Date a Live

• Japonsko デート・ア・ライブ (viac)
Japonsko, (2013–2024), 23 h 46 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Kóši Tačibana (kniha)

Hudba:

Gó Sakabe

Nobunaga Šimazaki, Misuzu Togaši, Marina Inoue, Iori Nomizu, Kotono Micuiši, Takehito Kojasu, Ajana Taketacu, Aja Endó, Anri Kacu, Satomi Akesaka (viac)

Pred 30 rokmi priestorový otras vymazal stred Eurázie a vzal život desiatkam miliónov ľudí. Hlavným hrdinom príbehu je stredoškolák Shido, ktorý žije pokojne do chvíle, kým sa otrasy nezačnú objavovať aj v jeho meste. Keď zistí, že sa jeho malá sestra nachádza v blízkosti otrasu, okamžite jej vyráža na pomoc. Počas cesty zisťuje, že otrasy sa neobjavujú len tak náhodou a taktiež aj to, že v jeho rukách neleží len jeho vlastný život, ale možno aj osud celého sveta. (TomX2)

Recenzie používateľa RealGaze k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2013) (S01)

Ze začátku jsme, podobně jako MC, zavaleni hromadou informací. Následně se hrdina snaží zachránit dívky=„Duchy“ tím, že je sbalí s pomocí expertů, kteří mu radí do sluchátka. Anime se snaží o všechno možné najednou - být romance, být komedie, být akční, ale daří se to jenom napůl. Takže bych hodnotil 50%, nicméně hrdina, který je tam jenom do počtu si neodpustil zařvat, že všechny ochrání, takže drop na solidní 2* (40%). ()

Season 2 (2014) (S02)

Po nejzajímavější postavě (Kurumi se tuším jmenovala) ani vidu ani slechu. Nové postavy jsou nevýrazné, ale hlavně, že MC zjistil, že si umí vytvořit vlastní verzi zbraně Duchů. To pro mě byl konec, a ani cliffhanger jak z učebnice mě v tuto chvíli nepřinutí pokračovat. Drop po 4. epizodě. Dávám 1* za opening. ()