Nástroje smrti

• Česko Nástroje zabíjení (viac)
Veľká Británia, 2012, 50 min

Tento fascinující dokumentární seriál se vrací zpět v čase a vkládá vám do rukou jedny z nejsmrtonosnějších zbraní historie – od římských mečů a kopí po kulomety a výbušniny z první světové války. Zkoumá vývoj a účinnost zbraní napříč historií a nabízí pozoruhodný pohled na drsnou realitu bitev. Inovativní experimenty odhalují, jak se čepele a kulky uzpůsobovaly tak, aby způsobily nenapravitelná zranění a forenzní odborníci předvedou barbarské metody, jakými byli zranění často léčeni. (oficiálny text distribútora)

Ware

Podarený snímok, ktorý neanalyzuje narozdiel od väčšiny dokumentov samotné boje, ale zbrane, ktoré sa v nich používali. Názorné ukážky účinností zbraní, ktoré sú simulované na mäse zo zvierat dotvárajú reálnu predstavu o skúmaných zbraniach. Nechýba ani predstavenie liečby zranení spôsobených na bojisku. Odporúčam zhliadnuť 85% ()

Wiikii

Šesti dílny dokumentární seriál o jedněch nejdůležitějších bitvách historie, kde si řekneme něco málo o bitvě, jak se vedla, kdo odkud zaútočil či co předcházelo samotné bitvě, ale hlavní náplní jsou zbraně používané v daných soubojích. Můžeme se tedy dozvědět jak fungovali, proč vypadali jak vypadali či jaký měli dopad na lidské tělo při úderu a na konec dílu si ještě řekneme jak se tyto rány ošetřovali. .. Dobře zpracované, slušně podané informace, jen ten Karl(moderující) mě byl lehce nesympatický. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

farmnf

1645-zajímavé informace, muškety a kožená ochrana. Mušketýři měli zelenou hubu a brzo umírali ale ne na střely-budu pokračovat ()