Letná komédia Zdeňka Trošku je úsmevným obrázkom zo života na súčasnej dedine, ktorá s nadhľadom a komediálnou nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno..., sleduje kopiace sa nedorozumenia a zhody náhod, ktoré poriadne zamotajú hlavu jej obyvateľom. V príbehu nechýba láska, žiarlivosť, závisť, intrigy a najmä vtipné okamihy, v ktorých sa niektorí z nás aj nájdu. Príbeh začína tam, kde prvý diel skončil: klebetnica Horáčková (Jana Synková) vybieha z domu naproti mladým hokejistom, ktorí prišli navštíviť svojho dobrého kamaráta a spoluhráča na neďalekú chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali a oddychovali. Horáčkovej okamžite napadne pozvať svoju vnučku, šikovne ju nastrčiť športovcom do cesty - možno si ju niektorý všimne a dievka sa dobre vydá. Nevydrží a pochváli sa svojím nápadom pred ostatnými babkami. Zápletka sa ďalej točí okolo pomsty Horáčkovej starostovi Stehlíkovi (Pavel Kikinčuk), kvôli ktorému musela opustiť miesto tajomníčky na miestnom úrade, do dediny prichádza kontrolór z "kraja" a netuší, čo tu na neho čaká, čo všetko bude musieť riešiť a práve vďaka tomu sa odohráva množstvo humorných situácií. A nad tým všetkým bdie mladý farár (Lukáš Langmajer) s trochu netradičným a dvojzmyselným menom. (TV Markíza)

Matli odpad!

Jednička jako přes kopírák, jen o trošku míň ubožejší a trapnější. Pousmál jsem se jen jednou, ale to je u scének se zhuleným člověkem celkem zaručený, takže žádný umění. Každopádně opět dvě hodiny života naprosto v prdeli. 7% ()

Bozvav

Jednička se mi vůbec nelíbila, působila křečovitě a ohraně. Bůh ví za co jsem se chtěla potrestat, že jsem si dobrovolně pustila dvojku. A ejhle, dostavilo se příjemné překvapení. Tedy ne, že by šlo o nějaký kinematografický klenot, ale fakt jsem se i zasmála, pobavila a ani příliš nenudila. takže dílo splnilo svůj účel. Většinou se dalšími díly kvalita horší, tady bych řekla, že výjimka potvrzuje pravidlo. Z celého filmu mám specificky troškovský dojem. Trošku mám moc ráda, i když dávám spíše přednost jeho pohádkám. ()

Deleatur

Plusy: Letní atmosféra v čele se svěžím zjevem Vondráčkové (kterou tentokrát Troška ani do komické polohy netlačil). Troška možná není nejlepší scénárista, ale s češtinou to umí. A Synková to podat. Ten druhej Langmajer se kupodivu pevněji zabydlel v roli faráře. Žilková se zlepšila. K ladění citlivý střih, žádné *bum, změna scény*. Mínusy: Pořád to byl více slepenec anekdot než komedie s přesahem. A více lehce úsměvná než třeskutě vtipná nebo žahavě trefná. Hokejisti sice "chlapci jako panny", ale herecká dřeva a na vesnici působili dost snobsky. Adam jako nevtipnej jako. Pohnojený product placement. Pokus o vážnější notu střetem liberálního kněze se zkostnatělým a zparchantělým představitelem církve z pera gaye Trošky - to těžko někdo vezme vážně. Hodnocení: 45%. ()

pipapa

Dvojka nijak nevybočuje z onoho podprůměru. Babička "trampolína" tady už začala pomalu, ale jistě lézt na nervy tím svým ječákem, kterému chvílemi nebylo ani pořádně rozumět. Pár dobrých hlášek a komických situací se nejde i tady. ()

Rockerman

Nedokážu posoudit rozdíl mezi oběma díly. Co je tu všechno špatně psát nebudu, protože to bych musel opsat komentář z prvních Babovřesk. Ten "doslovný" humor mi prostě nesedí, mě fakt nepřipadá vtipný. Zdá se mi, že kapánek přibylo těch drobných vtípků ( použití K+M+B nade dveřmi, "zhulená" bába na trampolíně)), které člověk musí lovit z té přehršle "nehumoru" a proto se to dalo vydržet bez újmy na zdraví. Docela trapné byly ty politické fóry, ty narážky tu na "virózu" nebo amnestii a další. Ten romantický závěr je budován celý film, takže nepřekvapil, ale vystrašila mě Jana Synková, která nám na konci vyhrožuje třetím dílem. To opravdu myslela vážně? P.S. Už vím, proč brankář Ondřej Pavelec chytal tak blbě a nedařilo se ani ostatním hokejistům na olympiádě v Soči. ()

danek22

Problém ani u Babovřesků 2 nevyřešen. Postavy ve filmu jsou nesympatické a nezachrání to ani babičky, které pořád utíkají, což jsme viděli v Slunce senu, kde to fungovalo. Navíc opět je to dlouhá masochistická podívaná. Další problém je téma, jelikož film žádné nemá a odbíhá se k tisícům nezajímavým témat. Ale popravdě se nejspíš znovu nechám nachytat a na Babovřesky 3 se mrknu. ()

dj.kouba odpad!

Jednička ještě docela šla...dvojka je totální nudná slátanina bez příběhu, které se obloukem vyhněte. Snad jenom Mgr. Kudláková za něco stojí...jinak odpad! ()

Ydrosten odpad!

Existuje li peklo, byl bych raději tam, než znovu sledovat jakýkoliv Troškův počin. Pokračování Babovřesek a Kameňáků ( čert ví kolik jich ještě bude ), již nikdy nechci vidět a nikdy ani nebudu pokoušet své nervové procesory abych zjistil jak velká kopa hnoje to bude. ()

Toka

Čekal jsem sračku na úrovni "Růžovky" a to jsem v podstatě dostal. Nicméně i toto dílo má své světlé stránky. Lucie Vondráčková, Langmajer, a i ta baba hraje svojí roli dokonale. Druhý díl je kvalitativně stejný, možná o fous lepší než první díl. A to se už se nedá říct o jen tak ledajakém sequelu. No ono když je kvalita u dna hned ze začátku... Pokud bych to nebral s nadhledem a recesí, zbáznil bych se. Takhle to docela příjemně uteklo. ()

alambert

U jedničky jsem si pořád říkal, na čem Troška asi tak jede. Ve dvojce to prozradil. Zelený koláčky. No asi taky budu muset začít péct... Ale hokejisti pobavili. ()

Olík

Je mi líto (nebo vlastně není), ale zase vůbec nic. Opět jsem dokoukal (občas jsem si zakroutil hlavou, ale dalo by se říci, že bez vážnější újmy na zdravý) a jako u dvojky žádný dojem. Vždyť to nemá žádný děj, jenom takové nahazování rádoby strašně humorných gagů (zkoláčkovaná babka na trampolíně, stejně indisponovaný starosta atd.) do prázdna. Dolanský mě opět iritoval (na štěstí byla jeho postava upozaděna), umělé babky samozřejmě také, lézt na nervy mi začala i Vondráčková s Langmajerem. Hokejky jako "as himself" role zlatokopčích terčů jsou tu spíše pro prázdný efekt (i když třeba se Smoleňákem by se dalo pracovat) a celé to je stručně řečeno o ničem. Jestliže Troškovy Hoštice získaly díky trilogii Slunce, seno... na turistické atraktivitě, tak Holašovice mohou děkovat bohu, že jsou díky svému selskému baroku dávno provařeným cílem, protože hádám, že se nenajde mnoho fetišistů, kteří budou zvědaví na místo, kde Jakub Voráček ladil svou formu. ()

Luk Skywalker

Pokračování bývá často horší než předchozí díl, tady to také platí. Při práci jsem se podíval, ale kdybych to měl sledovat s plnou pozorností a jako hlavní náplň večera, tak to ne. (Ne)příběh je o ničem, nikam se to nesune, je to takové divné. Zatímco u jedničky jsem se usmíval, tak tady je absence vtipných momentů a ožralecké eskapády a vyhnání kuchařky to nezachrání. Co je v trojce je absolutní záhada. ()

Luisis

Vyhulená babka mě bude pronásledovat ve snech ještě pěkně dlouho. Klasická Cčková podívaná pro české Pepíky. Taková pátá výběrová s hliníkovými příbory - 15% ()

Ondr@932

Čekal jsem, že další díl bude horší, ale to jsem se zmýlil, sice to není žádná pecka ani průměr, ale oproti prvnímu dílu je to drobný skok nahorů. Jedním důvodem je to, že konečně trochu zmírnil stopáž. Dalším důvodem je to, že hlavně ze začátku je to celkem vtipné. Poté už úroveň klesá ... 50% ()