Dárek do cely č.7

(festivalový názov)
  • Južná Kórea 7 beonbangui seonmool (viac)

Mentálně postižený Lee Yong Goo je obviněn z vraždy malé holčičky, pro policii je jasným vrahem a nikoho nezajímá, že všechno mohlo být jinak. Dostává se do vězení, ale jediné, na co myslí, je jeho malá dcerka Yeaseong. Yong Goovým spoluvězňům se podaří propašovat Yeasong do vězení, ale dostat ji zase ven se stane velkým problémem. A jak se bude dále vyvíjet jeho případ? Prokáže někdo jeho nevinu? (andiek05)

kukkik

Takhle emotivní film.... to jsem nezažil od Gladiátora. Celou dobu si člověk říká "To přeci nemůže být pravda, to přeci nemůžou udělat! Copak jsou slepí??!!", napůl se směji napůl brečím ještě co to teď píšu.... Tenhle film je prostě nádherný a zároveň tak moc hrozný..... Podívejte se a uvidíte, že tohle není jen film.. ne.. to je pohled na krásu lidské duše v nejčistší podobě a zároveň strašlivé zamyšlení nad principy a fungováním jurisdikce a policie v realitě... Hodnotit toto veledílo jinak než pěti hvězdami bych považoval za plivnutí do tváře lidskosti. 5/5 ()

Mik_e

Korejci tenhle typ filmů prostě umí, o tom žádná. Střídavé brnkání na komediální a vážnou strunu, závěr je jedna dlouhá sentimentální a slzopudná Zelená míle. Ten ťamanskej kukuč, co zahrál toho mentálně zaostalýho hlavního hrdinu, byl prostě úžasnej...a jeho dcera jakbysmet. Škoda jen toho přehnanýho patosu na konci (ona je to tedy skoro hodina, ten závěr..) - postupně jsem zkrátka otupěl. Divák, co si u filmu rád pobrečí, už na konci nebude mít co. :) Přesto svým způsobem kouzelné, několik opravdu vtipných momentů se našlo. "..ty nerozeznáš Budhu od Ježíše? " :)) ()

PavelU

Banální problém skončil naprosto fatálně. Následky byly nedozírné. Poznamenalo to mnoho lidí, nikoli jen hlavní postavu. Ale která z nich je vlastně ta hlavní? A na začátek, pro jistotu, řadu zdánlivě nesouvislých scén, jejichž význam divák docení až později. Ono to začíná dost nenápadně, aby nebylo prozrazeno to, co nemá. Něco mezi tím může být klidně i zapomenuto. Každopádně, o to větší sílu závěr poté má. Jde o jeden z nejneuvěřitelnějších počinů, co jsem kdy viděl. Pro Jižní Koreu typické. Překvapivě víc dětské než dospělé. Ale to je jen zdání, vzhledem k tomu, v jak vážných vodách se zde tvůrci pohybují. A divák si to samozřejmě uvědomí velmi záhy. Je tu řada pamětihodných, dojemných scén, krásná hudba, oslnivé mladé ženy, atmosféra humorně laděného děje. Dost to hraje na emoce, při proslovu v soudní síni se ubrání slzám málokdo. I v tomto ohledu umí autoři dobře gradovat děj. Když už se zdá, že nic, začnou hrdinové tesknit a propadat zoufalství. Pro mě má název filmu i symbolický význam, už pár asijským se to povedlo, což je pochopitelně vítaná vlastnost. ()

xzajox

Kórejská Zelená míľa. Vlastne jej siaha max možno po kolená, ale aj to je už riadne dobrý výkon. Film na mňa zapôsobil podobne silno. Jediná škoda, že tam pár vecí tak kórejsky prehnali, či príliš zjednodušili. Stačí si však zvyknúť na trochu kriku a ak ste rodičom, spoznáte film, ktorý nenechá Vaše oči suchými. Zahraný je dobre, hlavne malá Yean Seong ale najsilnejším faktorom sú emócie scén. Tešia, rozosmejú, trhajú srdce, rozplačú či hnevajú. Možno len tú "rozlúčkovú" mierne prehnali. Odporúčam každému, kto chce film cítiť. 89% 5* ()

Jana548

Tohle je opravdu nádherný film. Dlouho mně něco zase takhle nedostalo. Ukazuje stránku nespravedlnosti x spravedlnosti a nádherné pouto mezi mentálním otcem a jeho roztomilou dcerkou. Ti Korejci to s tím Dramatem vážně uměj! ()

Perunwit

Zelená míle po asijsku. V naší kultuře zdá se i podle některých komentářů, zcela nemožné, brát tento snímek vážně. Prvoplánová snaha, nadojit vaši denní dávku emocí během jedněch brambůrků ale za jeho vznikem nestojí. Vidím tam snahu o zobrazení bizarních stezek, kterými se život ubírá zvláště, pokud nedokážete například ze zdravotních důvodů řídit svůj osud. Jde o typické východní lehké jídlo, podávané v malých porcích dvě hodiny, jehož posledním chodem je citový smažák, připravený na za studena lisovaných slzách dětí a debilů. ()

StandikK

Tak konečně to přišlo... Poprvé mohu konstatovat, že tento original je mnooohem horší a příběhově nudný oproti Turecké kopii. Tady prostě nic nesedí. Nepřipadalo mi to ani moc romantické. K tomu pořád jen hysterické výjevy korejců a místi i nesmyslný děj. ()