Do poslednej klapky krvi

(festivalový názov)
  • Česko Hrátky s peklem (viac)

Bezbřehá krvavá lázeň se rozpoutá ve chvíli, kdy ctižádostiví amatérští filmaři narazí na šéfa japonské mafie, který chce natočit film se svou dcerou. Štáb náhle dostává jedinečnou příležitost - zrežírovat velkou finální řežbu jakuzy! Mezi dvěma znepřátelenými klany jakuzy právě probíhá válka - to však nemůže odradit skupinku dychtivých amatérských filmařů zvanou The Fuck Bombers od splnění jejich snu. Chtějí totiž natočit největší akční nářez vůbec. Před deseti lety vedl mafiánský boss Ikegami útok proti svému rivalovi, donu Mutovi. Teď, když nastal čas jeho pomsty, se ale Muto nemůže soustředit na nic jiného, než je dokončení jeho mistrovského díla - celovečerního filmu s vlastní dcerou v hlavní roli. Snímek potřebuje dotočit dřív, než bude jeho žena propuštěna z vězení. The Fuck Bombers náhle stojí před životní příležitostí - mohou zachytit velkou finální řežbu jakuzy. Navíc na klasický, pětatřicetimilimetrový materiál! Hrátky s peklem jsou komediální reflexí tradičních jakuza filmů v tarantinovském stylu - nakonec dojde i na nejkrvavější lázeň všech dob. (Cinemax)

kraval

Velká ujetost, jejíž ústřední reklamní znělku mám v hlavě i po téměř třech letech. Sledování tohoto filmu je opravdu náročné, jelikož také barevností připomíná vlastně reklamu na prací prášek, které ale obyčejně nebývají dvouhodinové. Námět je šíleně dobrý, ale zpracování mě již tolik neuchvátilo. ()

haffen

Japonská "tarantinovka"? No prečo nakoniec nie. Na začiatku som sa trochu strácal, ale postupom času sa to začalo rozbiehať a záver bol čistý akčný masaker. To vyzerá na jeden z top ázijských filmov tohto roka. 80% ()

MartinTerran

Zápletka je zde velmi slabá taková debilní, ale provedení filmu je dobré. Nejlepší pasáž z celého filmu jsou epické jatka v závěru filmu. Celý film je dostatečně šílený a krví se rozhodně nešetřilo (Kill Bill hadra), ale i se super závěrem nemůžu jít s hodnocením nijak vysoko, protože zbytek filmu nudí a je víceméně o ničem, takže celkové hodnocení je lehký podprůměr. Z filmu jsem si odnesl, že japonská policie je fakt ostrá a už vím jak natočit správný superfilm! Hodnocení: 45/100. ()

pekas

Filmový bože, tohle je ale kravina. Ty dvě hodiny jsem protrpěl v neustálé naději, že se stane něco koukatelného, ale až na pár povedených scén s Šin'iči Cucumi, coby novým šéfem konkurenční Yakuzy, to bylo dost slabé. Mám rád parodie a ujetosti, ale tohle mi nesedlo ani trošičku. 10% ()

Jindrusa

49 MFFKV Potoky krve, histeričtí Japonští mafiání a pointa filmu, postavená na dívce z reklamy na zubní pastu, s tak úchylně chytlavou melodíí, že mi zůstane v hlavě ještě několik dní. Útok snad na všechna filmová klišé, těch mála Japonských gangsterek, co jsem kdy viděl. Jen škoda, že osazenstvo novinářské projekce bylo i v pozdně nočních hodinách promítání tak zasmušilé. Kdyby se nesmál jako jeden z mála, určitě bych si tuto bizardnost ještě více užil. ()

nooly

Obecně mám japonské uchylné filmy velmi rád. Zde je děj roztahaný, nemá logiku a té "krvavé lázně" jsem si moc neužil - chyběly nápady. Celý film je příliš prvoplánový. Zdlouhavé přípravy na konečný masakr mě neskutečně nudily. ()

Tasartir

Tohle nejde hodnotit, přesně jak píše ofic. text, "Pro někoho absurdní podivnost, pro jiného geniální filmový majstrštyk" jenže pak vyjde průměr, a to právě není. ()

Blazkowicz

Já opravdu nemám v poslední době moc šťastnou ruku s výběrem. Další šílenost bez nějakého smyslu. Začátek vypadal zajímavě, ale pak se to nějak pokazilo a ani jsem to nedodíval. 1-* ()

elanista1

Druhá polovica filmu je zábavná jak fras a hlavne záverečná scéna je kompletne šialená sprcha nápadov, ale šialeného je tu toho podstatne viac. Tarantinovi by sa to páčilo. ()

muti

tento film som si pozrel koli reziserovi Shionovi, od ktoreho som uz videl par sialenych super filmov. Why Don't You Play in Hell patri urcite k nim - absurdnych scen a zvratov je tam dost, no nie je to jeho top film (odporucam Love Exposure). cca druha patina filmu sa tiahla a nic sa v nej nedialo, uz som rozmyslal ci sa to niekam vobec posunie. pribeh vsak do seba zapadol a postavy sa stretli v neuveritelnom krvavom filme, kde sme do poslednej chvile nevedeli ako to vlastne skonci. nuz, tak to chodi ked chcete nafilmovat skutocnu klanovu jakuza potycku. Porovnavatelnost s Kill Billom je mozna, no fanuskovia Tarantina by asi nesuhlasili (Tarantino samotny by podla mna ale suhlasil) Fumi Nikaidó ga ga ga <3 ()

Expozituror

Není to tak epické a komplexní jak Ai no mukidashi, nicméně je to stejně zábávné a šílené. Po dvou nepříliš zajímavých filmech je Sono Šion zpátky ve formě a v žánru (rozuměj japonský mix všeho možného) jež mu sedí. Důkaz, že lze pořád točit originální věci, které jsou zároveň i inteligentní a vtipné. ()

mr.okurek

Na první, druhý i třetí pohled to je zvláštní, divné a šílené, ale pod tím vším je to naprosto geniální a chytlavé až tomu člověk nechce věřit. ()

AmunRa

Čekal jsem mnohem víc - příliš surrealistické, mnoho nevyužitých příležitostí. Japonci a korejci umí mnohem lepší gangsterské komedie. ()

hujerita

z každého políčka filmu na mňa sršalo to nadšenie filmového blázna. Bavil som sa prenáramne paráda paráda a ešte raz paráda :) ()