Ovečkin versus Crosby

• Kanada Sid the Kid V Alexander the Great
všetky plagáty
Dokumentárny / Športový
Kanada, 2013, 46 min

Dokument zachycuje období před ZOH ve Vancouveru, kdy vrcholilo očekávání střetu těchto dvou velkých hokejistů z reprezentací s nejvyššími ambicemi. Kanada hodně toužila po zlatu, ale i Rusové měli tým nabitý hvězdami. Výprask od Kanady však nejen Ovečkina srazil na kolena. Krize ruského útočníka pokračovala porážkou v 1. kole Stanley Cupu a pak i ve finále mistrovství světa, kde Rusy porazil náš tým. Nyní prožívá krizi v NHL, a tak vzhledem k reklamním povinnostem pro Gillette již oholený Ovečkin, přezdívaný Alexander Veliký, přichází o nadpozemskou pověst. Navrch má tedy v duelu Sidney Crosby (Sid the Kid), který ve finále olympiády skolil USA vítězným gólem v prodloužení. (topr harley)

Luky-7

Sid Crosby jako klidný hráč a Alex jako extravagantní evropan. Je pravda,že Sidney tím hokejem žije...Alex je taky hodně dobrej,ale na Sida nejspíš mít nikdy nebude. Tento dokument je sice natočen na rok 2010,ale dnes o 4 roky později víme,že Kanada vyhrála jak OH ve Vancouveru,tak v Soši 2014. U obou triumfů byl Crosby. ()

kaposlav

Hokej mám rád už od malička a videl som hromadu dokumentov. Tento mi prišiel slabučky. Skôr ako dokument mi to prišla reklama na ZOH vo Vancouvery 2010, ale keď o ZOH hovorili v budúcom čase, prečo je rok vydania dokumentu 2013? V dokumente čakám viacej informácií ohľadne hokeja a vídea z ich hokejového umu zo zápasov a nie kde za peniaze točili reklamu a pre koho. ()

Blackhawks

Je vidět že je to Kanadský dokumnet,ale i tak se mi to velmi líbilo.. A tihle dva rivalové jsou to nejlepší co mohlo NHL potkat za poslední roky.. Alexander Ovechkin je opravdu GR8 !!! ()

Eleanor05

Taková 44 minutová reklama na Olympiádu ve Vancouveru, která je na dokument trochu jednostranná - více zaměřená na Sidneyho Crosbyho, ale jinak v pohodě. ()

• OH 2010 ve Vancouveru nakonec rozhodl v prodloužení proti USA právě Sidney Crosby. (Luky-7)