Liberationis

(amatérsky film)
Krátkometrážny / Dráma / Mysteriózny
Česko, 2013, 27 min

Příběh mladého muže, který se po rozchodu s dívkou utápí v alkoholu a jednoho dne se vydá vše skončit. Ovšem existují ještě mnohem horší věci, než-li je zlomené srdce. (korbitch22)

korbitch22

Ke zhlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=gc46PXqTHHs . Náš první film, chtěli jsme si všechno vyzkoušet.Snažili jsme se to brát i jako poctu filmařině celkově.Hodně sme experimentovali s kamerou, takže se najdou i zbytečně dlouhý záběry a spousta scén, které by se dali a taky se vystřihnou.Můžete ve filmu najít spoustu odkazů na jiné snímky i herce, kterým sme chtěli vzdát čest.Uvědomuju si slabost některých dialogů, nervózní výkony "herců" a hlavně špatný střih.Celkově to byl hodně velký trénink, při kterém sme se toho myslím hodně naučili, hlavně já, jako hlavní tvůrce se snažím poučit z našich chyb do příště.Miluju film jako takový a tímto snímkem sem se chtěl hlavně uvést jako nadšený fanoušek a "tvůrce", který se toho musí ještě hodně naučit.Děkuju za objektivní kritiku a 2* jsou pro mě poctou.Urážky a vulgarity nevnímám a ze závistivých kokotů si nic nedělám. ()

dobytek

Myslim, že bratrstvo korbitchů by mělo poděkovat verbalovi, že jim udělal takovou reklamu. Kdybych si nepřečet jeho komentář, tak se na film určitě nepodívám. Nechávám to bez hodnocení, ale pár postřehů si neodpustim... Jednak moc nechápu, proč se to mělo odehrávat v roce 2002. Že jste někde vyhrabali funkční telefon Nokia 3310, je sice hezký, ale záhadou pro mě zůstává, proč třeba korbitch starší chce někam jét s Kiou Cee'd, když ta se začala vyrábět až v roce 2006. Jinak těch nedobovejch aut na ulici jsem tam zahlídnul víc, ale to chápu, že s tim člověk nic moc nenadělá. Hodně zbytečnej fail je naopak třeba dlouhej záběr, kde figuruje nová cedule fízlů s nápisem "pomáhat a chránit". Ta v roce 2002 taky ještě nebyla. O zateplenejch chruščovkách s pestrobarevnou fasádou v roce 2002 by se taky dalo polemizovat, to samý platí o výskytu LCD monitorů... Pak jsou tam různý WTF scény, kdy třeba korbitch starší se prochází po lese v tričku a v kraťasech a do telefonu hlásí, že jde zrovna do práce. V práci pak má na sobě oblek a kravatku a z práce někam odjíždí zmiňovanou Kiou Cee'd. Jinak u korbitche mladšího jsem pozoroval občasný záblesky něčeho jako herectví. Naopak u tý holky jsem měl pocit, že ji snad přitáhli na natáčení bez jakýkoliv přípravy a ona tam akorát sedí a čte svoje repliky z papíru. Zajímalo by mě, jestli za to dostala od korbitchů nějakej honorář. ()

Segrestor

"Blá blá blá." Střih. "Blá blá blá." Střih. Střih. Skr, hýk, hehe. "Blá blá". Střih. "Blááá." Tohle žádnou katarzi nevyvolá. Jede to jak na běžícím pásu, už už aby to bylo odvyprávěné. Takový je dojem. Zdá se mi, že autor spěchal, aby už ty fráze rychle odsekal. I vypravěčský styl lze těžko definovat. Jako kdyby filmaři nevěděli, kam (do jakého stylu) to napasovat. A také myslím, že s účastí lepších a sympatičtějších herců, kteří nehuhňají a nepolykají slova, by se jinak mohlo jednat o skvělou jednohubku. Ani nechápu neobjektivitu samotných autorů, kteří si na film naklikávají pětihvězdy. Znamená to, že jsou s tímhle lehce podprůměrným snímkem opravdu maximálně spokojeni? Považují to za svůj masterpiss? Buď mají velmi malé nároky nebo, opět, nerozumí tomu a hlavně jsou podjatí opojením z vlastní tvorby. Je krásné, že svému filmu tak "fandí", ale je opravdu na místě takhle "čachrovat" s čísly? Jsem toho názoru, že samochvály nadržených tvůrců takovým filmečkům jen škodí. Pryč je objektivita hodnocení ČSFD. Teď aby to člověk nějak přepočítával a odmýšlel si pětihvězdy tvůrců a jejich kamarádů či rodinných příslušníků, aby dostal čisté hodnocení nezaujatých-objektivních diváků. Což dost dobře nejde. Asi je bláhovost chtít dnes po amatérských tvůrcích smysl pro fair play. ()

GrungeChild odpad!

Chápu to dobře, že si ten člověk vytvoří vlastní profil tvůrce, napíše si srdceryvný životopis z pohledu "třetí" osoby, hodí sem kdejaký nedomrdlý pokus o vlastní cestu za slávou (jak jinak než v hlavní roli), napálí tomu společně s celou svou rozvětvenou rodinou plnou nálož a ještě se příležitostně okomentuje zdravou kritikou, jak to bylo super a jak se mu to moc povedlo? Co mi to jen připomíná?! Spooons!! ()

verbal

Jak už jsme si zvykli, profil "tvůrce" tu může mít kdejaký mongol, který zabíjí doma na Vánoce kapry tak, že jim mrskne do vany fén, vyhodí u Chrudimi nejbližší rozvodnu a celé to natočí na mobil. Otylý, nehezký samoopylovač Korpič22 si všechno evidentně dělá sám. Do profílku si nepokrytě napíše oslavné sícvíčko (kupodivu bez větších gramatyckích chip, asi požádal vrchního číšníka o korekturu), že chtěl sice studovat na jaderného fyzika, ale nakonec se vyučil kuchařem, strašně chce být hercem a režisérem, ale vypadá to, že nakonec přece jenom zůstane u toho obalování řízků v nějaké té zaplivané čtyřce bez obsluhy. Sám si svá veledíla i drsně opětkuje, ke každému vypotí glorifikační komentář, a tady dokonce i ukázal, jak skvěle neumí nejen česky, ale i anglicky. To ale nestačí, a tak požádá svého ohyzdného, plešatějícího bratra (ten nedávno někde vyřvával, že mě zadupe do země, ale to pro něj s takovou rachitickou, dámskou postavičkou bude docela fuška) a kohortu svých nejbližších mongoloidů, aby mu zvedli rating. Prostě dokonalý sebemarketing, umí si kluk ty sračky moc hezky pochválit! Na druhé straně, abych zase tolik nechválil, na někoho, kdo patlá základy pro svíčkovou a stěží se umí bez chyb podepsat, to až tak úplný odpad není. Je pravdou, že náš tlustý kuchtík by si měl nadále "hrát" pouze s bramborovými knedlíky a jeho bráška zabiják strašit bez masky o Halloweenu děti, ale pomineme li dialogy úměrné součtu jejich intelektů, natočili si to celkem hezky a s nadšením, dokonce to má i jakous takous pointu a velkou šanci zase vyhrát na příští gastrovýstavě Řád zlaté vařečky. Ale sebechvála smrdí, Korpiči!! ()

• Kabát, jenž má na sobě na konci filmu Erik (Jakub Korber), byl na natáčení zapůjčen "pod výhružkou smrti" režisérovým otcem. (korbitch22)
  • Kancelář, ze které volá bratr (Michal Korber) Erikovi (Jakub Korber), je ve skutečnosti ředitelna střední školy, na níž Jakub Korber studoval. (korbitch22)
  • Telefoní číslo, jenž diktuje Erik (Jakub Korber) svému bratrovi, je mix chrudimské předvolby na pevnou linku a rodného čísla režiséra Korbera. (korbitch22)