Wentworth

• Veľká Británia Wentworth Prison
Austrália, (2013–2021), 79 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvorcovia:

Lara Radulovich

Danielle Cormack, Kate Atkinson, Celia Ireland, Shareena Clanton, Robbie Magasiva, Katrina Milosevic, Jacqueline Brennan, Nicole da Silva, Pamela Rabe (viac)

Strhující drama, jedna z nejlepších ukázek australské dramatické tvorby. Neobyčejně silný a konfrontační Wentworth je moderní adaptací kultovního seriálu Prisoner, který znamenal průlom již před více než třiceti lety.Dějištěm tohoto seriálu je nápravné zařízení Wentworth. Každá epizoda se zaměřuje na jinou postavu a sleduje, jak si vede v ženské věznici, v prostředí, kde delikventky bojují o nadvládu nad spoluvězeňkyněmi. Hlavní role hrají Danielle Cormack jako Bea, Catherine McClements jako ředitelka Jacksonová, Nicole Da Silva jako Franky a Kris McQuade jako Jacs. A v centru toho všeho je Bea Smithová - matka od rodiny z předměstí, která se stala šéfkou obyvatelek věznice Wentworth. (Filmbox)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (9)

Wentworth (2013)

1) série - začátek nebyl úplně špatný, ale do 6 dílu se víceméně nic neděje a seriál sledujete ze zvědavosti a kvůli Bee, ptž chce vědět, kam to povede. Kdo si však Beu na začátku neoblíbí, tak bude v první sérii možná trochu trpět, ale je možné, že se Vám pod kůži dostane jiná postava. V první sérii to byla jen Bea, ostatní jsem bral s rezervou a Franky pro mě byla jen další vězeňská kráva. 2) série - už byla někde jinde s příchodem Joan Fergusson, která tomu dodala opravdu intrikářskou symfonii, postupem času se Bea zvedá a já ji začal mít rád čím dál víc. Naopak Franky jsem začal nenávidět. Na konci Joan rozjede svůj záporáckej koutek a stává se z ní opravdu suverénní záporák. 3) série - tak to už je nehorázná jízda, kdy magorka rozjíždí svůj psycho teror. Z Bey se stává top dog a pro mě to je nejlepší a nejzajímavější postava seriálu, Franky se dostane ven a my zjistíme, že i tahle kravička má emoce. Fergusson ke konci třetí řady řádí, a mě začíná štvát. Doufám, že ji někdo pěkně sejme. 4) série - tak tohle už je peklo na Zemi. Magorka se dostává do basy intriky nabírají na síle a nikdo není v bezpečí. Příběh se v této řadě zpomaluje , ale za to přibývá napětí a atmosféra, která je tak hustá, že by ji nepřeřízl ani diamantový kotouč. Bea je královna vězení i našich srdcí, ale to co se stane na konci, tak to mě jedna hluboce zasáhlo a jednak mě to motivovalo k tomu, abych na seriál přestal koukat, protože pro mě ztratil smysl, jenže to by byla chyba a sám sebe bych připravil a další nálož - edit po 4 sériích ..... tak momentálně jsem dokoukal 8 sérii, ta byla zatím nejslabší a hodnotil jsem ji vůbec poprvé jinak než plným počtem :D všechny ostatní série dostaly 5 kusů. Můžu se přiznat, že mi to nevadí, jelikož tahle série sloužila jako průvodce a příprava na finální 9 sezónu, takže i přes úbytek prvků, který jsem na seriálu tak miloval mi nevadí, protože chápu, že že předkrm nemůže chutnat jako hlavní chod, který teprve přijde. Nicméně 5 a 6 série to byl opravdu nehoráznej nářez, to že nás Bea opustila mě v 5 sérii hodně limitovalo, dokonce jsem na seriál první 3 díly koukal z nechutí a chtěl přestat sledovat. BOŽE to by byla ta největší chyba ohledně seriálové předlohy, protože tak jak pro mě bídně začala 5 série, tak končila nejspíše nejlépe ze VŠECH !! takže zde nastal mrdozní obraz, kdy prvním dílům bych dal stěží 2* a těm posledním 5*. 6 série pokračovala ve stejných šlépějích a 7 jim šlapala na paty. Ta 8 už byla jen předehrou pro finále. Takže to shrnu a dost stručně .. 4,5 a 6 série patří k tomu nejlepšímu co tento seriál může nabídnout.. hned za závěsem je 3 řada, ale největší gradace přišla v těchto třech, a to zárověň patří do škatulky toho nejlepšího co jsem kdy zatím viděl. Takže uvidíme, jak tohle všechno skončí. ()

Season 5 (2017) (S05)

Tohle pro mě byla tezka série. Po odchodu Bey se bojoval se samotnym seriálem, protože v podstatě ztratil serial smysl. Takze prvni polovina tehle série byla zahořklá a osamělá, protoze ta Bea tam proste chybí ale od druhe půlky si na to zvyknete, na Beu postupně zacnete zapomínat a ostatni postavy dostanou vice prostoru a posledni 4 díly to je opravdu paráda, ktera vyvrcholí poslednim dílem a zakončení v teto serii řadím mezi k tomu úplně nejlepšímu od začátku seriálu. Takze pata rada je extrém který začíná černě a snad nejhůře kvůli cenné ztrátě a končí nejlépe ze všech předchozích řad . V této serii je abnormální vstup vzhůru o 300% to je neskutečné co tenhle seriál dokáže :D ()

Hell Bent (2017) (S05E12)

Asi nejlepší zakončení série od začátku seriálu. Konec je naprostý skvost, který jsem absolutně nečekal. Moment ldy zemřela Bea byl pro mě nejvíce šokující a byl pro mě zklamáním, tenhle konec v této sérií byl pro mě nejvic wtf momentem a zároveň wow parádou, kterou jsem fakt nečekal. Tušil jsem ze se bude asi umírat, ale ne takhle stylově a ještě s pomocí druhé strany mříží. No ted nevím jak to muze pokračovat, pac timhle dilem se téměř vše ukončilo. ()

Season 6 (2018) (S06)

Když si vzpomenu, že jsem chtěl seriál po 4 řadě přestat sledovat kvůli Bee, byla by to sakra škoda. Tahle série byla opet skvělá a tvůrci nestačí překvapovat. No po 6 sériích musím konstatovat že Wentworth je jeden z nejlepších seriálů z nápravných zařízení 21 století. ()

Bleed Out (2018) (S06E03)

Tohle byl zase jeden ze skvělých dílů. Těch dílů je hodně skvělých ale hodnocení nebo komentář k nim píšu opravdu z řídká kdy. Nicméně zde nechybely emoce i napětí. Dění ve věznici mě zatim tolik netankuje, ale rozhodně mě zajímalo jak to dopadne venku. Respektive příběh Franky. Ona je pro me kapitpla sama o sobě, páč v prvni serii jsem na ni nazor neměl. V druhe ji nesnášel a teprve az ve třetí či čtvrté řadě jsem si ji oblibil. Což je v podání její postavy opravdu zvrat a tudíž mě hodně zajímalo jak to s no dopadne a fandil jsem ji. Prpto me konec překvapil a dojal. Bea mi dtale chybi, polovina hlavnich postav je pryč, dokonce i Fergasson. Takže deni ve věznici je otázkou ale 6 serie zacala zatimdobre, lépe nez předchozí ale tp kvuli Franky. A ta se teď uzavřela, takže uvidíme jak dál. ()

Season 7 (2019) (S07)

Nevím, ale tenhle seriál mě přesvědčuje o tom, že Australani budou novodobými mistry dramatu. Protože i tahle episoda konci naprosto nehorázně. Konec 3,4,5,6,7 série je naprosto neskutečné a nesetkal jsem se se seriálem, který by dokázal každým závěrečným dílem naprosto šokovat. Každou řadu si říkám, co asi v té řadě bude a vždycky jsem překvapen. Z wentworth u se stal pravděpodobně nejlepší seriál z vězeňského prostředí. ()

Karen (2019) (S07E04)

Twl proc ? Další zajimavej díl s nehorázným a šokujícím koncem. To je drama, to je peklo..... ()

Redemption / The Final Sentence (2020) (S08)

8 série šla kvalitou rapidně dolů. Ona je natočená stále stejně jako ty předchozí a seriál se kvalitativně nezměnil, ale ubylo dramatu, zajímavosti, příběhu i postav a tím pádem toto všechno strhlo celkový dojem. Dokonce jsem chtěl hodnotit třemi hvězdami, jelikož jsem si myslel, že toto je finální řada seriálu a kdyby to takto skončilo, tak bych byl opravdu na*raný. Nicméně jsem pak zjistil, že celkové finále nebylo teď, ale bude až příště. Čeká nás totiž ještě 9 série a já se opravdu těším. A jelikož toto nebylo finále ale jen předkrm finále, můžu ohodnotit racionálně bez pachuti nevysvětleného konce, tudíž nestrhnu hvězdu za konec. To co jsem psal výše platí, série šla dolů, ale stále to je na solidní 4 kusy. A to prosím pěkně pravděpodobně ze všech 8 sérií hodnotím vůbec poprvé jinak než plným počtem. Takže se jedná opravdu o nehorázný počin a to, že této sérii hvězdičku ubírám mi vlastně vůbec nevadí, protože jak znám tvůrce, tak tohle je opravdu určitě jen rozjezd a příprava na finále. ()

Resurrection (2020) (S08E01)

8 série začala dobře. Vše je jinak. Záležitosti z minulosti sice pokračují, ale je znát, že mezi touto a předchozí řadou uplynul nějaký čas. Je fakt zajímavý, že každou novou sérii někde od té 5 přibyde několik nových postav, a vždy se to povede udělat tak, aby divák hltal. Neni se cemu divit, když pořád někdo umírá ci odchází, ale jak by to asi vypadalo , kdyby ty nejdůležitější postavy zustaly ? To by ten seriál mohl mít rovnou 3 děje zároveň. Masakr. ()