Fallové

• Veľká Británia The Falls
všetky plagáty

The Falls, Fallové, to jsou jména na stránce vytržené z telefonního seznamu, která se proměňují ve tváře, osudy, příběhy. Snímek poté představuje skládačku 92 portrétů osob, jejichž příjmení začínají právě na 'Fall...'. Režisér si v této mozaice pohrává s různými tvůrčími postupy, s rozličnými osudy. Kompiluje, extrahuje, odkazuje na svá vlastní díla minulá i plánovaná a na tvorbu jiných tvůrců - ovšem jen v náznacích nebo zašifrovaně. (oficiálny text distribútora)

Han22 odpad!

Už samotný námět úkazu, který dá obětem nové ptačí dialekty, tělesné změny a vyvolá zájem o létání, vodu a ornitologii je bizarní, pardon debilní. Zpracování tomu dá ale pořádné grády. 92 nezajímavých lidí, antihudba, nesouvislé záběry, které stejně nemůžete sledovat. Proč? Protože v tomhle pseudo dokumentu začne vypravěč unylým hlasem žvanit a mele a mele a mele přes tři hodiny naprosté, ale totální kraviny, takže stejně neděláte nic jiného, než že čtete titulky. Výsledkem je něco tak strašlivého, děsivého, příšerného, otřesného, že jsem to nezvládal. Po půl hodině jsem za bílého dne usnul, po hodině měl jasno o odpadu, po hodině a půl to chtěl jako první film v životě vzdát a střelit odpad aniž bych dokoukal. Po dvou hodinách už mi ty bláboly hlava nebrala a mozek to odmítal zpracovávat. Po třech hodinách přišel vymodlený konec a já můžu říct, že tohle byl jeden z nejhorších "filmů" a stoprocentně nejhorší "sci-fi" co jsem v životě viděl. ()

DannyBoy80

Předlouhé, přenudné, nehumorné, otřesné. Kdyby to trvalo hoďku a půl, s těmi nejlepšími příběhy, tak to vytáhne na 3*. Ale mě nezbývá než se ptát: co tím chtěl autor říci? Absolutně to nejde zhlédnout najednou a já se divím, že jsem to dokoukal. ()

lukasd

Je tady spousta geniálních a vtipných nápadů. Bohužel zpracování je na mě až příliš experimentální a poslouchat přes tři hodiny takřka výhradně komentář pod obraz na mě bylo příliš. Filmu by rozhodně prospělo, kdyby portrétů bylo tak kolem čtyřiceti a ne 92. ()

MarekMotor

Je to geniální pseudodokument, směs surrealismu a dada, k tomu skvělá muzika od Nymana. Konečně je film k dostání s českými titulky (v Levných knihách za 99 vočí). Ty tři hodiny jsem se nenudil. ()