Hrochy v Afrike

• Česko Hroši v Africe (viac)

Rodení smoliari Tom (Bud Spencer) a Slim (Terence Hill) sa opäť pokúšajú zbohatnúť. Tentoraz chcú skúsiť šťastie v podnikaní v oblasti cestovného ruchu a otvoria si cestovnú kanceláriu priamo pod tropickým africkým slnkom. Ako turistickí sprievodcovia nemajú ľahký život, ale ani šokovaní turisti na ich výpravy len tak ľahko nezabudnú. Hlavne, ak nemali toľko zdravého rozumu a zahrali si s nimi karty. Horšie mohol dopadnúť už len ten, kto sa opovážil ohrozovať vzácne africké zvieratá. Naši podnikatelia potrebujú ochraňovať prírodu zo zištných dôvodov, podporuje totiž ich obchodný zámer. Keď však nemecký koloniálny pán Ormond (Joe Bugner) začne predávať divokú africkú zver kanadským zoologickým záhradám, obaja sa veľmi nahnevajú! Takmer proti svojej vôli sa dajú zatiahnuť do divokého dobrodružstva, v ktorom môžu naplno využiť svoje tvrdé päste a dôvtip... (TV JOJ)

soukyd33

Jako každý film s těmito dvěma + facky a pěsti navíc. Doporučuji shlédnout, ale nic velkého nečekejte. Asi nejkrásnější scéna je, když pouští zvířata na svobodu. Hvězdiček 3*** ()

Bohdy67

Tyhle dva jsou bud v Africe, ve městě nebo na divokém západě...Těžko říct kde jsou nejlepší, ale v Hroších to asi nebude....Ale zase určitě nejsou nejhorší...V celku slušná komedie na hranici lehkého nadprůměru, kterou si asi ve filmotéce nenechám, ale jsem rád, že jsem jí viděl....52% ()

Ludva

[2010-09-09] * Ačkoliv drobátko natvrdlý Tom (Spencer) je zas a znova šikanován svým "bratrem" Slimem (Hill), společně bojují proti zlotřilému obchodníkovi se slonovinou a exotickými zvířaty. * Klasický "Šimon a Matouš", tisíckrát omleté schéma trochu zpestřuje exotická Afrika. Ideální podívaná pro předpubertální kluky, tehdy jsem to navíc viděl jen v němčině. Od Hilla jsem okoukal, jak se správně baští krabi. Z nostalgie dávám hvězdu navíc. ()

Nines

Tři hvězdy za tradiční pohodovou oddychovku s duem Spencer a Hill. Čtvrtá za závěrečnou scénu, kde jsou zvířata vypuštěna na svobodu, ()

topol999

Tento snímek bych zařadil k těm lepším, ale i přes to, to nebylo to pravé ořechové: příběh se docela táhl a bitek taky mohlo být více... Hlášky jsou docela dobré: "varuju vás, tohle je pirátství... Já varuju Vás, startujte!!" Tu 4.* dám za skvělý výkon Jiřího Zahajského. 73% ()

SNCIS

"Víš, proč je ten cumel růžovej?" - "Ne." - "Protože moje maminka chtěla mít holčičku." Rošťák Terence Hill a věčný mručoun "Já rozhodují!" Bud Spencer. Dvojka se tu skvěle pošťuchuje, nechybí pověstné rvačeky a pěkný hudební podklad. Zaručeně se pobavíte. - 80%. ()

honza.g

V podstatě žánrový film. Bum-bác, pár vtipných replik, a cyklus se opakuje tolikrát, co průměrný divák snese. A celé to má pozitivní náboj boje dobra se zlem. Prostě jen zábava, která se snadno přejí, ale čas od času se hodí. Na cestu dálkovým autobusem skoro lepší než Troškovy Slunce a Kameňáky. ()