Hudebně zábavný pořad natočený v Průhonickém parku. Kapela Plavci jede hrát na svatbu, ale dostane se do světa pohádek a svými písničkami získá obdiv pohádkových bytostí. V hudebním programu mj. uslyšíte skladby "Když je nejhůř", "Erb toulavého rodu", "Slunovláska", "Já a ty", "Jsem raději sám", "Blues pátého koutu pokoje", "Trpasličí svatba", která je z tvůrčí dílny textaře Zdeňka Svěráka a skladatele Jaroslava Uhlíře. (Česká televize)

honajz

Myslím, že v době mého dospívání mi z těch „plaveckých“ medailonků tenhle přišel nejoriginálnější. Dnes na něm sice vidím, jak chudičkou produkci to celé mělo - kromě Plavců jen tři lidi a točilo se někde v lese a na louce u něj, ale pořád to nějakou poetiku má. Některé repliky jsou skutečně vtipné, především ta Řihoškova o vilách a vílách, jiné nic moc (třeba vodníkovy). Vlastně ani ne všechny písničky se sem, do pohádkového jakoby tématu, hodí. Ale minimálně ty dvě Hájkovy (Když je nejhůř a Blues pátého rohu pokoje) jsou dokonalé a dokonce snad filozofické, a ta první přitom ještě hravá. ()