silentname

3. séria "Broadchurch" je pre mňa krok vpred oproti poslednej sérii. Neviem či sa plánuje pokračovanie, no ak je toto záverečná séria, myslím si, že to funguje veľmi dobre. Nebudem už ani hodnotiť herecké výkony našich dvoch protagonistov. Poviem iba, že chémia medzi nimi je tu asi úplne najlepšia počas všetkých troch sérií. A už je vidno, že si herecky ako kolegovia veľmi dobre rozumejú a vďaka tomu sa na to pozerá často veľmi dobre. Povedzme si niečo o príbehu. Alebo teda technicky tiež o dvoch príbehoch, ktoré tu máme. V prvom rade tu je nový zločin, ktorý sa týka znásilnenia 49-ročnej Trish. Myslím si, že tento je veľmi dobre napísaný, je zaujímavé ho sledovať, celú dobu premýšľam o tom, kto môže byť násilníkom a na konci sa karty podľa mňa veľmi dobre ukážu. Hoci som istým spôsobom tohto človeka podozrieval z niečoho nekalého od samého začiatku, výsledne sa ukáže ešte ako väčšia sviňa než som si myslel. To je fakt hnus. Trish sama o sebe je zaujímavou postavou, sú tu zaujímavo vykreslené vzťahy a pátranie rozhodne ukáže o viacerých postavách nie veľmi príjemné skutočnosti. Môžeme mať pocit, že ľudí poznáme celý život a dokážu nás šokovať hroznými tajomstvami. Takže si myslím, že je to celkom dobre zvládnuté. Druhý príbeh sa venuje teraz hlavne Markovi a Beth. Alebo najmä Markovom osobnom boji so svojim pocitom zlyhania. A chce, aby sa konečne dočkal spravodlivosti. Aby bol vrah jeho syna konečne potrestaný. Ako vsuvka to podľa mňa funguje dobre, no hlavne veľmi dobre Markovi rozumiem. Má pocit, že to mohol zvrátiť a miesto toho si v tom čase užíval. A okrem toho sa mu rozpadlo úplne všetko. Táto séria je lepšia ako naposledy, lebo ma po celú dobu držala a zaujímalo ma všetko čo sa deje. Možno to nemalo tak silnú atmosféru ako 1. séria, no vnútorne všetky kúsky puzzle zapadli na správne miesto. Uvidíme či bude séria pokračovať, alebo či išlo o finále, lebo nemám pocit, že by sa všetko uzavrelo. Ešte je tu stále priestor. Uvidíme. Hodnotenie: B+ ()

andalin

Dala jsem si pauzu přes rok, úspěšně jsem mezitím zapomněla, co se v předchozích 2 sériích dělo, ale i tak jsem ze 3. série byla nadšená. Samozřejmě jsem Broadchurch původně zapla kvůli Tennantovi, ale nejen jeho herecký výkon mě přinutil zůstat. Olivia Coleman byla naprosto výborná. Výprava je neobyčejná, napínavá, emotivní. Byl to kolotoč a konec pro mě takový bittersweet... Ale přesto se mi ale i tak na těch britských seriálech líbí, že dokážou skončit v tom nejlepším. ()

Chrustyn

Dvojice svérázných detektivů z fiktivního anglického městečka a jejich nový případ. Tentokrát vraždu vystřídalo brutální znásilnění. 3. série má stále výbornou kvalitu a oproti předchozí se minimálně vrací k předchozím událostem a nestaví na nich. Jako rozloučení se seriálem důstojné a emočně opět velice silné. ()

izmi

I třetí řada s "kyselým ksichtem" Alecem Hardym a fantasticky lidskou Miller přinesla skvělou krimi, působivou výpravu, uvěřitelné charaktery, napětí a překvapivý vývoj. Třetí řada je mnohem méně emotivní, než předchozí dvě, což je škoda, protože právě to, dělalo z krimi série víc, než krimi. Mnohem častěji je taky obsažena kritika společnosti - vzrůstající vliv virtuality na běžný život, korporátní praktiky akcentující výhradně zisk, pornografie všude a sex konzumovaný jen jako rychlé uspokojení momentální potřeby bez jakékoliv doprovodné vazby, natož citu. A nešťastný farář, kterému všude vpálí, že na "takové ty kecy o bohu" není nikdo zvědavý. Přes všechna tato "morální poselství" vepsaná do děje, jde o špičkovou detektivku, i když strhující a nervy drásající atmosféry prvních dvou řad už nedosahuje. ()

Streeper

Začátek série je hodně odlišný od těch předchozích. Trošku jsem se bála, aby se snad tvůrci nesnažili přijít s něčím novým, co by mě mohlo odradit nebo nudit. Naštěstí se to hned vrátilo do starých kolejí a celkově třetí série připomínala tu první, hlavně tím napětí. S přítelem jsme až do posledního dílu nevěděli, kdo to mohl udělat. Pořád jsme spekulovali, vymýšleli teorie, tohle na Broadchurch miluju! Mrzí mě, že seriál je ukončený, ale možná je to tak dobře, zůstali originální a nápaditý. ()