Víchor

• Česko Vichr (viac)

Sny o letnom tábore sa rozplynuli! Štrnásťročná Mika Schwartzová (Hanna Binkeová) v škole prepadla, a tak ju rodičia Philipp (Jürgen Vogel) a Elizabeth (Nina Kronjägerová) za trest pošlú k prísnej babičke Marii Kaltenbachovej (Cornelia Froboessová), aby sa u nej celé leto poctivo učila. V babičkinom žrebčinci si však Mika čoskoro nájde celkom inú zábavu. Najprv spozná kamaráta Sama (Marvin Linke), chlapca od koní, ktorý z nej nedokáže spustiť zrak. A zároveň sa sama zahľadí do divokého a svojského žrebca menom Víchor, ktorého nedokáže skrotiť ani talentovaná jazdkyňa Michelle (Marla Mennová), ani samotná babička Maria. Aj napriek varovaniam, že kôň sa jednoducho skrotiť nedá, chce Mika skúsiť šťastie a v noci sa vyberie do stajne. A tak vznikne neobyčajné priateľstvo dievčaťa a koňa. Mika zisťuje, že sa dokáže dorozumieť so zvieratami, a dúfa, že vďaka tejto schopnosti sa jej možno podarí žrebca skrotiť a vycvičiť. (TV JOJ)

Olík

„Ať je jak vítr. Ať ví, co chce, přitom sám sobě se dovede smát. Je zvláštní a zvlášť ne kam vítr tam plášť a má sílu, té neodolám“. Pohádka pro nezletilé, které si místo hustopřísných raperů lepí po zdech pokojíčku plakáty domestikovaných lichokopytníků. Všechna klišé podobných zápletek stlačena na jednu babiččinu farmu. A tak outsideři dobudou Olympu, rebelové najdou svojí road a láska a mír zvítězí nad lží a nenávistí. ()

mira.l

Je to trochu pohádka a občas se tam udály věci mírně řečeno velmi nepravděpodobné (čti nepříliš logické), ale ten vztah mezi Mikou a koněm, to byla nádhera sledovat. Plný počet. Za zmínku stojí i krásná kamera a hudba. ()

TonyHawk94

Za mňa absolútka! Veľmi príjemná a milá podívaná, ktorá ma bavila, a najmä, zamiloval som si brutálne kone :). Hanna Binke v skvelej roli mladej, mierne rebelky, ktorá si nájde skvelú záľubu v koňoch. Dej som vopred odhadnúť nevedel, a hoci som pri tomto druhu filmu čakal happy-ending, konal sa inak, než som si to vôbec vedel predstaviť, za čo klobúk dolu. Okrem skvelej Hanny Binke vyzdvihujem aj mierne nenápadného a rutinérskeho Tila Prückner-a. Na záver mi nedá nespomenúť vynikajúcu hudbu, ktorá sprevádzala celý film - Ost-ov "hlavný hudobný motív" bol živý, vzrušujúci, gitarový, a najmä vytváral vynikajúcu atmosféru :). ()

r007

Po dlouhé době německý film, který jsem viděla, ale bohužel stále platí, že to není nic moc. Nikdo mi to nevymluví, Němci prostě neumí točit filmy. A ještě takové téma...možná by to někdo natočil líp, ale už ten příběh je dost laciný. Naučit se jezdit za několik týdnů? A ještě skákat ? No prostě nesmysl. Ty dvě hvězdy jsou za tu krátkou sekvenci o rovnováze, důvěře, respektu a postřehu. Z toho by byl nádherný film. Třeba kdyby to točil J.J. Annaud. ()

jopal

Po uvodnom stretnuti hrdinky s konom som chcel dat odpad. Ak mate skusenosti s konmi uplne na ne zabudnite, prijmite prirodu, verte na zazraky, nevnimajte absurdity, proste sa len bavte a snivajte.... ()

PTuranyi

Celkom dobre natočená tínedženerský film problematickej tínedžerke Mike, ktorá nájde namiesto učebníc lásku v koňoch, teda v koňovi, ktorého každý považuje za nezvládnuteľného a práve ona má ten dar, že koňom rozumie. Je tu všetko čo tento žáner má mať - sympatická hlavná hrdinka, nepochopenie dospelých, sympatický chlapec aj sokyňa a samozrejme šťastný koniec. Produkcia je dobrá aj herci svoje role zvládajú hoci vo vypätých situáciách hlavná hrdinka nezvláda emócie a niekedy jej výkon vyznie neprirodzene. 65% ()

Destoroyah

SWITCH WEEK CHALLENGE 1 / 1) WINDSTORM (2013). Tento film by som si asi nikdy dobrovoľne nepozrel ale stalo sa. Aj keď ma k tomu prinútila moja kamarátka s ktorou sme si dali výzvu ktorá spočíva v tom že ona musí týždeň sledovať to čo by som sledoval ja a naopak. A prvý film určite nebol sklamaním. Toto je skôr film typu koníkmi posadnuté dievčatá ale prekvapivo je to aj celkom fajn film. Je pravda že je to občas aj trápnejšie a je vidieť že je to mierené na dievčatá ale film je film a jeho kvalitu treba oceniť. Vzťah medzi koňom a Mikou (Ani ja neverím že som si spomenul na jej meno.) je dobre budovaný a zvrat bol tiež relatívne v pohode len nevyužila sa takzvane hlavná záporačka ktorá túži po nejakom mieste v nejakej súťaži. 1. film mám úspešne za sebou a už ma čaká len 6 ďalších "utrpení". HODNOTENIE: 7/10 ()

Lur

Nádherné scenérie...krásný kůň s cool bílým melírem..♥ skvělá představitelka hl.role...vnímavá režie...sympatičtí herci...dobrý příběh...vtipně nereálný čtyřtýdenní tréning od ničeho ke skvělé parkuristce..ale chci jim to věřit :-D Přestože cestě tohoto tréninku věřím, i jako naprostý laik..;-) Každopádně ale hlavně skvělá práce s koněm, film o důvěře mezi člověkem a zvířetem..To mám ráda a v jednotlivých scénách bylo krásné se s nimi ztotožnit... I když bych rozhodně nedoporučovala naší nejmladší generaci, aby se pokoušela všechny scény napodobit a myslet si, že to každému projde i v reálu..(Lézt sami do stání k nebezpečnému koni..a podobně :-) ) ()

OrelCop

Filmy tohoto typu zrovna dvakrát nemusím. Chtěla to vidět přítelkyně, tak jsme si to pustili a musím říct, že mě tento film nadchl na tolik, že si hned putíme dvojku. Fakt povedený film. Za mě **** ()