Hitchcock/Truffaut

• Česko Hitchcock/Truffaut (viac)

V roce 1962 se Alfred Hitchcock s Françoisem Truffautem zavřeli na týden v Hollywoodu, aby společně pronikli do tajů filmové režie. Kromě původních magnetofonových nahrávek z tohoto setkání, které posloužily jako materiál pro Truffautovu legendární knihu Rozhovory Hitchcock - Truffaut, nabízí nový dokument také fotografie z té největší lekce filmového řemesla všech dob a zavádí diváky do strhujícího světa tvůrce Psycha, Ptáků a Vertiga. Hitchcockova úžasně moderní tvorba je zde rozebrána a objasněna jedněmi z nejuznávanějších režisérů dneška. (HBO Europe)

Rattlehead

Kniha "Rozhovory Hitchcock-Truffaut" je pro mě filmovou biblí a neustále se k ní vracím. Je jasné, že tento dokument je pro mě - jakožto fanouška Hitchcocka i Truffauta - úžasným zážitkem a mám obrovskou chuť si znovu pustit všechny Hitchovy filmy, které mám na videokazetách i dévédéčkách. ()

Asdas

Kniha prečítaná už nejaký Piatok ( náhodne som ju v jedno Piatkové ráno objavil na internetovej databáze miestneho Antikvariátu ) takže potešenie z čítania a následné potešenie zo sledovania tohto dokumentu? mi ju pekne oživilo navyše tie postrehy režisérov a krásny koniec ma len utvrdili v tom ,že mám doma viac než len knihu o filme , že Hitch bol majster svojho remesla a Truffautom sme mi všetci čo Hitchov ( aj ten jeho odkaz ) stále oživujeme :) ()

blondboss

Taký obyčajný dokument o dvoch pánoch, ktorí priniesli do sveta kinematografie mnoho a pre fanúšikov filmu je toto povinnosť vidieť. Už len z toho princípu, že majster hororu tam vysvetľuje svoje pohnútky v rámci jeho najväčších filmových diel. Pre mňa ale táto forma nebola veľmi obohacujúca a postupom času som sa viac a viac nudil. Takže ako poklona týmto dvom pánom fajn, ale ako dokument to mohlo byť zrealizované o niečo pútavejšie. 50 % ()

serdehelan

K týmto dvom pánom by som si strašne rád prisadol za stôl a donekonečna sa bavil o filmoch a filmárčine. Cinefilovo srdce plesá. Ešte keby sa tak podarilo niekde zohnať tú knihu. V češtine vyšla v roku 1987. ()

PoprockCZ

Průměrný dokument o Hitchcockovi. Druhá půlka je zajímavější - rozebírají se konkrétní praktiky a filmové postupy na jednotlivých scénách. Hitchcock vždy vedl herce podle pravidel a přesně tak, jak chtěl, což způsobuje jeho vzorcovitou přesnost filmového vyprávění, dokázel hodně nápaditě pracovat s kamerou. Na druhou stranu, jak on sám říkal, herci ho nezajímají, musí zahrát to, co chci. ()