Ángel (Carmelo Gómez) je muž s tajemnou minulostí. Dorazí k jedné španělské vinici, kde má postřikem vyhubit škodlivý hmyz. Brzy se však zamiluje do dvou žen. První je nesmělá a nešťastně provdaná dcera majitele vinice Ángela (Emma Suárez). Druhá Mari (Silke Hornillos Klein) je milenkou muže Ángeliny. V této záplavě emocí chce Ángel nalézt svůj klid. (Tygrys)

Huhulačka

Mám ráda španělšinu, ale španělské filmy nechápu. Ne jazykově, nýbrž obsahově. Celou dobu, co jsem se dívala na tento film jsem měla chuť ho vypnout, ale zárověň mi to nedalo, nedokoukat jej až do konce. Znovu už bych ho asi nezapla. ()

rado3105

Neni to tuctovy film ale nie je to ani film, ktory by som si chcel pozriet druhykrat. Pekne snimky krajiny, zaujimave momenty, dialogy ktore maju zaujat, ale... ()

WestFlame

Nádherný film, který toho i po závěrečných titulkách hodně zanechá a jen tak neodezní. Sám jsem po prvním shlédnutí nevěděl na co jsem se to vlastě díval, ani příběh jsem pořádně nepochopil, ale tušil jsem, že jsem právě shlédl zajímavý snímek, na který bude stát za to se podívat znova. Pokud máte rádi neuchopitelné filmy, filmy s trochu mystickým nádechem a kouskem romatiky, je Tierra právě pro vás :). ()

mirasul

Medemovy filmy jsou jiné. Vlastně nevím čím. Nejsou dokonalé, často postřehnete chyby v setupu mezi dvěma záběry, dialogy jsou zcela nerealistické, prostě taková standardní španělská filmařina. Bude to asi tou atmosférou, motivy náhody (Amantes), duševních úchylek (Tierra, Ardilla, Ana), krajiny určující povahu lidí (Vacas, Tierra). Magický realismus je škatulka, která zde přesně sedí. Tierra jsou Divoké včely po kastilsku. Příběh schizofrenního „muže odjinud“ Ángela, který jednoho dne vstoupí do „spořádaného“ života vinařského macha a poblázní mu obě jeho klisničky, by vlastně nebyl nic tak zvláštního. Kdyby vypravěčem nebyl Medem, pro kterého je Patricio (příznačné jméno) jen bezvýznamnou figurkou. Celý děj je nazírán z pohledu Ángela, kterého tedy zjevně vůbec nenapadá, že by třeba bylo něco nemravného na tom nadhánět dvě slečny naráz. Nejsem si jist, zda Ángelova schizofrenie není jen zástěrka. V životě se přece každý člověk občas musí rozhodnout, komu ze svých Já dá přednost, zda tomu snílkovi, nebo tomu realistovi. Problém je, když se člověk jednou rozhodne a po čase zjistí, že ne, že se spletl a že chce vlastně být tím druhým (ano, ideálně když má čtyřicet let a dvě děti). To už je lepší si to hnedka zkraje pořádně rozmyslet, tak jako Ángel. Hlavně pak ale to druhé já nechte tam kde je, a už se k němu nevracejte. Tedy popravdě, co se Emmy Suárez a Silke týče, taky bych nevěděl.. ()