Henry (Bobby Coleman) možno nie je najpopulárnejším chlapcom v škole, ale rozhodne je tým najinteligentnejším, čo má svoje výhody. Zvlášť keď narazí na rozbitého robota, ktorého pomenoval Cody. Keď ho opraví, zistí, že to nie je obyčajný stroj – je to vysoko inteligentný vyhľadávací a záchranný robot, ktorého vyslobodil jeho vynálezca z pazúrov zlovoľnej organizácie Kineta Labs, ktorá ho chcela využívať na vojenské účely. Cody a Henry sa spriatelia, ale čoskoro im všetko prekazí Kineta, ktorá vystopuje Codyho a unesie ho späť do laboratória. Našťastie je tu ešte Codyho vynálezca, ktorý sa cíti previnilo, a tak sa s oboma chlapcami spojí. Keď Kineta unesie Henryho matku a Codyho vynálezcu, musia chlapec so svojím robotom prekabátiť zlo a zachrániť  rodičov. Akciou a humorom nabité dobrodružstvo pre celú rodinu prinášajú tvorcovia Spider Mana, X-Mena a Iron Mana! (TV Markíza)

Kackucka

Jak už zde bylo několirát zmíno, jedná se o film, tedy spíše pohádku, která je určená vyloženě malým dětem. Jsem milovnice pohádek a aimovaných filmů, ale tohle bylo i na mě příliš infantilní. Nicméně, nepatřím do cílové skupiny pro tento film. Nicméně já tohle svým dětem určitě pouštět nebudu. Jedno velké klišé. ()

wick

Celkem slabota...robot je sice vydařený a líbil se mému čtyřletému Maxíkovi, jinak děj, herecké výkony a vše ostatní nestojí za zmínku. ()

ice.tea

Nuda,nuda,nuda a ještě jednou nuda.Protivný děcka,robot s protivným hlasem(snad tomu tak v originálním znění nebylo)jediné sympatie měl záporák Kim Coates.Aspoň že tak.Zlatej Číslo 5..... ()

zekon

Další slátanina co nezaujme ani děti. U mích to prošumělo bez nějakého veselý a nadšení. Vzít X let staré vynikající číslo pět a udělat z něj prostoduchý odvar z větší části s mizernými triky, to už asi dnes nepude. ()

cartyci

82 minút trval film no moja skratena verzia na 10 minút bola lepšia.Námet nezaujmavý,herci od,ktorích som čakal viac a ten robot. ()