Půvabná studentka výtvarné školy Angelika (Audrey Tautou) miluje k zbláznění sympatického kardiologa Loika. Jeho šťastné manželství a očekávání prvního dítěte nebere jako vážnou překážku. On ji přece miluje stejně jako ona jeho. Romantické představy o jejich lásce se však mění v nejhorší noční můru, která přerůstá v psychickou úchylku. Stačí náhodné setkání a nevinně darovaná růže a z Angeliky se stává posedlá žena, která manipuluje svými blízkými a lékaře a jeho rodinu začíná terorizovat. Filmem Má mě rád, nemá mě rád debutovala scenáristka a režisérka Laetitia Colombaniová. (oficiálny text distribútora)

Flyer

Dva pohledy na jeden příběh. Zatímco ten první (z očí Audrey Tautou) působí až kýčovitě romanticky, ten druhý (z očí její "oběti") vyzní slušně mrazivě. Sloučením romantického filmu a thrilleru vznikl velice zajímavý mix, který líčí slepou zamilovanost, ovšem také trauma, které může dívka svému vyvolenému nevědomky způsobit. A abych nezapomněl - Audrey Tautou je v roli zamilované šílenkyně opravdu bezchybná. ()

laik_60

bol som zvedavy na Tautou, nesklamala ma, ale film ma nenadchol, ešte že máme Verbala, po jeho komentari som sa rozhodol film dopozerat a k dvojek pridat este jednu hviezidku ... ta prva polovica bola naozaj nudna a robila z tohto filmu pre taketo sparnee horuuce leto ozaj dielo na ktore sa neoplati pozerat .. este že sa to nakoniec zvrtlo :( ()

Puyi

Ano, spojení romantické komedie a drama není v tomto případě bohužel uplně ideální, ikdyž mi to začalo vadit až ke konci filmu. Jinak jeho celkový průběh se mi líbil, ale nějaký velký zázrak to zase nebyl...;) Herci byli obstojní - Audrey se mi líbila snad už jako vždy...:) Jednu chvíli jsem uvažoval i 4*, ale kvůli závěru, který mi bohužel tak torchu zkazil celkový dojem z filmu, dávám 3. :) ()

Skip

Když film začal, říkal jsem si: "Už zase? Jednou to přeci stačilo." On totiž ten úvod sváděl k tomu, že opět uvidím Audrey, coby roztomilou dívku à la Amélie, to vše v až kyčovitých barvách. Už jsem se s tím pomalu i smiřoval, když došlo k nečekanému obratu a film dostal skvělý náboj, přičemž do toho parádně zapadala i první půlka, která najednou nebyla jen kýčovitou selankou. Opravdu velmi povedený film o posedlosti objektem touhy. Je-li erotomanka na léčení umělkyní, pak je radno dávat pozor na to, co dělá s různobarevnými pilulkami:-) ()

Matty

Romantický psychothriller, přinejhorším jeden z těch lepších. Nebýt Audrey, asi by o něm nevědělo tolik lidí. Nebýt Audrey, fungovala by druhá, temnější část příběhu o chlup spolehlivěji. Když je jenom roztomilou „servírkou odnaproti“, je radost ji sledovat, protože svou roli z Amélie obohacuje o nové, živelnější aspekty. Bohužel právě její roztomilost do druhé poloviny filmu vůbec nesedí. A se stále novými, na povrch vyplouvajícími zrůdnostmi stále méně a méně věříte v její vinu. Možná to byl úmysl režisérky, snaha podtrhnou dvojznačnost filmu, kdy věci zdánlivě krásné nabývají děsivých proporcí. Potenciál „zlomového“ filmu dvou tváří mohl být každopádně využit lépe. 70% Zajímavé komentáře: Lima, Rex Mundi ()