Všade dobre, doma peklo

• Česko Všude dobře, doma peklo (viac)

Don Champagne (Patrick Wilson) má na prvý pohľad všetko: vedie úspešný podnik, žije v dokonalom dome spolu s dokonalými deťmi a dokonalou ženou. Keď sa ale jeho manželka Mona (Katherine Heigl) dozvie o Donovom romániku s pôvabnou predavačkou Dusty (Jordana Brewster), premení sa toto predmestské hniezdočko pohody v hotové peklo. Donovi čoskoro dochádza, že Mona sa nezastaví pred ničím, dokonca ani pred vraždou, len aby ich starostlivo naplánované príkladné manželstvo zachránila. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

Neznám větší štěstí než pojmout za ženu nafintěnou čůzu, jejíž životní cíle se stanou mými životními cíli a navíc mi usnadní život tím, že mi pečlivě naplánuje, kdy budu souložit, kdy posilovat a kdy umývat nádobí. Chtěl jsem Monu zabít již v první minutě filmu a když k tomu nedošlo, tak jsem se jí bál víc a víc. Tento film ve mně zkrátka vzbudil tak nepříjemný pocit, jako kdybych ráno našel před domem na místě svého mazlíka zaparkovaný Fiat Multipla ročník 1999 s mým jménem nastříkaným na kapotě. ()

kaylin

Není to tak komické, jak jsem si myslel, ale postavy Patricka Wilsona a Katherine Heigl jsou natolik zajímavé, že mě to prostě postupně muselo začít bavit. Navíc je to tak krásně krvavé. Jen škoda, že většina dalších postav stojí za pendrek, hlavně u Chi McBrida mě to hodně mrzelo, podobně jako u Jima Belushiho. ()

peetriss

Černočerně černohumorná šílenost zajímavá námětem a tuze ďábelskou „luciferkou domácího pekla“ Katherine Heigl, která je opravdu radikálně prorodinný typ. Škoda, že tento nápad zůstal při realizaci někde na půli cesty. Chtělo to více vybrousit humor, lépe vystavět dění a především se vyhnout rozpačitému závěru. Jestli někdy někde potkám Katherine Heigl, poté co jsem viděl její porcování Jordany Brewster, beru raději nohy na ramena! ()

eraserhead666

Na jednu stranu nemám tyhle dojmově rozporuplné filmy rád, na druhou stranu mě potěší, když na ně narazím. Zápletka je unylá, příběh sám o sobě nezajímavý a hlavně, hlavní hrdina hrozně nesympatický debil, kterému jsem přál vše, co se mu dělo, už jen proto, že si sám a dobrovolně vzal takovou megeru při vědomí jaká je (a nevěřím, že to podobné typy dokáží skrývat) aby z toho sám těžil, i když ta váha záporů a kladů mi přišla dost nevyvážená v neprospěch kladů. Prostě dobře mu tak, kokotovi. Až jsem se na konci lekl, ale zvuková dohra potěšila. Co však bylo zajímavé, byla Katherine Heigl, která si pro sebe ukradla (a zcela zaslouženě) celý film. Konečně se objevila v jiné roli, než své typické stárnoucí single, kterou nikdo nechce. Tuhle psychicky narušenou (stepfordskou) paničku si docela užila a když se utrhla z řetězu, byla k sežrání. Jenže, tak trochu doufám, že tohle byla ojedinělá výjimka, už bych ji v podobné roli vidět nechtěl, asi by se mi znechutila. 2.5* ()

Frajer42

Tento snímeček jsem si v experimentální výzvě nechal úplně na závěr, protože dle popisu na mě nikterak vábně nezapůsobil a zdejší hodnocení mě těžce odrazovalo. Po přečtení komentářů většiny hanících diváků jsem pochopil, že se povětšinou jedná o televizní diváky, kteří stále ještě nedošli k prozření, že sledovat nové filmy v českém dabingu, je totální píčovina. Před zhlédnutím jsem pranic od snímku neočekával a byl jsem připraven na utrpení nejhrubšího zrna. Ukázalo se, že obavy nebyly absolutně na místě. Nejenže jsem netrpěl, dokonce jsem si valnou část stopáže náležitě užil. Upřímný snímeček ze života pojednávající o tom, že stane-li se muž své ženě nevěrný se solidně vypadající pseudo nymfomankou, tak je to vždycky vina jeho ženy. Velmi mě zaskočily solidní herecké výkony ústředního dua. Patrick Wilson byl dokonalý podpantoflák a Katherine Heigl prvotřídní psychopat. Příběh obsahoval hned několik příjemných dějových zvratů, dokázal si neustále držet moji pozornost a v napětí očekávat, copak se přihodí v následujících okamžicích. Dokonce mi několikrát rozhýbal bránici. Do mého výsledného hodnocení se zřejmě měrou vrchovatou zapsalo kosmické překonání mých nulových očekávání, ale stejně si ty ošklivější 4 kousky nedovedu odpustit. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

• Natáčení probíhalo v lousianském New Orleans. (Gabushka)
  • Původní název filmu byl North of Hell. (Gabushka)