Autumn Blood - Das Ende der Unschuld

• USA Autumn Blood

Dej filmu je zasadený do nádhernej a divokej prírody uprostred skalistých hôr, kde na farme žijú dve siroty. Staršia sestra musí čeliť násilnostiam miestnych usadlíkov a popritom viesť domácnosť a starať sa o mladšieho brata po tom, čo im zomrela matka, ktorú v najväčšom utajení sami pochovali. Avšak najťažšou skúškou pre dospievajúce dievča bude zabrániť miestnym zvrhlíkom, bažiacim po krvi, vzájomnému a násilnému rozdeleniu súrodencov. (sochoking)

stuntmanMIKE odpad!

ty pyčo... no aby som ja pol hodinu pozeral na to, ako sopliak a pubertálna kikina pobehujú po lúke, doja kravy, rúbu drevo a jediný monológ za túto pol hodinu je prostredníctvom kostolného pedofila, to by mi to muselo dobre jebať. Možno sa tam nakoniec aj niečo začne diať... videl som tam aj nejaké znásilnenie, ale pozerať 100 minútový film, kde sa 10 minút dačo deje a 90 sa pobehuje po lúke, pozerať nebudem... čo som kurva Lars ? ()

dwbmb

Dost povrchní film, dbající především na opravdu nádherné exteriéry a krásnou Sophie Lowe. Zbytek je těžce nevyrovnaný a občasný detail na padající list z utíkání po lese zábavu neudělá. Vysloveně mi vadila kamera, kde jednou máme profi průlety údolími a soutěskami, ale záběr na klidnou vodní hladinu je natáčen s kamerou položenou na zapnuté ždímačce. Při sledování jsem měl strašnou chuť se zvednou a jít do lesa (kterej tady nemám), protože je to jednak vizuálně silná reklama na les a jednak je v lese větší zábava, než u tohoto filmu. ()

MA.KI

Promarněná šance.Téměř němé, zpočátku poetické drama, později thriller, z prostředí krásné alpské přírody, kterou film maximálně využívá. Možná až zneužívá. Autumn Blood nejvíce vyčítám absenci hloubky děje, až povrchnost, jak zde uvádí také jeden z uživatelů. Příběh o dívce a chlapci a jejich pronásledovatelích má sice ještě další aspekt, přesto je námět zcela triviální a v tomto směru si zaslouží ještě nižší hodnocení. Vyzdvihuji kameru i hudbu, jakož i dialogový minimalismus. ()

Wacoslav1

MIKE má recht. Sám bych to líp nenapsal, ale nicméně dodám, že u mě to na odpad nebude, protože místy mi to přišlo fakt tak dementní a ulítlý až jsem se nad tím (možná nechtěně) bavil Jinak samozřejmě je to sračka ale občas jsem prostě měl docela prdel z toho na jakou kravinu se to koukám. Za to dám 15% ()

radektejkal

Recenzenti (drtivá většina) se sice nemohou shodnout, zda se to natáčelo ve Skalistých horách nebo v Alpách, zato si jsou zajedno v názoru, že je to sračka a (kurevská, neskutečná atd.) nuda, (tupá) blbost apod. Proč ne? Říct je to snadné, určitě méně snadné je uvědomit si, do jaké míry se jejich vlastní život (ne)vyznačuje oněmi třemi zmíněnými atributy. Ve městě se dějí věci, na vesnici jiné věci, a na horách zase jiné.... Dávám sice za pravdu "vysokohorskému turistovi", koupat se ve vodě kolem 5 stupňů a pak se okamžitě nezateplit, to není pro každého, ale třeba pro otužilce ano. A co o té dívce víme? V podstatě nic. Skoro všechno se odehrává na "animální" úrovni (proto totální absence dialogů, časté "kočkování" se, žádné složité myšlenkové pochody). Je to zkrátka jiný typ filmu, na který je třeba si zvyknout. Nebo to je katastrofický film? Nebo tu šlo o zpodobnění boje světla (bílá dívka, voda, sníh a celá oblast nahoře) a tmy (černí vesničané a celá oblast dole)? A stejně kdo ví, co se v těch rakouských horách všechno událo. Vždyť ani Ötzi tudy neprošel bez úhony. Pozn.: podivných reálií tam bylo mnoho (proto jsem dal také jen tři hvězdy), kde se třeba vzal les a řeka v pásmu nad kosodřevinou? ()

• Peter Stormare a Gustaf Skarsgård jsou ve skutečnosti kmotr a kmotřenec. (Barghest)