Pavel Šporcl a Sporcelain Tour 2012

(koncert)
Hudobný / Dokumentárny
Česko, 2012, 80 min

Letiště Václava Havla připravilo 4. prosince 2012 od 20 hodin jedinečný koncert. Představil se zde houslový virtuos Pavel Šporcl. Koncert uvedl v prostorách Terminálu 2 v rámci svého podzimního turné SPORCELAIN ? GENERALI TOUR 2012. Vystoupení navazovalo na stejnojmenné popově-crossoverové album a neslo podtitul „Na perutích hudby do jiných sfér.“
„Pro pražský koncert svého turné jsem dlouho a velmi pečlivě hledal nejvhodnější prostor. A protože celé turné nese podtitul Na perutích hudby do jiných sfér, nadchl jsem se pro letiště. Celá akce je prozatím nejrozsáhlejším a nejnáročnějším počinem mého týmu. Uvedení tak rozsáhlé show na právě přejmenovaném Letišti Václava Havla na Praze 6 je pro mě obrovskou výzvou,“ vysvětluje umělec.
Projektem Sporcelain houslista přivádí přesvědčivý pohled na housle ve 21. století a poprvé se také představuje jako autor a spoluautor hudby. Poprvé tímto počinem totiž vstupuje na horkou půdu popového světa. Skladby, které v programu zazněly, jsou různorodé – některé velice rytmické, jiné naopak velmi intimní.
Virtuosa doprovodila jeho nová kapela Šporcelán, složená z vynikajících muzikantů a členů známých popových kapel. Jako host vystoupila zpěvačka Tereza Černochová.
Celkový zážitek z koncertu umocnila velká světelná show a velmi ojedinělé provedení v kvadrofonním zvuku, který se na takovém druhu akce představil u nás vůbec poprvé. (oficiálny text distribútora)