Fred, znuděný inženýr z pojišťovací firmy, vytvoří program, se kterým se může zbavit každého, kdo mu bere chuť do života – počínaje manželkou. (Netflix)

Willy Kufalt

„Věděl jsem, že ji zabiju, tak jsem byl velice klidný.“  Tyjó, mě už podruhé nečekaně zaskočilo, jaký má Jean-Louis Trintignant poťouchlý smysl pro černý humor! Poprvé mě tím překvapil, když jsem viděl jeho autorský režijní kousek Rušný den, a tady na mě v nezvyklé herecké poloze až mírně groteskního ražení (nezvyklé tedy alespoň z pohledu rolí, v jakých tohoto herce známe běžně u nás) působil doslova jako rozený komik. Trintignant se svým všestranným nadáním skvěle utáhl celý ten pikantní příběh manžela v nesnázích s morbidním plánem, náramně mě bavil svým často flegmatickým pohledem a ironickými vnitřními monology k tomu a neztrácí se ani během konverzační souhry s elegantními dámy nebo typicky odvázaným Fressonem. První polovina filmu má i skvělý scénář, bohužel pak už mě ten vývoj děje o dokonale provedených vraždách (provedených rádoby sofistikovaně a při tom s každou další tak neuvěřitelně spontánně) začal připadat stále přehnaněji uíltlý a bezcílně přitažený za vlasy... už akce se sanitkou v podzemí mi připadala jako lacině fraškovitý fór a závěr s psychiatričkou bohužel ani tu hlavní myšlenku s ukázkou přímé projížďky přes mrtvoly nedokázal podat tak inteligentním způsobem, jakým byla tato černohumorná komedie spočátku vedena. Ale jako příjemná oddychovka před spaním po jiném, hodně náročném filmu mi to skvěle padlo. [65%] ()

LiVentura

Skvostná uvolněná komedie o jednom povedném IT specialistovi, ktery naordinuje svemu okolí "medicínu likvidace nepohodlnych".. JLT velmi presvedcivy! :-))) ()

Enšpígl

Protože jsem viděl před tímhle kousek současnou českou komedii, potřeboval jsem se utěšit u skutečné zábavy a není nic spolehlivějšího, než Francie starých dobrých časů. Oni to prostě na poli muž vs. žena umí nejlíp na světě. Už samotný začátek, kdy na hlavního hrdinu ječí hystericky jeho manželka a on "jsem klidný, protože vím, že jí zabiju". A pak se rozehraje opravdu typicky francouzský vztahový kolotoč se zajímavým a zábavným scénářem. ()

curil

Film je skvěle obsazen, jak už bývalo v   sedmdesátých letech ve francouzských filmech   zvykem. Příběh ušlápnutého úředníčka a   paroháče, který jednoho dne prozře. Bohužel   film jsem viděl pouze v originálním znění a   po třech letech studia jazyka na SVVS slabina,   naštěstí německy dabovaná verze v TV ZDF byla   srozumitelnější. Film je někdy uváděn i pod   názvy - "Počítač pohřbů" nebo   "I počítač zabíjí rychle". ()