Okouzlující a zcela jedinečný pohled na moderní Čínu. Povznášející dokument natočený v jediném záběru zve diváka na nerušenou cestu slavným městským parkem ve městě Čcheng-tu v provincii S‘-čchuan. (Doc Alliance Films)

Dikaiarchos

Jediný kontinuální pohled kamery versus bezpočet letmých lidských pohledů; téma, které by, nakrouháno nadrobno do slov, pozbylo celistvosti vizuální výpovědi, stejně jako v případě existenciálního rámce Ruské archy. // Při projekci jsem si asocioval negativní přívlastky přiletovatelné k současné Číně, a hle: ani jedna ze stovek tváří zachycených v městském parku žádný z nich nezračila, sama o sobě, ani ve vztahu ke kameře. Zpola potěšitelný rozpor. Zcela potěšitelný film. ()

Germanicvs

Průlet filmové kamery v duchu sugestivní dokumentární narace Chantal Akermanové (ala From the East) čínským parkem - napěchovaným mořem lidských individualit. Nečekaný plížící se pozorovatel odhaluje reakce, vkus (nejen hudební) i náladu zdejších návštěvníků. Ukázněné strnulé pohledy centrálně řízené masy tu a tam rozloží nepatrné záchvěvy svobodomyslnosti i rebelantství. ()