Firejokers

všetky plagáty
Celý film
Dokumentárny / Krátkometrážny / Poetický
Česko, 2012, 10 min

Firejokers je skupina profesionálních artistů s mnohaletými zkušenostmi, nabízející precizně připravenou show s ohněm. Autor dokumentu ukazuje poetickou formou význam a sílu ohně v propojení s uměním artistů. Oheň, jakožto elementární prvek umožňující život na planetě Zemi, učí artisty nejen pohybové bezchybnosi při zacházení s ohněm, ale je též symbolem určitých principů a významů, které mohou člověku rozšířit obzory jeho vlastního života. (kristianzen)

Celý film

Tom_Lachtan

" Bla bla bla bla bla ...Slunce, ohnivá koule energie, vysílá paprsky protínající prostor o délce 150 milionů kilometrů ... bla bla bla bla ... sama planeta země ve svém nitru.. Bla bla bla bla bla bla bla ... Jsme kouzelnými bytostmi vesmíru ... bla bla bla ... Prazákladní síly, utvářející hmotný svět ... Bla bla bla bla bla ... Je dalším z velkolepých tajemství existence ... Bla bla bla bla ... " Arghhh! Ne, co tohle do háje je?! Tenhle """"Dokument""""" je složený ze záběrů (co na tom, že docela dobře natočených) jedné bandy ohňohráčů, kteří ovšem nejsou tak úplně na špičce a to je tu vidět už jsem vesměs viděl i u dalších skupin, které si hrají s ohínky a do těhle záběrů, jsou namotnovány naprosto odporně new age/Aštar Šeran/Hare krišna na spídu kecy, které by se možná dali ocenit u něčeho, co by natočila třináctiletá inťoška, která po nocí brousí svoji neholenou nad Goethem, prokletými básníky a když se nikdo nedívá, tak nad tvajlajtem, jenže nikdo takovej tohle nenatočil, tohle natočil student filmové tvorby, zcela mimo, zcela debilní, zcela se nehodící, monstrózně kýčovité. ()

ecceHOMMO

Oheň já mám rád.... Firejokers ma potešili svojimi efektnými kúskami s ohňom, ale tie drísty okolo toho, to bolo údesné a výrazne pokazili dojem z videného. (hanbím sa za nich). Škoda. ()