Seriál z univerza Star Trek voľne nadväzuje na úspešný počin Star Trek: Voyager (1995-2001).  Od návratu vesmírnej lode Voyager z Kvadrantu Delta uplynulo takmer desať rokov. Federácia čelí kríze, pretože jej hlavní dodávatelia kryštálov dilítia záhadne miznú. Čas a priestor neznámym spôsobom obklopili viaceré planéty, čím ich účinne odrezali od vonkajšieho sveta a prerušili akúkoľvek formu kontaktu so zvyškom vesmíru. Tento fenomén však nemá prirodzený pôvod – niekto ho spôsobuje zámerne. Zúfalá situácia si vyžaduje drastické opatrenia, ktoré prekonávajú rámec obvyklých operácií Federácie. Admirál Pavel Chekov (Walter Koenig), najvyšší veliteľ vesmírnej flotily, poverí novou misiou bývalého dôstojníka pre bezpečnosť na lodi Voyager a súčasného riaditeľa Sekcie 31, veliteľa Tuvoka (Tim Russ). Jeho prvou úlohou sa stane zostaviť novú posádku z odpadlíkov, vyvrheľov a gaunerov, kriminálnikov nevynímajúc. Ich úlohou sa stane zistiť, čo spôsobuje deformácie času a priestoru , a za každú cenu ich zastaviť. Budú však schopní preniesť sa nad svojimi rozdielmi, prestať sa zabíjať navzájom a začať spolupracovať s cieľom doviesť misiu do úspešného konca? (Incantator)

kaylin

Nejsem příliš velký trekkie, ale musím říct, že se mi tahle snaha vrátit "Star Trek" na televizní obrazovky docela líbí. Je vidět, že je to levné, přesně jak se v televizi, alespoň podle staršího modelu, očekává, ale jsou zde trikové scény, které jsou překvapivě velmi dobré. Jako sci-fi to příliš nenadchne, ale jako tribut to není zlé. ()

Lacike

Novy amatersky Star Trek ide bohuzial v stopach Abramsovych Star Trekov. Takze namiesto nejakej vznesenej myslienky na zamyslenie tu mame mnozstvo prestreliek. Vesmirne suboje su na amaterske podmienky spickove. Horsie to je s interierovymi scenami v ktorym ma srali divne uhly kamery aj pri obycajnych dialogoch. Ale uplny debakel je dejova stranka. Zapletka je primitivna, ale je zahltena takym mnozstvom zbytocynch postav, ze pôsobi neprehladne a po chvili zacnete stracat prehlad o co kazdej z nich ide. Väcsinou o nic a je tam len kvôli vystupu nejakeho Star Trekoveho veterana alebo kvôli ucasti znamej rasy. Zo vsetkych tych postav ma bavil jedine Pavel Chekov. Zvysok mi bol ukradnuty. Takze kvôli nemu davam 1* a navrch davam este pol hviezdicky za snahu. Ale vysledok bohuzial za vela nestoji. Napriek kvalitnym trikom to je jeden z tych slabsich Star Trek fanfilmov. 3/10. ()

Gemini

Hodnotím jenom pilotní film - který je dost možná taky tím posledním, co v téhle sérii vznikne. Podmínky, ve kterých Renegades vznikali, jistě nebyly lehké, a je to potřeba vzít do určité míry v úvahu. Obdiv zaslouží ti, kdo sehnali do jednotlivých rolí herce z originálních Star Trek seriálů, méně už ale ti, kteří se podíleli na scénáři, a už vůbec ne ti, kteří to celé sestříhávali dohromady. Upřímně nechápu, jak se můžou v jedné osmdesátidvouminutovce sejít tak vizuálně propracované scény jako v podstatě všechny souboje vesmírných lodí, s odletem padouchů z likvidované těžařské planety. Seriálu by slušelo víc rozmyslu a umírněnosti, protože na nás okamžitě vychrlí doslova hromadu postav, z nichž ty nové jsou povětšinou chodícími žánrovými klišé (ano, včetně Khanovy "dcery";)), a z naprosto neznámého důvodu navlékne všechny do úplně nového - ovšem setsakra retro - designu uniforem. Kdybych to celé měl shrnout jedním slovem, bylo by to "nevyváženost", protože dobré nápady se tu pravidelně míchají s nepochopitelnými až vyloženě špatnými. Netvrdím, že pokud by se Renegades udrželi, že bych jim nedal šanci, ale rozhodně se bez nich bez problémů obejdu. Neutrálních 50%. ()

malylada

Tak k filmu se musí přistupovat shovívavě, neboť se mělo jednat o nastartování nového seriálu a mám dojem, že sestříhali několik dílu do kupy, když seriál nakonec odpískali. Všechny pilotní díly, krom Enterprise byly slabší a Star Trek je především o vývoji postav, které se pod kůži dostávají postupně, k čemuž zde nebyl prostor. Potenciál přitom je, postavy se jeví, že by mohly fungovat, ale na hodinu a půl je to málo. Rozhodně potěší vidět staré hrdiny ze všech možných sérií a je to velká nostalgie. Děj trpí slepencem námětu několika dílů, vše působí chaoticky a příliš se přeskakuje ze scény na scénu. Taky je znát bídný rozpočet, neboť vizuál je hodně zastaralý, laciný a dokonce kulisy působí hůř, než v prvním Star Treku. Věřím, že pokud by film neslepovali pro fanoušky a vznikl seriál, mohla to být dobrá série. Škoda......5/10 ()

Praxis

Tak jako - snažili se. To je jim třeba přičíst k dobru. Ale bohužel, vydali se i přes poměrně mohutnou crowfundingovou kampaň, trochu špatným směrem. Děj byl místy trochu překombinovaný, v podstatě jsem nepochopil některé dějové kličky a už jsem vůbec netušil, jak a proč se tam některé postavy vyskytují, aby zase rychle zemřeli. Potěší vidět staré dobré známé ksichtíky, herci se snažili, a to i pán s velkým P - Walter Koenig. Ethan Phillips hraje zase nějakého pošuka - ostatně jako vždycky a Tim Russ je prostě Tuvok. Efekty - přiznávám, dají se udělat lepší, ale na druhou stranu nechápu výtky některých zde přítomných honičů trik a "trekkies". CGIčka nebyly špatné a v rámci daného lowcost žánru mě teda rozhodně neurazily. Na druhou stranu spíš průměr, nevím, jestli se jim po tomto výkonu ještě podaří schrastit prachy na seriálové pokračování, pokud by mělo být v tomto duchu, nevím nevím, jestli bych se na nějaký další díl podíval. 55% ()