Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Réžia:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (viac)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (viac)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

Recenzie používateľa johnny01 k tomuto seriálu (8)

Brooklyn 99 (2013)

Je úžasné, že na tak malém časovém prostoru tvůrci zvládají jak komediální rovinu, tak i kriminální. Po kriminální stránce se seriál samozřejmě nemůže rovnat jiným pořadům tohoto žánrů, je to často hodně zhuštěné a zkratkovité, ale přesto jsou i některé případy povedené, zejména ten poslední, kdy dějová otočka byla skutečně překvapující. Povedený byl i díl se sázkou. Kamera je mírně roztřesená, ale to nevadí a nakonec to dodává seriálu civilnosti, povedené je i přibližování záběru. Je možná škoda, že kriminálně na sebe díly moc nenavazují (chápu, že to by fungovalo pouze při sledování najednou), ale v nekriminální rovině se děj vyvíjí i v průběhu celé série, což oceňuji. Postavy jsou dobře propracované a chemie mezi nimi funguje skvěle. (k 1. sérii) ()

Série 2 (2014) (S02)

Druhá série je opět skvělá. Nejlepší je asi boj kapitána proti Wunschové, vtipný je i vztah Perolty s advokátkou a další. Celkově mi přišlo, že série přidala důraz na vztahy před detektivní činnosti, ale to určitě není na škodu. ()

Série 3 (2015) (S03)

Třetí série ještě dále přidala důraz na vztahy, především pak na vztah Jakea a Amy. Tento vztah mi však připadá málo nosný, nepříliš komediální a celkově vážný. Jinak je ale seriál nadále skvělá zábava, výměna kapitána v úvodu série je vynikající a později hlavně Pimento je skvělá postava.  a z detektivní stránky mi nejlepší přijde případ Figise. ()

Série 4 (2016) (S04)

Začátek na Floridě je fantastický - osvěžující změna. V druhé půlce je několik skvělých dílů u auditu a zejména díl Bú, bú je opravdu skvělý. Velmi silný je pak konec. Kapitán i Róza jsou nadprůměrně usměvaví a emocionální, až to občas hraničí s nevěryhodností. Povedený posun je u Charlese. Podivné chování často vykazuje Gina. Celkově pořád vynikající. ()

Série 5 (2017) (S05)

Začátek ve vězení je opravdu silný. První polovina série je pak o čekání na žádost o protislužbu... Rovněž je to takové zvláštní bez Giny... byť její rýpání opravdu nechybí. Vývoj u Amy je pochopitelný, ač následně její nový styl oblékání je nezvyklý. Naopak mi příliš nesedí, s čím přišla Róza. Nejvtipnější je rozhodně šílený Pimento. Celkově je to opět hezká podívaná, místy jsem však měl pocit, že se jaksi opakují scénáristické vzorce. Jakoby se až příliš často stávalo, že někdo něco pokazí (nebo má špatný názor) a pak to napraví (uzná svou chybu)... Všechny případy se úspěšně vyřeší a není tam žádné kriminální drama – chybí napětí, to je však asi pochopitelné vzhledem ke krátké stopáži. Kapitán i Róza se usmívají čím dál tím častěji a Charles to s emotivností místy až přehání. ()

Série 6 (2019) (S06)

Šestá série pokračovala v duchu předchozích. Šokem byl odchod jedné z hlavních postav a související úprava znělky. Většina dílů byla opět skvělých, oceňuji větší zapojení Kevina. Nejlepší byl druhý díl s návratem do historie, silný byl i závěr s návratem starého záporáka. Obsese kapitána Kellym se zdála až přehnaná. Róza pak ve svých emocionálních polohách není zahrána přesvědčivě. ()

Série 7 (2020) (S07)

Další povedená série. Výměna rolí je velice osvěžující, opět úžasný Pimento, skvělý Kevin a fantastický Cheddar - tyto postavy dokonce převažují nad silným koncem. ()

Série 8 (2021) (S08)

Osmá série je bohužel nejslabší ze všech. Hlavním důvodem je, že už to není tak vtipné jako dřív. To je způsobeno jednak roztržením dvojice Hitchcock a Scully, která vytvářela ty nejvtipnější situace. Dále na tom má podíl i to, že namísto zábavy se seriál přespříliš zaměřuje tu na celospolečenské problémy (ač chápu, že tomu je asi v USA obtížné se vyhnout), tu na problémy ve vztahu - nic proti tomu, ale není to podáno vtipně. Explicitní milostné projevy vůbec nesedí k postavě Holta. Celkově se zdá, že některé postavy byly obětovány v zájmu vyššího poselství seriálu - opět, není to vtipné. Ani O'Sullivan není podán vtipně a zábavné nejsou ani návraty postav. Nejhorší díl série a i seriálu je pak vyšetřování na farmě, které dost hloupě okopírovalo skvělý film Na nože. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)