Záchrana Ronalda Reagana

Nic Young

Kamera:

Steve Gray

Philip Rosch

Dramatické rozhovory, archivní záběry a působivé rekonstrukce vám ukážou, jak málo chybělo k tomu, aby Amerika ztratila prezidenta Ronalda Reagana při pokusu o atentát v roce 1981. (oficiálny text distribútora)

Ydrosten

" Dramatické rozhovory, archivní záběry a působivé rekonstrukce vám ukážou, jak málo chybělo k tomu, aby Amerika ztratila prezidenta Ronalda Reagana při pokusu o atentát v roce 1981.(oficiální text distributora)" :::: Dokument nebyl úplně špatný. Bohužel jen Amerikánci, jsou schopní natáhnout zajímavou dokurekonstrukci na předlouhých 90 minut a kousek ( bylo tam dost reklam a tady není uveden čas ) Celá lapálie z hledáním vystřelené kulky v presidentově těle, mi spíše připomínl grotesku z nemocničního prostředí. 1: Když přivezly Regana do nemocnice, motalo se kolem něj toliklidí, že se divím že ho vůbec dostaly na nějakou ošetřovnu. 2 : Pak se u něj vystřídalo asi 5 doktorů, kteří si ověřovaly poznatky všech předchozích vyšetření a všech předchozích doktorů a sester, což působilo spíše jako by všichni chtěly naznačit, že ani jeden z předchůdců nemá dost odborných zkušeností na to udělat jednoznačný závěr 3 : kulku v jeho těle se podařilo odhalit až 35 ( !!! ) minut pojeho příjezdu du nemocnice. Do té doby se jen kolem něj hromadily doktoři kteří u pořád sledovaly tlak a tep. Nikoho za celou dobu nenapadlo ho jednoduše otočit a zjistit jestli není raněný ( hlavně v momentě kdy se na něj střílelo !!!!!! ) Před ošetřovnou a v ní, stálo asi 50 lidí ( což považuju za největší chybu tajných služeb ) :: Dokument je vyprávěn dost špatným způsobem, kdy se jedna situace v reálu trvající cca 30 minut, neskutečně natáhla na hodinu a něco. Samotný průběh operace, byl taky dost amatérský, když doktor nemohl najít kulku asi 2 hodiny ( 2 HODINY ! ) Celé to bylo sice zajímavé, protože jsem tohle třeba vůbec nevěděl ( jako ten fakt že byl postřelen ) ale vyprávěno tak strašně nezáživně, jak jen to umí podat v USA. Co se mi líbilo, tak bylo to, že president těsně před operací ještě žertoval a ptal se doktorů jestli jsou republikáni. Celkem frajer, na to že ztratil přes litr a půl krve a umíral na vnitřní krvácení. Dokument ja tak na 3 slabší hvězdy. ()