April (Emma Roberts), triedna panna, je ticho zamilovaná do svojho futbalového trénera pána B. (James Franco), ktorému chodí občasne strážiť syna, zatiaľ čo on sa pokúša konečne uspieť na ďalšom neúspešnom rande. Triedny obľúbenec Teddy (Jack Kilmer) s neuveriteľným maliarskym nadaním zasa tajne miluje ju a miesto toho, aby bol k nej úprimný, radšej vymetá každú párty so svojim priateľom Fredom (Nat Wolff). Fred však nemá na Teddyho dobrý vplyv, rovnako ako na svoje okolie. Kam vkročí jeho noha, tam môže rýchlo dôjsť k sledu udalostí s neželaným záverom... (sochoking)

gicous

Generační výpověď mladé filmařky o náctiletých, hledajících svůj životní směr. Toužících po prožitcích, po intenzivních pocitech, po lidském štěstí. Strádajících a ztracených ve světě jejich rodičů a učitelů, kteří jim nerozumějí, a tím je ještě více ubíjejí. V hledání nepřestávají a vrhají se do dalších vztahů a životních zkoušek, doufajíc, že ten nebo to další jim přinese kýžený pocit naplnění. Chápal jsem, kam se chtěla režisérka dostat, a co měla v úmyslu říci svoji prvotinou, ale bohužel nepropůjčila svému filmu osobitost, celistvost a vizionářské myšlení. Její Palo Alto je chvíli tam, potom zase jinde. Nemá žádnou vůdčí postavu, kolem nichž by se točil celý děj, a jež by poskytovala prostor pro usměrnění emocí a otvírala tak cestu pro závěrečnou pocitovou katarzi, ať již diváckou nebo filmovou. Kromě toho se film vykašlal na souvislejší příběh a prezentuje tak jednotlivé etudy hlavních postav v oddělených úsecích, bez větší snahy začlenit je do celku. Palo Alto mělo ambice, o tom nepochybuju, ale viditelně se to rozpadlo pod rukama. 4/10 ()

akashisko

Mně se to líbilo moc. Je to jeden z těch filmů. který ne každýmu sedne. Pokud ale znáte ten pocit, kdy se vás každej ptá, co se s vým životem chcete udělat, čím chcete být a vy nevíte co odpovědět, pak přesně pochopíte o co jde: silná teenage depka. A James je kocour. ()

terezka.zav.

Čekala jsem na konci něco víc, nedočkala jsem se. Místy to na mě působilo skličujícím dojmem a vše se dělo až moc rychle a já si nestačila k postavám vypěstovat vztah. Jinak fajn oddechovka, ke které se možná i vrátím. Franco byl bonus. ()

80s Martin

Tak v první řadě musím podotknout, že Palo Alto má fakt krásnou kameru.. nejspíš to bude důsledek toho, že to režírovala žena a za kamerou byla další žena. Nebo se tyhle skutečnosti alespoň nějakým způsobem podepsaly na celkovým vyznění filmu a tý občasný dream-like atmosféře. Ale kamera a režije nejsou jediný kladný stránky tohohle filmu.. mezi ně patří i výkony třech hlavních teenagerů Roberts, Wolff, Kilmer, z nichž první dva mají už řadu zkušeností, zato ten divnej kluk, co mi přišel nejzajímavější, neměl, jak jsem právě zjistil, toho času vůbec žádnou! Na závěr bych si ale přecejen trochu postěžoval na jednu věc - když se film blížil ke konci, čekal jsem, že se něco stane, ale nestalo.. nebo se něco stalo a já si jen nevšiml? ()

Domislava95

Od filmu Palo Alto jsem neměla velká očekávání, ale stejně jsem skončila zklamaná. Skoro dvě hodiny jsem sledovala život dospívajících středoškoláků a odnést jsem si z toho měla co přesně? Že vyrůstat není jednoduché? O tom je natočeno už velké množství filmů a co víc, mnohem lepších filmů. Běžně si ve filmu najdu postavu, se kterou se alespoň minimálně sžiju, v Palo Alto jsem nenašla ani jednu. Všechny charaktery mě z nějakého důvodu frustrovaly a spolu s nimi i jejich problémy, za které si ve většině případů mohli sami. *Spoilery coming in 3.. 2.. 1..* April se Teddy líbí od začátku filmu a Teddymu April taky - jednoduchým řešením by bylo spolu mluvit. Emily, která touží po lásce a nesnáší zneužívání si hned po prvním sexu s Fredem mohla uvědomit, že on asi nebude to, co hledá. Trenér v podobě Jamese Franca má očividně problém, protože se nezamiloval do jedné, ale rovnou do dvou svých studentek. Jedinou postavou, které bych tu těžkost dospívání odpustila, je Fred. Sice mi charakter jeho postavy lezl na nervy úplně nejvíc, ale scéna, kde Teddy a Fredův táta společně kouří joint mě přivádí k myšlence - co když si Fred svým hrozným chováním jen léčil frustrace z toho, že ho zneužíval vlastní táta? ()

stephenking

Konec se mi úplně nelíbil, ale na druhou stranou jak jinak to zakončit. Asi jsem viděla málo dobrejch filmů o teenagerech, žádný klišé, nebo přeslazený, žádný chodící sterotypy prostě konečně něco co působí reálně a né filmově. Dokonalý a vtipný, celkem hodně dobrá kamera a tenhle film se vám prostě otiskne do paměti. Emma Roberts, která se mi osvědčila jako hvězda z American Horror story, scéna kdy jede v autě a vlajou jí vlasy nebo, kdy jsou Teddy s Fredem v knihovně a Fred mluví o duhovejch skřítcích. Skvělá hudba, vrácená zpomalená scéna jak jdou na hřbitov. Jediné co musím vytknout je, že nevím co si o Emě mám myslet. Jinak si vy dospělí vzpomeňte jak hrozné je být teeanager a mějte pro nás větší pochopení. Neteř Sofii Cappoly ukázala, že umí natočit film, který se vám vryje do paměti stejně jako film její tety Sebevraždy panen. ()

Edwin44

O čem tohle mělo bejt? Kde je nějakej příběh?.... Pointa měla bejt, že vyrůstat nění lehký nebo co?... Joo asi není když žijete v americe, řídítě a vlastníte auto už od 16ti, kouříte jak sádrovej ježek, souložíte s učitelem, kupujete drogy od dealera a jezdíte ožralej v autě..... Strašně mě ty postavy se svými problémama otravovali ani jedna mě nepřirostla k srdci, prostě rádoby dramatickej snímek o tom, že bejt flákač je fakt cooool...... s prominutím katastrofa ()

Meteora17

Cítím se směsící April a Emily. April neví pořádně, co dělat se svým životem, je velice milá, tichá. Emily jen chce, aby jí někdo miloval a nevyužíval. Líbilo se mi na konci, když řekla ne Teddovi. Jinak James Franco se parádně hodil do role. Je to škaredé, ale přesně takhle si ho představuji. Konec,... ? Nemám ráda, když je příběh takhle neuzavřený. Jinak to nebylo špatné. ()

peproch

Sledovala jsem to jako padesátník, nikoli teenager, píšu to jako mizernej rodič a špatná učitelka. Cítím v tom filmu děsnou obžalobu těch, co jsou na tom stejně jako já. Nechali jsme je plácat se v nicotě, marnivosti, dokonce jsme jim i pokurvili život, tak teď se nepohoršujme, že nikam nesměřují, ničemu se jako vážně nevěnují, jsou oběťmi naší mizérie, našich sexuálních avantýr, našich zhulenejch lhostejností, naší vyprázdněnosti. Film je výborný, je vypovídající, pokud se místy nudíte, je to proto, že se hrdinové taky nudí, pokud je vám úzko, je to proto, že i jim je úzko, pokud se chvějete, i oni se chvějí, čili tvůrcům filmu se povedlo přenést na mě slovy reflektované a scénami prezentované pocity. Díky. ()