Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře" s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události... (A-Company CZ)

SimonaSK

Ani komedie, ani drama, spíš rádoby černá komedie. Děj žádnej, pochmurnej obraz buranskýho vidlákova, ze kterýho si krupnou možná tak Pražáci. Umělej moravskej přízvuk herců. A nejhorší na tom je, že to v nějakejch českejch dírách asi fakt podobně je, takže možná ty dvě hvězdy jsou až moc přísný, stydíc se za vlastní národ, aneb kdo se kópe dopoledne? - Kurva. ()

Péča

Pár světlejch okamžiků, jinak velký nic. Příště si radši místo českýho filmu pustim sofporno, u toho se aspoň člověk zabaví a zasměje. Čekal jsem od Krobota, Trojana a Vilhelmovky víc, no nedočkal. ()

negativ

Tak určitě... No v tomto případě - tak určitě NE! Nulový děj a nulovou atmosféru měly asi kompenzovat vulgarity a moravské nářečí stylu "naša děcka só nemocný". Důvod vzniku tohoto filmu mi unikl. ()

Falkenstein

Film je sice dějově téměř o ničem. Sází na vidláckost a pražácké mršení češtiny při pokusu o nějaký lokální dialekt pomocí ohroublých výrazů. Na druhou stranu je velmi dobré herecké obsazení a film i když je místy tak blbý, je nakonec docela vtipný, to právě díky postavám, které ztvárnili herci jako je Simona Babčáková, Ivan Trojan nebo David Novotný. Dalším plusem filmu je hezká okolní příroda. ()

Zozynek

Komentář, který napsal POMO je maximálně výstižný. Prostě jsem hodinu a půl pozoroval počítač se stejným nasazením, jako když čumím na stěnu mého pokoje když se nechcu učit. Dvě hvězdičky dávám za to, že... no.... za co? No aspoň jsem se u toho nemusel učit! Za to tomu patří dík! ()

ZarcoSimilor

Jedna dlouhá velká nuda. Jinačí výsledek nemohl vzniknout , když chce někdo popsat nudnost života v jedné zapadlé obci. Film je přesně takový, jaký je život v jedné zapadlé díře s obyvateli , kteří jsou jak přes kopírák flegmoši s IQ 95. ()

Scott67

Skoro nechápu, proč je potřeba točit takové filmy. Filmy o ničem. Snad proto, aby si Pražáci vyzkoušeli severomoravský dialekt? A aby se u toho "odbourávali"? A aby si pak za to rozdali lvy? Pro ně samotné možná přínos. Pro diváka těžko. Dobře zrežírované a dobře zahrané NIC. Jediný světlý moment bylo mihnutí výborné herečky Marie Logojdové (Dým bramborové natě, Bič boží...) Jinak pro mě opravdu krystalická ztráta času. Nedal jsem to do odpadu jenom kvůli Krobotovi, protože ho mám rád. ()

benji66

Nečekejte, že se buete válet smíchy při geniálních hláškách, nečekejte úžasný příběh s dechberoucí pointou, čekejte k pravdě se blížící obraz života na vesnici. Proti hereckým výkonům, řežijnímu vedení, atmosféře, hudbě se asi nedá moc namítat... jen bych byl opatrný s používáním nářečí. Hanušovice opravdu neleží na Hané (kupodivu), ale uprostře Jeseníků. Takže příště trošku opatrněji s "tó židló" a podobně. Pro Čechy - je to asi tak, jako by krušnohorec mluvil šumavským dialektem. A to fakt dost rve uši. ()

Von Kempelen

Další otřesnej zážitek se soudobým českým filmem. Nesmysly o nastaveným zrcadle, síle ubíjející nudy apod. nikomu nežeru, tohle je prostě blbost, ve který kdyby nefiguroval ansámbl z Dejvic, tak po tom neštěkne ani pes. ()

veronika.tum odpad!

No já nevím...asi jsem to nepochopila...Český film: pojďme natočit "příběh ze života", kterej bude úplně o hovně. Česká klasika posledních let. ()

Olly77

Tak nějak nevím, co si o tomhle počinu myslet. Mirek Krobot je sice rodák z tohoto kraje, ale s akcentem všech postav je úplně vedle. Vyškovským, nebo chcete-li hanáckým nářečím se na více než 100km vzdáleném Jesenicku rozhodně nemluví, což snímek vhánělo občas až do trapna. V tomto kraji jsem častým hostem a je mojí srdcovou záležitostí, o to hůř tento filmový počin nesu...Celý děj, pokud ho někdo zachytil, se pak odvaloval velmi líně a neobratně. Tyto snímky budou asi trendem do budoucna, osobně jim ale asi moc nerozumím. Jednu hvězdu dávám, vlastně ani nevím za co.. ()

ZZZHarry

Ač mám Krobotův styl rád, Díra byla pro mě shit a naprostá ztráta času. Ano, prostředí jakési "prdele" nakreslil celkem věrně. Charaktery postav a "děj" už ne. I přesto, že osazenstvo bylo z domácího Dejvického divadla, i přesto jsem jim ty role nevěřil, nudil jsem se a vůbec nic si z toho filmu neodnesl vyjma ztraceného času. ()

Khotzilla

Podobný princip jako Divoké včely, ale mnohem lepší (i když zase ne tak dobré, jako Kobry a užovky). Myšlenkově jednodušší diváky poznáte snadno - budou ten film považovat za komedii. Vidláky zas podle toho, že budou tvrdit, že takoví vidláci přece nejsou. Jenže ona je to asi taková komedie, jako když se do ní pustila Chytilová - tam se taky lidé většinou smáli jen tomu nejtrapnějšímu a nejslabšímu, co v tom filmu bylo. Ukázková beznaděj a jeden z nejrealističtějších pohledů na českou vesnici posledních x let. Brilantní vykreslení buranství. A vlastně úplně přesné vysvětlení, proč to v tomhle státě vypadá tak, jak to vypadá. A v tom "neději" se toho děje víc, než v 70% českých filmů. (leccos taky napovídá návštěvnost - při vědomí toho, že u nás se převážně hodně chodí jen na špatné filmy, stejně jako se nejvíc poslouchá Kabát, Landa a Michal David) ()

ripgirl

Herecké obsazení na 5 hvězdiček... ale filmu ani herci bohužel nepomohli...celou dobu toho filmu jsem si dokola kladla otázku: "co to do prdele je?" ()

simike

Proboha! Přebrodila jsem tento k uzoufání nudný marast a jedna hvězdička mu náleží jen za ty dvoje oříšky, které jsem u něho musela!, prostě musela sníst. ()

Shagrat odpad!

Prostě děs a hrůza !!! Děj o ničem, herecké výkony chabé, nuda po celou dobu filmu. S takovými snímky by měla česká kinematografie opravdu skončit! ()

najret

Taková ta česká klasika - když chybí nápad, musí to aspoň nějak vypadat. Takže vezmete známý český herce, zasadíte je do nějaký díry, zařídíte, aby vypadali jak vytažený z konťáku, necháte je existovat v prostoru a spoléhat na to, že to bude fungovat tak nějak samo o sobě. Tohle ale bylo víc tragický, než obvykle tragikomický a celkově mi z toho zbyl spíš takovej hodně nepříjemnej pocit. ()

22. Český lev - výsledky

22. Český lev - výsledky

22.02.2015

22. ročník cen Český lev má za sebou vyhlášení vítězů. Za favorita bylo považováno Fair Play Andrey Sedláčkové, jež šlo do boje s patnácti nominacemi, nakonec ale neproměnilo ani jednu a získalo… (viac)

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

22. Český lev a Cena filmových fanoušků

14.01.2015

Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace na 22. ročník výročních cen Český lev. Vybírala z 32 celovečerních hraných filmů a 23 dokumentů, uvedených do distribuce v roce 2014. Nejvíce… (viac)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

49. MFF KV – záblesky ze soutěžních sekcí

05.06.2014

Po tiskové konferenci zaplavily web MFF KV v intervalu pouhých pár minut dlouho očekávané programové zprávy. Hlavní festivalový program přinese sedm světových a pět mezinárodních premiér. O… (viac)