Šestiletý Steve se rád dívá na televizní pořady s Dottií Frankovou a jeho pokoj zdobí její neumělé podobizny. Otec se za podivný koníček svého malého syna stydí a nechápe proč si jej zvolil. Malý Steve zatím dělá vše proto, aby se dostal na natáčení show s Dottií...
Režisér Todd Haynes zavzpomínal na své mládí a s neobyčejně citlivou mírou nadsázky a poetičnosti zparodoval představy dospělých na dětský svět, stejně jako přihlouplé pořady, jež jsou jim někdy určeny. (oficiálny text distribútora)

Slavníkovec

Jéj, dětský film, který není určen dětem, ale dospělým. Kombinace ČB a barevného filmu u mne zabodovala. Pan režisér bral inspiraci ze svého dětství. Uzavřený 6 a 3/4 roku starý chlapec, který nikdy moc dobře nevycházel se spolužáky. Má totiž zajímavou zálibu. Kreslit svou oblíbenou fimovou hvězdu Dottie Frankovou. Štěstím je vylosován, aby se zúčastnil natáčení jednoho seriálu s již zmíněnou hvězdou. Své zálibě dává, ale více času než by bylo zdrávo. Žije ve svém imaginárním svétě. Každé dětství, ale jednou končí. ()

Eodeon

Vcelku prostinký film s několika zajímavými pohledy na témata vlivy na vývoj dítěte a následky určitých přístupů k rodičovské výchově, který je spodobněním dnes vcelku obvyklé nerovnice "poskvrněného" dětství: televizí odkojená generace + dětská krutost, netolerující odlišnost od společností předepsaného vzoru + silné, ale křehce pomíjivé dětské idoly, působící na mladou a nezkušenou, tudíž velice citlivou dušičku malého chlapce jako hniloba => první ochutnávka hořkého vzdoru společnosti (a nakonec nepřekvapivě i o vlastní společenskou prestiž se strachujících rodičů) vůči chlapecké jinakosti (zženštilosti dá se říct) => ztráta nevinnosti + dost možná i zaseté sémě pro vývoj náchylnosti k dominantnímu sadomasochismu v pozdějších letech. ()

igi B.

Jenom taková malá (psycho)analytická filmová laskominka (pro dospělé!)... Inu, není nad šťastné dětství, že... Cože vše že nás to (de)formuje? . . . Všechno je to (nakonec jen další) cihla do zdi! (P.F., The Wall) . . . Takže jak jen tohle dílko (o)hodnotit... (?) . . . Nakonec, taky jsem měl přeci jen (pře)šťastné dětství! :o))) . . . Takže... "Na sto procent vinen", pět krát pět na zadek... A potom >pochovat< , protože všechno je to nakonec jen hra... ;-) - - - P.S. Prosím - a děti nejsou blbí dospělí!... :-/ - - - P.P.S. ...A fakt (zase) nechápu ta >některá< mizerná hodnocení některých dospělých >cinefilů< zde etablovaných... :-o - - - - - (Poprvé viděno 30.12.2008 na ČT2, komentář zde jako šťastně 13ý - 30.12.2008) ()

Matty

S tímhle filmem jsem měl problém jako s mnoha filmy před nim - nechápal jsem, proč je nám určitá věc říkána zrovna takovým způsobem. Zde si navíc pod pojmem "určitá věc" nedokážu představit nic konkrétního a pouze se domnívám - možná mylně -, že jde o něco normálního. Ale možná je to věc úchylná stejně jako celý film a Todd Haynes prostě jenom rád bije malé holčičky přes zadek. Už od dětství. 35% ()

Djkoma

Myšlenkově vcelku zajímavé, ale provedení mě naprosto neoslovilo. Počin, v kterém lze najít tématiku dětského dospívání včetně všech jeho negativ a dopadů televize/rodičů apod (viz Eodeonův komentář), ale také se zde objevuje nudná spletitost obrazů. Při rychlém pochopení myšlenky a tématu nedává Dottie prakticky nic navíc. O to je ztíženo hodnocení, protože Haynes natočil přesně, co chtěl a jak chtěl a tak pouze na mě subjektivně jeho "chytrost a promyšlenost" nedopadá v plné síle. Na jiné určitě ano (což dokazuje rozporuplnost hodnocení). Přesto Haynes mě moc nepotěšil ani nezaujal. ()