměpisu na místní škole. Má sice problémy se studenty, ale postupně si získává jejich úctu a respekt. Měl by možná menší problémy se studenty i se ženami, kdyby nebylo jeho sklonu k pití alkoholu. (Ampi)

Wecfarien

Extravagantní nekvalifikovaný a neaprobovaný učitel zeměpisu, který holduje alkoholu, cigaretám a dělání si srandy ze života, přičemž ho provázejí trable se ženskými a klackovitou mládeží... nejen, že je to legrace, ale především silné zobrazení lidskosti. ()

Ruslan

Jak už název vypovídá film ze života učitele , kterej není ani vteřinu střízlivej pálí jednu za druhou a k tomu má na starost partu klacků , kterou zeměpis zajímá až na posledním místě. Představa trávit u tohoto snímku dvě hodiny může působit nesmyslně až nudně , ale je tomu naopak. S hlavním hrdinou se rychle sžijete + je s ním neuvěřitelná sranda. Mě se osobně líbilo nejvíc , jak řešil své problémy a vůbec krizové situace , kterých bylo požehnaně. Já se bavil a nenašel hluchého místa. Nic mi nebrání tomuto počinu udělit 100%. ()