V zahradě rodinného domu v pražských Strašnicích jsou nalezeny kosterní ostatky dvou mužů. Soudní lékař tvrdí, že těla zde byla pohřbena různě dlouho. Může jít o oběti sériového vraha? Vyšetřovacích verzí je několik, ale žádná z nich neladí s odborným lékařským posudkem. Tým 1. oddělení doplněný o nové tváře, vyšetřovatele Jiřího Netíka (J. Loj) a operativkyni Adélu Čulíkovou (B. Bočková), se v komplikovaném případu snaží odhalit, kdo je vlastně oběť a kdo pachatel. A to v situaci, kdy šéf oddělení Tomáš Kozák naráží na komplikovanou komunikaci s nadřízenými a nová pravidla korektního vyjadřování. (Česká televize)

Ruda.neck

Případ opět výborný, ale přesto na úvod mírné zklamání. Všechny ty "novinky" v podobě snahy o humor a politickou ne/korektnost, nemastné neslané nové postavy, přeháněné mazáctví Pražáka, Kozákova moudra atd. mi příliš neseděly, je v tom cítit trochu křeč. Chybí nadhled Plíška. Proto dám autorům trochu čočku a na rozjezd dávám za tři, byť objektivně to na čtyři hvězdy je. Věřím, že si to v dalších dílech sedne a atmosféra se vrátí to dřívější podoby. Dobrý komentář Mlle. ()

KarlN

Jak psali jiní...zvyk je prostě železná košile a za mě, nesedí mi jak odbarvená kolegyně (vůbec nechápu, jak prošla castingem, mluví jak permanentně zfetlá), tak nový vyšetřovatel (ten přízvuk je děs, vážně), navíc ty jeho chytrácké poučky a mravokárání vzhledem k mizivé praxi a zkušenostem, je úplně k ničemu, prostě ne tohle ne. Škoda že to není jinak, ale nic s tím nenaděláme. Snad si zvyknu, ačkoliv jak bylo zmíněno přede mnou, bez Plíška je to citelně jiné a zatím, pro mě, horší. ()