Malý mimozemšťan H7-25 sa opäť ocitne v spoločnosti dobráckeho šerifa Halla  ktorý sa ho ujme a pomenuje ho Charlie. Šerif Hall (Bud Spencer) musí často meniť svoje pôsobisko a sťahuje sa po celých Spojených štátoch. Jeho malý priateľ z vesmíru (Cary Guffey) totiž nedokáže pochopiť, že sa musí správať nenápadne, čo znamená, že na verejnosti nesmie používať žiadne nepozemské technológie. Ale H7-25 je predsa len dieťa, aj keď mimozemské, a ako je známe, všetky deti na svete jednoducho hnevajú. A tak vždy, keď začnú byť príliš nápadní, šerif sa s ním musí okamžite odsťahovať tam, kde ich ešte nepoznajú.  Tentoraz ich cesta vedie do mesta Monroe, kde už dlho hľadajú šerifa. Pre Halla je to ideálne miesto. Je tu totiž plno výtržníkov, ktorých musí niekto spacifikovať a poriadne zfackovať na jednu hromadu. Šerif Hall si rýchlo vybuduje rešpekt u zločincov. Tí však nebudú jeho hlavným problémom. Neďaleko mestečka sa nachádza záhadná vedecká základňa. Charlie zistí, že tajmoší vedci sú v skutočnosti mimozemskými votrelcami, ktorí plánujú ovládnu ľudstvo na Zemi, pričom obyvateľov mestečka už majú celkom v hrsti. Šerif Hall však nič z toho chlapcovi neverí. Ale keď ho nepriateľskí mimozemšťania unesú, šerif pochopí, že je zle a musí ho zachrániť. Navyše sa proti šerifovi postaví aj zmanipulované vedenie mesta. Uspeje šerif na svojej misii a zachráni mimozemského chlapca z rúk votrelcov? (TV JOJ)

azumi

Sice naivní, ale hezké pokračování předešlého dílu. Konec sice nic moc, ale Spencer je prostě třída a ten tenhle film drží pořád nad průměrem. ()

OldaB

Nostalgická záležitost z dětství, u které jsem se bavil ještě o něco víc než u prvního dílu. Nejhezčí scéna je moment, kdy se k Budovi připojí jeho protivníci, aby mu pomohli proti zlovolným mimozemšťanům. ()

rafix

Na druhé pokračování jsem byl opět v kině. Opět jsem se smál, jak se mi to líbilo. Dnes jsem se opět nesmál, proto, že to vyšlo na dvd po dlouhé době. Jsem za to rád. ()

Jester_X

Co si na filmech tohoto ražení (rozuměj: většina filmů s Budem Spencerem) cením je fakt, že si nesnaží na nic hrát. Jednoduše jsou prostoduché a taky se tak v plné kráse ukazují, útočí na primitivní humor diváka stokrát opakovaným klišé. Před publikum předstupují obnažené v celé své hlouposti a mám pocit, že jim je to celkem jedno. Dokonce svojí prvoplánovostí a jednoduchým zpracováním vytvořili jakýsi vlastní styl kýče. Stejně tomu je i u tuhoto díla. Drží se přesně vymezených pravidel a v žádném případě nevyčnívá z moře hlouposti okolo. Takže aspoň jedna hvězda za upřímnost. ()