Uvnitř mé hlavy

• Česko Kouzla a čáry (viac)

Alicia (Juno Temple) se společně se svou sestřenicí Sarah (Emily Browning) a jejími kamarády vydává na prázdniny daleko od domova do Jižní Ameriky. Když musí Sarah náhle odjet, Alicia se ocitá na odlehlém ostrově jen ve společnosti Barbary (Catalina Sandino Moreno) a Brinka (Michael Cera), amerického studenta se sadistickými sklony. Zmatená a vystrašená Alicia nedokáže usnout a realita se jí stává noční můrou, ze které není probuzení. Dávné domorodé rituály, znepokojivé chování zvířat a podmanivé hypnotické stavy nechávají Alicii nahlédnout do nejtemnějších koutů její duše. Když ale hra zajde příliš daleko, důsledky mohou být šokující a smrtící. (oficiálny text distribútora)

Flipnic

Za málo peněz hodně muziky!! Tohle by se klidně v reálu mohlo stát a jsem přesvědčenej díky svý psychoterapeutický praxi, že se to prostě stát může ... Nepříjemnej, zneklidňující film. Není to pro každýho rozhodně, ale z psychologickýho hlediska a celkově toho, jak se někdy věci serou až neskutečným způsobem, to je fakt výstižný a deprimující... ()

Necrotongue odpad!

Pro tento film jsem se rozhodl jen z toho důvodu, že v něm vystupuje Juno Temple. A velmi rychle jsem své volby litoval. Účast Juno Temple byla totiž tím jediným, co dokážu na snímku kladně ocenit. Nevím, jestli je Sebastán Silva takovým neumětelem, nebo požvýkal nějaké indiánské byliny, ale výsledkem jeho snahy bylo cosi, co pro mě bylo jen zbytečnou ztrátou času a příšernou nudou. Jistě, tvůrci (nebo spíš tvůrce?) se mohou tvářit, že jde o děsně psychologický film plný tajemna, ale já nehodlám předstírat, že jim věřím. Z mého pohledu šlo o plytkou kravinu, na kterou nehodlám plýtvat hvězdičkami. / Poučení: Nechceš v průběhu filmu ztratit nit? Nasaď si čelovku. ()

playboxguest

Někteří tu viděli film o jedné hysterce mezi partičkou normálních lidí, ti druzí zase film o normální holce v bandě nesympatickejch hovad. Tahle rozporuplnost je na celém filmu asi to jediné hezké, jinak je to psychologickej thriller naprosto o hovně, z něhož si budu za pár dní pamatovat jen to, že Juno Temple je "Jó" i od krku dolů, že i sladká Emily dokáže být nevýrazná a že Cera je fakt přiteplalej pablb, kterej se mi díky tomuhle filmu bude do budoucna snášet ještě hůř, než tomu bylo doposud. 50% ()

George Stobbart

Alicia sa vyberie so sesternicou a jej priateľmi na výlet do Chile, no sesternica to na poslednú chvíľu odloží, s tým že príde až neskôr. Alicia sa tak ocitá v cudzej krajine, s cudzími ľuďmi, s ktorými sa nedokáže stotožniť, navyše začne trpieť nespavosťou, ktorá jej narúša psychiku a zdá sa, že ani návrat sesternice jej už nepomôže. Prirovnania, ktoré tento film spájali s Polanskeho bytovou trilógiou nakoniec neboli až tak ďaleko od pravdy a hoci kvality trojice filmov (Repulsion, Rosemary's Baby, The Tenant) nedosahuje, pre svoje nepríjemné vyznievanie sa pozrieť oplatí. Natočené je to v medziach znepokojivého, charakterového, psychologického thrilleru, bez akejkoľvek snahy o komédiu, ktorá sa však miestami nechtiac objavuje; jednak tým, že film občas „uletí“ a tiež vďaka iritujúcemu prejavu Michaela Ceru, ktorý tým však asi hral vlastne to čo mal. Takže aj keď to nie je vyložene dobré ani zlé, myslím, že je to povšimnutiahodné. ()

ApsidalTill

Po tom čo som videl trailer, som sa na debut pre Michaela v non-komédii neskutočne tešil. Je to presne ten tip herca ktorý má prejav na tento žáner (depresie, horor, psycho) ale čo som vo výsledku dostal?! Absolútne nelogický scenár o jednej trafenej húske, ktorá bez pointy zabudla požrať predpísané antidepresiva, nechala sa odviesť neznámymi ľudmi na ostrov a tam sa kompletne zbláznila - finito konec, kopačka na čelo pre scenáristu ktorý si tento "umrnčaný skvost" zároveň aj zrežíroval. Jedna hviezda za Michaela a bobra na jeho ksichte. ()