Madam a sedm loupežníků

(TV film)
Komédia / Hudobný / Krátkometrážny
Československo, 1969, 34 min

Povídka a posléze divadelní komedie o jednom aktu Eduarda Basse "Náhrdelník" z roku 1917, podle níž byl vytvořena televizní hra Madam a sedm loupežníků, je parodií na romantické detektivní romány o slavném lupiči-gentlemanu Arsenu Lupinovi, jemuž literární podobu dal francouzský spisovatel Maurice Leblanc. Jejími protagonisty jsou tehdy vycházející hvězda české popmusic Hana Zagorová a již zavedený zpěvák a svůdný seladon Josef Laufer, kteří hrají v různých převlecích všechny dramatické postavy napínavě vymyšleného příběhu. Ke scénáři Jindřicha Švehly napsal hudbu na texty písní Eduarda Krečmera skladatel Angelo Michajlov. Zpěváky doprovází Velký taneční orchestr Československého rozhlasu za řízení Václava Hybše. (Česká televize)

mardun

Dvacetiletá Hanka Zagorová a uhrančivý třicátník Josef Laufer, velice dlouho jsem chtěl vidět tuto hudební komedie a zklamaný nejsem ani náhodou. Skvěle zahrané oběma protagonisty. Písničky jsem znal, takže jsem nadmíru spokojen. ()

curil

Jediná pochvala od mě směřuje ke skladateli Angelo Michajlovovi, podle mého nedoceněnému muži naší populární hudby. Spojení Josefa Laufera a Haničky moc nefunguje (i když v té době měli v soukromí prý k sobě blízko), průvodní text mezi písničkami, o které jde především, také nezaujme. ()

slunicko2

Sedmero rolí Josefa Laufera. 1) Snímek nabízí hezké songy a příjemnou stylizaci._____ 2) Bizarní spojení přehrávajícího 30letého Josefa Laufera a 23leté nevýrazné Hany Zagorové má dnes pravděpodobně už historickou cenu._____ 3) Film poskytuje i poznání: knír (jakýkoli) Lauferovi rozhodně nesvědčí. ()