Haraamkhor

• India हरामखोर

kaylin

Snímek, který má velmi zajímavé téma. Učitel na indickém venkově se zamiluje do dívky, své studentky. Rozhodně to není vztah, který by byl správný a společnost ho mohla uznávat. Ale přesto je téma podáno tak zvláštně, asi jsem čekal větší emoce, větší drama. Dle mého se z toho dalo vytěžit více. ()

Aljak

Téma filmu rozhodne zaujímavá, aj scenár vcelku vydarený, akurát to podanie mi prišlo jednak nevyvážene a taktiež strašne nevýrazné. Možno keby sa s tým nejako viac pohrali a dodali tomu takú dramatickejšiu atmosféru a výraznejšie, precítenejšie prevedenie, tak by to mohol byť naozaj vysoko kvalitný film. Takto je to žiaľ len priemer, ktorý zaostal výrazným spôsobom za svojim potenciálom. Btw. Kto by to bol povedal,že Shweta Tripathi, ktorá si tu zahrala 15-ročnú študentku Sandhyu, má v skutočnosti 31 rokov? ()

Andrea1717

Neviem, myslím, že na túto tému je toho natočeného dosť veľa a práve tento exemplár veľmi nevyšiel, osobne si myslím, že zo strany učiteľa sa u o láske hovoriť nedalo, evidentne bol mierny pedofil. A ak to režisér chcel postaviť do tejto roviny, chcelo by to viac dramatična, tento príbeh plynie pomaly ako príbeh lásky, aj keď ide len o chtíč. To už bol zaujímavejší vedľajší príbeh zamilovaného spolužiaka. ()

Ramanam

Sledujeme zde dvě základní linky příběhu. První je vztah ženatého učitele a jeho studentky. Druhá se týká dvou spolužáků ze stejné třídy, kam tato dívka chodí, a kterou vede tentýž učitel. Jeden z chlapců dívku miluje a druhý mu při tom pomáhá. Oba tuší a ví, že něco není v pořádku, a tak učitele a dívku sledují. Zamilovaný mladík se navíc snaží dívku obeznámit se svými city a nadbíhat jí. Proti vztahu, kde je velký věkový rozdíl, nic nemám, je-li přítomna láska, ale zde to bylo hlavně o chtíči. On si chtěl odskočit od své ženy, a ona z rozvrácené rodiny hledala u učitele to, co ji nemohla poskytnout ucelená a milující rodina. Nejlepší postavou tak v příběhu je přítelkyně alkoholického otce mladé dívky, která však připomíná mužatku a jasnou lesbu. Opravdu zoufalé a k tragédii vybízející skutky všech postav. Je to bídné, zvrácené a nesympatické. Dvě hvězdy po zásluze, tohle i při vší snaze prostě na víc nemá. ()

Magika82

Bollywood už několikrát světu a divákům ukázal, že je schopen čas od času postavit se bok po boku Hollywoodu... Ovšem toto není ten případ.... Opět se potvrdilo to, co říkám už mnoho let: "Až na několik málo výjimek z pravidla platí, že režisér jenž je zároveň scénáristou, nedopadne se svým snímkem dobře." ... I lékař v roli pacienta, je sám sobě lékařem nejhorším... Zkrátka: Předvídatelnost dějové linie, pouze do skleničky nabraný potenciál z celé studny, nepřesvědčivě zahrané a téma jež bylo vyprávěno snad tolikrát, že by i královně příběhů - Šeherezádě, zřejmě již došel dech... Inu, inu... tentokráte do Bollywoodu za mne putuje známka snímku Dostatečná s malým plusem... 35%, a tedy s odřenýma ušima 2 hvězdy... ()