Alec Longmire (Rory Calhoun) se snaží uniknout před svou minulostí pistolníka. Přijíždí proto do městečka Durango County a hledá práci. Místní šerif Jade Murphy (Dean Jagger) mu nabídne místo zástupce šerifa. Alec práci přijme a spolu se šerifem se snaží udržovat v městečku pořádek proti místnímu velkostatkáři Henshawovi (Robert Middleton), který si proti místním občanům najímá pistolníky. (Mol)

Mol

I HATE TO REPEAT MYSELF, BUT I DON'T LIKE ANY PART OF YOU AND I NEVER DID! Natřískaný western, kde Rory hraje neskutečného drsňáka, který by zahanbil i smirkový papír zrnitosti 600. Parádní městečko, holky jsou jen vata a stále se usmívající protivník, Chet Swann. U mě dobrý. ()

kinderman

Jakmile se děj přesune do města, je to tak trochu V pravé poledne, tak trochu Shane, ale odhlédneme- li od těchto inspiračních zdrojů, film nenudí, po technické stránce je zvládnutý slušně, takže jako jednohubka na deštivé odpoledne zcela vyhovuje. ()

kkarx

Skvělý béčko! Technicky na výši s plnými barvami, obrazově vypadá film perfektně. Calhoun jako hlavní (anti)hrdina se mi tu líbil a film má i nějaké svoje vlastní nevídané nápady, některé jak z Jamese Bonda (jak se dostat z hořící obklíčené chaty). Mrzí mě, že se děj neodehrával delší čas v přírodě, do té doby to bylo dokonalý, ale s přesunem do města po dvaceti minutách začal film lehce ztrácet na přitažlivosti a upadat do dobových klišé. Může za to i tisíckrát ohraný příběh s chamtivým statkářem nedbajícího zákonů, přece jen sledovat dva utíkající desperády bojující o život je mnohem zábavnější. Nicméně super oddechovka. ()

Martin741

Myslim si, ze toto je najlepsi film Rory Calhouna, ktory tu hraje neskutocneho drsnaka - praveho kovboja. Uteka pred svojou minulostou a hlada pracu ... veci sa ale ako vzdy komplikuju - protivnici maximalne na urovni, u mna takmer maximalna spokojnost : 87 % ()

• Grant Williams v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)