Film CHARAKTER evokuje prostřednictvím střetu dvou vyhraněných osobností, syna a otce, dusivou atmosféru sociálního napětí 20. let. Historické psychologické drama s kriminálními prvky sice nezapře svůj původ v literární předloze, zároveň však upoutá originálně zachycenou atmosférou chudé přístavní čtvrti a působivým ztvárněním životních osudů protagonistů, mladého advokáta Jacoba Katadreuffea a jeho otce, obávaného a nenáviděného starce, exekutora Dreverhavena. Na pozadí temných reálů dělnických čtvrtí, zahlcených nevlídným počasím, budují tvůrci příběh s antickými ozvuky a s antickým nádechem. Opírají se o vynikající herecké výkony, jež dodávají zvláštní plasticitu ostře řezaným charakterům. (oficiálny text distribútora)

PAGE

Pro mě absolutní překvapení ze zemí Beneluxu. Ani nevím jestli jsem někdy nějaký film z Nizozemí nabo Belgie viděl. České filmové distribuční společnosti zřejmě do těchto vod moc nevplouvají a možná je to chyba, protože film Charakter má parádní atmosféru,akci, napětí, skvělou pointu.Věčný souboj dobra a zla v nás, nelehké poznání co nebo kdo je vlastně ten dobry a kdo ten zlý, vzestupy a pády lidských osudů, touha po moci, penězích, lásce, vzdělání to vše (a určitě jsem něco opoměl) v tomto filmu najdete. Opravdu výborný film u něhož nelze být jen stupidním pozorovatelem pohyblivých obrázků. 5 hvězdiček bez zaváhání. ()

MYSTERIEUS

Skvelý film s dobrým dejom a hlavne pointou. Na konci filmu Jacob číta list ktorý mu zanechal jeho otec. Po celý čas filmu sršala z Drevenhavena nenávisť voči svojmu synovi a vlastne nikdy pre neho žiadne dobré slovo nemal a počas celého deja mu hádzal polená pod nohy aj keď mu nepriamo možno aj chcel pomôcť ale v úplnom závere filmu ak dočítal list, starý sa v ňom podpísal ako OTEC. To bol pre mňa najsilnejší moment z celého filmu.Ešte spomeniem skvelú hudbu.Dávam 4. ()

vikcistic

Tento film mě, pár let zpátky, zavalil pozitivní emotivní vlnou....jednu dobu můj nejoblíbenější film vůbec.....nic jsem o něm nevěděl a byl jsem převálcovanej a jsem trochu i doteď , přestože je to minimálně deset let, co jsem viděl tento už kultovní film.....dávám si ho do dvacítky nejoblíbenějších filmů!!!!!!!!! ()

Padme_Anakin

Vynikající dusné psychologické drama otce (exekutora) a syna (nemanželského), kteří si k sobě nedokážou najít cestu. Ten podpis na závěr mě sejmul... Atmosféra snímku bezchybně tíživá (včetně počasí), hudební podmaz v kvalitě A+, výborně napsané (sociální kontext chudoby a nezaměstnanosti 20. let patrný), bravurně zahrané a o tom, jak je to natočené, je celkem zbytečné psát, neb se jedná o skvost (hra stínů, tmy a světla mě dostala). ()

Pawlisman

Hezký a působivý film se skvělou atmosférou a hudbou, který vás udrží v napětí a zájmu od prvních do posledních sekund. K tomu skvěle vykreslené postavy a prostředí přístavního holandského města 1. poloviny 20. století - to vše napomáhá tomu, že na vás film silně zapůsobí a dýchne na vás přesvědčivou atmosférou. 8/10 ()

• Film byl natočen podle stejnojmenného románu spisovatele Ferdinanda Bordewijka. (Hans.)
  • Děj filmu se odehrává v Rotterdamu ve dvacátých letech 20. století. Vzhledem k tomu, že velká část města byla zničena během druhé světové války, natáčelo se i na jiných místech: v Antverpách, Wroclawi, Hamburku, Gentu a Haagu. (skudiblik)