Satoru Fujinuma prožívá poměrně složité životní období. Je mu 29 let a zrovna nedávno skončil ve své práci, kde se živil jako autor mangy. Nyní z nouze vzal práci, ve které rozváží pizzu. Satoru má však velmi zvláštní dar. V určitých chvílích se mu náhle stává, že se vrací v čase a tyto skoky jsou zpravidla pokaždé spojeny s nějakou významnou událostí nebo katastrofou, kterou má Satoru možnost ovlivnit a zvrátit. Takto se mu například podaří zachránit malého chlapce od toho, aby jej přejelo nákladní auto, jehož řidič měl infarkt za volantem. Aby toho nebylo málo, tak se do Satorova života po tomto incidentu vrací jeho matka. Toto shledání a případ únosu, který se objeví v televizi, u Satora vyvolají vzpomínky na dětství a na okamžik, kdy nedokázal zachránit svou spolužačku Kayo Hinazuki před únosem, z kterého byl nakonec obviněn starší chlapec, kterého Satoru považoval za svého kamaráda. Vše nakonec vyvrcholí okamžikem, kdy se Satoru jednoho dne vrátí domů a nalezne svou matku mrtvou, a aby toho nebylo málo, stává se hlavním podezřelým z její vraždy. V momentě nejvyšší nouze se Satoru opět nečekaně přenese v čase. Je rok 1988 a Satoru je mladý chlapec. Do únosu jeho spolužačky Kayo Hinazuki zbývá měsíc... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (7)

Sómató (2016) (E01)

Tak tohle musí bejt jeden z nejzajímavějších začátků seriálu, co jsem kdy viděla! Ze začátku jsem si říkala, že to vypadá sice pěkně, ale pořád jsem si nebyla jistá, co vlastně čekat. A pak se to neskutečně rozjelo a nabralo pořádnej spád, to jsem fakt nečekala. Jak dokázali vměstnat tolik věcí do dvaceti minut, to je mi záhadou! A ten konec s policejní "honičkou" byl prostě perfektní. Akorát mám pocit, že protože Satoru utekl, teď bude pěkně v hajzlu, útěk při soudu určitě nepřipíšou v jeho prospěch. A ten šestej smysl je dobrej nápad. Každej má někdy pocit deja vu a je tolik možností, jak z toho udělat dobrej příběh! A Satoru jako vyhořelej třicátník je zkrátka neodolatelnej. Hodnocení: co víc k tomu říct, začátek velice solidní/10 ()

Tenohira (2016) (E02)

Na jednu stranu je hrozně vtipný, když člověk sleduje třicátníka v těle desetiletýho, ale na druhou stranu se začíná vyvíjet dost zajímavá krimi zápletka. A že já si nechám líbit dobrý krimi! Až na to intro teda, který má hudbu jako z nějakýho sitcomu a vůbec se nehodí k temný atmosféře, která je mimochodem pěkně udělaná. Opuštěný místa, sníh (upřímně detektivka bez sněhu není to pravý ořechový). Ještě musím říct, že i animace se fakt povedla. Taková docela jednoduchá, ale jak se říká, v jednoduchosti je krása. Hodnocení: tak jsem se zase jednou rozhodla podívat na seriál, co mi dá menší depresso espresso/10 ()

Aza (2016) (E03)

Je to čím dál smutnější, určitě si nestěžuju, depresivní krimi je lahůdkou pro mé oči. A můžu docela jistě říct, že ten Satorův kámoš, kterej je tak o deset let starší, s těma vraždama nemá nic společnýho. Třeba si prostě jenom nerozumí s dospělými a radši si hraje s dětmi. Nejspíš nemá holku, tak se kouká na porno časáky, a asi je trochu osamělej, ale vrah a pedofil, to bych neřekla.  Ale kdo ví, všechno je možný. ¯\_(ツ)_/¯ Každopádně máma Hinazuki je naprosto příšerná, ježiši, ta scéna ve stodole byla pěkně drsná. Vůbec celá její rodina vypadá hrozně. A to že se s tím škola snaží něco dělat, a stejně se to pořád nevyřešilo, je ještě horší. Na co ten učitel čeká sakra? A ta culíkatá holka mi docela brnká na nervy, takový lidi... Myslím, že každej měl ve škole někoho takovýho. Hodnocení: ta poslední scéna!! Co to bylo??/10 ()

Tassei (2016) (E04)

Já věděla, že to nebude tak jednoduchý! Ale to je mi záhadou, kdo Hinazuki mohl unýst. Je možný, že to byla její máma, ale to by bylo moc jednoduchý, její táta je z toho podle mě taky venku. A Satorův starší kámoš (tolik jmen po mně nemůžete chtít, stačí, že si pamatuju hlavní postavy) taky. Ale ten učitel mi přijde pěkně podezřelej, navenek se chová jako sympaťák, je milej a charismatickej, a hlavně by to do něj nikdo neřekl. Ještě po tom, co si tak podezřele minulej díl vytáhnul toho blonďáka do kanceláře. A je hrozně dojemný, že se Hinazuki konečně s někým spřátelila. Když na to koukám, tak si říkám, kolik takových lidi na světě je, který jenom potřebujou, aby měli oporu, ale všichni si myslí, že jsou divný nebo nějak jiný, tak je neberou mezi sebe. Už se tady zase pouštím do filozofických diskusí, takže je asi nejlepší čas to zabodnout. Hodnocení: připravuju kapesníky na příští epizodu/10 ()

Tóbó (2016) (E05)

Tady se s tím teda neserou, postavy umírají jako na běžícím pase. Všichni, co mají se Satoruem co do činění, by se měli mít na pozoru. Mimochodem jsem jediná, komu přijde ten manažer hrozně podobnej Satorovu kamarádovi z dětství? Když jsem ho viděla, fakt jsem si byla jistá, že je to on. Zajímalo by mě, jestli má máma Kayi nějak prsty v tý vraždě. Řekla bych, že to neudělala, i když je hrozná svině. Za to ten tajemnej chlápek, co se bavil s manažerem, je na sto procent vrah, nebo o tom minimálně něco ví. Ale mám menší výhrady ke scéně s požárem. Mohl to bejt fakt pěknej moment, ale kouř měla Airi cítit už dávno. U její rodiny to chápu, kouř je nejspíš akorát tak víc uspal, ale Airi? No, nejsem si tím jistá na sto procent, nakonec nejsem hasič, ale myslím, že by to už dávno cítila. Hodnocení: vrah bude učitel, mark my words/10 ()

Šinigami (2016) (E06)

Škoda, že celá epizoda nebyla jako posledních pár minut, protože konec byl perfektní. Ale ta první část... Záchrana Airi mi přišla jako strašná deus ex machina a hrozný klišé. Nepochopím, jak se tam do prdele dostal tak rychle ten chlápek z tý restaurace. Nepamatuju si, že by bylo řečený, že žijou hned vedle sebe. A on se tam najednou objeví jakoby nic. A jestli tam stál celou noc a sledoval ji, tak vážně nevím, co si o tom myslet. U Satora bych to ještě jakž takž chápala, protože ten most, kde bydlí, je pravděpodobně dost blízko. Ale pořád si myslím, že Airi měla prostě umřít, hned by to bylo zajímavější a mělo by to větší dopad na příběh. Co taky nechápu je, jak se dostala přes ty policajty, co ji hlídali? Na sto procent by si jí všimli, když už by si nevšimla sestra, že má jinýho pacienta. Hodnocení: míň prvních půlek, víc druhých půlek/10 ()

Bósó (2016) (E07)

Po minulý celkem na nic epizodě se to zase vrátilo do vyjetých kolejí vyšší kvality, a to ráda vidím. Zdá se to jenom mě, nebo je příběhová linka minulosti mnohem líp udělaná? Ta ze současnosti mi zatím přijde taková nemastná neslaná, nevím, co si o ní myslet. Ale jsem ráda, že Kenya není spolčenej s vrahem, v jednu chvíli jsem si to fakt myslela, když šel za tím učitelem. (Ale i tak, o čem se spolu bavili?) Každopádně by mě zajímalo, proč jde zrovna po Kaye. Vypadá to, že ať udělají cokoliv, stejně ji unese. Hodnocení: jsem zvědavá, jak tohle vyřeší/10 ()