Ako dostať otecka do polepšovne

(TV film)
  • Československo Jak dostat tatínka do polepšovny (viac)

Luboš (František Němec) a Anna (Jana Preissová) – Vaškovi rodičia – sa ocitnú v zložitej situácii. Jeden druhého sa snažia pochopiť a rešpektovať rozdielnosť pováh. Nie je však ľahké upevniť už raz narušený vzťah. Situácia, ktorá nastala, je dosť kuriózna: dvaja ľudia – muž a žena – sa po ôsmich rokoch stretávajú, aby sa lepšie spoznali. A potom je tu Vašek (Tomáš Holý), ktorý tak veľmi túži po otcovi, s ktorým by mohol prežiť úžasné dobrodružstvá. Ibaže práve vtedy, keď sa jeho túžby a sny začínajú napĺňať a Vašek prežíva snáď najkrajšie obdobie svojho života, jeho mama začína zisťovať, že spoločný život s Lubošom zrejme nie je realizovateľný. A to je pre Vaška rana, ktorej rozhodne nemieni podľahnúť... (TV Markíza)

O´Neill

Jeden z klenotu české tvorby. Na tomhle filmu jsem vyrůstal a i dneska se na něj vždy rád podívám, bez jakéhokoliv zaváhani. Prostě skvělá rodinná podívana, na kterou nikdy nezapomenu. A tento druhý díl, je snad ještě lepší než první. ()

Aelita

Dialog: - Ony totiž holky nemají o kamarádství ani potuchu. - Chlapi mizerní. Vůbec nedovedou vážit života. - To je taková mužská nátura. S tím už se budeš muset smířit. - S tím já se nesmířím! Nikdy. ___ Partnerství, vztah mezi pohlavími je mimo jiné i o stálém smíření nesmiřitelného. ()

Nach

Klasika klasik, která se nejen vyrovná prvnímu filmu, ale dokonce jej předčí. Co chtít od nesmrtelného filmu víc? 90% ()

Streeper

Dvojka je prostě o poznání lepší než jednička. Navíc jedničku nemusíte ani vidět, abyste pochopili o co tam jde, vše vám bude na začátku hezky vysvětleno. Bavila jsem se od začátku do konce, postava dědy je skvělé rozptýlení a klidně bych uvítala i další pokračování kdyby bylo. ()

tomtomtoma

Televizní film Jak dostat tatínka do polepšovny je vyrovnaným pokračováním svého předchůdce. Opět v jedinečné optimistické atmosféře s nakažlivou radostí ze života. Je to další z příjemných vzpomínek na mé dětství, provoněné okouzlením klukovského dobrodružství. Je to roztomilé, citlivé, neposedné, nezastavitelné, svěží a prozářené jásavým přijímáním základních krás života a rodiny. Jak lze vidět, i se střídmým rozpočtem se dokáže vyrobit film, jehož obliba u diváků neklesá s rostoucím množstvím televizních repríz. S úsměvem, lidským přístupem a přirozenou nenuceností vzniklo laskavé dílo, které opakovaně zvedá zataženou oblohu nálady. Hvězdou filmu je znova malý školák Vašek Benda (dobrý Tomáš Holý) v neunavitelném opojení z počátku kompletní rodiny. Se vzestupy a pády a komplexní láskou bez zaťatých zubů. Hlavní ženskou postavou je Vaškova starostlivá maminka Anna (šarmantní Jana Preissová) s nadějí z čerstvě sestavené rodiny, opatrností a svíravým pocitem strachu z možného nebezpečí. Hlavní mužskou postavou je Vaškův nalezený otec a náčelník krkonošské horské služby na prázdninách Luboš Rychman (dobrý František Němec) v nadšení z probouzejících se synových zájmů v pokračování rodinné tradice. Do krve se nalila nová míza, naděje a štěstí. Poslední důležitou postavou je Lubošův otec a Vaškův dědeček Josef (zajímavý Josef Karlík), dobrosrdečný kumpán mužské části osazenstva Lubošovy rodné chaloupky. Z dalších rolí: stále překvapovaná Vaškova babička a Annina matka (Jana Dítětová), bodrý popleta a pošťák na babetě Fanda (příjemný Petr Nárožný), či rozverná družstevní posádka starožitného hasičského auta ve složení zootechnik Vlk (sympatický Luděk Sobota), rostlinář Voves (Bronislav Poloczek) a předseda Kos (František Peterka). Český ráj skrývá úžasné přírodní krásy. Všechna nedorozumění lze překonat vstřícností. A nálada rázem dostává veselejší barvy léta, soudružnosti a radosti. Stačí jen život žít. ()

bourec

Nejlepší film s Tomem Holým.Tady se totiž přidala i sympaticky hrající skupina ostatních herců." to není děda, to je herodes" Pecka.100%. ()

C0r0ner

Opakovaný vtip přestává být vtipem, nehledě na to, že v této "komedii" jsem nenašel jeden jediný, což u komedií bývá dost problém. Dějově také nic zajímavého, takže dohromady celkem velká bída a alespoň odškrtnutý další kus filmové historie, se kterým se už nikdy nepotřebuju setkat. 35% ()

zette

Myslim si, ze druhy dil je o neco lepsi. Holt, letni dovadeni je oku blazenejsi nez hledani otce v zime:-)! I Tomas Holy zde pusobi " vyhranejsim " dojmem. Ac pekne ctyri hvezdy, nikdy jsem nebyl velkym fanouskem teto miniserie. ()

gabin(a)

Ještě lepší než "stolička". Krásné prostředí a především vynikající Josef Karlík! Nervozita maminky je tu už pochopitelnější, kdyby mi dítě lozilo po skalách, taky bych byla nervés. A samozřejmě neodolatelný Tomáš Holý. Už jsem psala v jednom komentáři, že věta o jeho genialitě by se mohla nakopírovat do všech hodnocení... ()

Sammya

Narozdíl od předchozího dílu mě tohle bavilo o něco víc, i když to bylo dějově docela nepřesvědčivé. Musím ale vyzdvihnout herectví Tomáše Holého, ten kluk byl vážně talent. Co mě tu opravdu iritovalo, byla hysterická hlavní ženská postava - totálně napřesdržku. Jinak se mi to docela i líbilo. ()

pakobylka

Kdysi jsem měla raději prázdninové vyprávění o tatínkovi, směřujícím rovnou cestou do polešovny, nežli příběh o bolavé velrybí stoličce ("Jak vytrhnout velrybě stoličku" z roku 1977). Nicméně s odstupem mnoha a mnoha let musím konstatovat, že první ze snímků o malém Vaškovi a jeho rodičích představuje nefalšovaný a dokonale vybalancovaný mix lehkovážné komedie a opravdového dramatu, zatímco jeho pokračování místy až zbytečně šaškuje a jeho komika už není tak bezprostřední a bezelstná. Taky trochu zamrzí, že rodinný čtyřnohý přítel Beník je odsunutý ne na vedlejší, ale přímo na slepou kolej - v podstatě se o něj nikdo nezajímá, takže se dějem jen tak občas nezávazně mihne - jako jedna z mnoha rekvizit ... aniž by v něm zanechal nějakou svébytnou psí stopu. ()

Juto

Film je voľným pokračovaním filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku a jeho dej sa tentokrát odohráva počas letných prázdnin. Je to ešte lepšie ako prvá časť. 9/10 ()

BajuBaju

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu co je hodně špičatá. Spadnete do písku a svou rodnou vísku nespatříte více dudláj dá. :) Úžasný film o zlobivém tatínkovi, mamince a malém Vaškovi :) ()

WolfR

Společně s Jak vytrhnout velrybě stoličku se určitě se jedná o nejlepší český TV snímek. Je to příjemně vtipný film s výborným obsazením. Rodinná klasika, 5 hvězd. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

08.11.2022

Ve věku jednaosmdesáti let v úterý v dopoledních hodinách zemřela česká scenáristka a režisérka Marie Poledňáková, autorka populárních rodinných komedií včetně dodnes extrémně oblíbené „české komedie… (viac)

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016

25.11.2016

Ve věku 94 let zemřel herec František Peterka. Narodil se do rodiny bankovního úředníka a modistky. Narozdíl od svých kolegů, kteří museli v rodině bojovat o své místo na divadelních prknech, u něj… (viac)