Nesmelému filmárovi Jasonovi sa môže splniť sen. Bohatý producent Bob Marshall súhlasí, že zafinancuje jeho hororový film. S jednou podmienkou – Jasonovi dá 48 hodín na to, aby objavil najlepší výkrik v histórii filmu. Jeho hľadanie sa však postupne mení na nočnú moru. Vo filme nechýba absurdný humor či snové pasáže a hudba Philipa Glassa. (ASFK)

Pannutella

Quentin Doupiex mi rozmixoval mozek. Ve chvilich kdy jsem zacinala tusit o co jde, me opet presvedcil, ze tudy cesta nevede. Zůstala jsem v kine sedet s otevrenou pusou. ()

NJD

Takovej ten pocit, když moc nerozumíte o čem film je, ale stejně si ho takovým zvláštním způsobem hrozně užijete. Realita je každopádně zatraceně originální film, kterej stojí za to vidět, pokud máte rádi nemainstreamový filmy. ()

Oralfabet

Moc milý mindfuck s kazetou v prasečích vnitřnostech a hororovou verzí Akumulátoru 1 plnou krve a křiku. Kdyby Dupieux trochu ubral na snění, probouzení, setkávání se se sebou samým a tak, mohlo to vlastně být dokonalý. 9/10 ()

Brylin

Quentin Dupieux uvádí diváka ve zmatek či úžas rafinovaným prolínáním dějových, časových i prostorových rovin a vytváři velmi originální filmové dílo. Typický festivalový film, který by u běžného publika zřejmě vyvolal nezájem, ne-li odpor. Hodnotí se mi ovšem velmi těžce - technicky i herecky dobrý film, rád jsem po dlouhé době viděl Alaina Chabata, ale jinak je snímek pouhou hříčkou, kuriozitou bez vyššího smyslu či myšlenkové hloubky. Na pomezí dvou a tří hvězd. ()

krystufekrob

Použít spojení „předimenzovaný" není v případě Dupieuxovy Reality nic nemožného, přitom je to snímek jednoduše geniální. Vlastně se zdá, že nemožné není vůbec nic. Noční můra, nebo sen, který nikdy neměl skončit? Chytat se za hlavu údivem nebo se popadat za břicho smíchy či nevolností? Vezměte několik plných filmových pásek, nastřihněte je, sešijte, třikrát zauzlujte, natáhněte... realita totiž nikdy nebyla ohebnější, zábavnější a vzrušující. Nebo klidně spěte dál... ()

totalySICK

Vcelku příjemná záležitost, od které však nesmíte mít přehnaná očekávání. Kdo už nějaký ten film se zmatkem v realitách shlédnul, tomu to tak třeskutě originální připadat nebude... všechno už jsme někde viděli a většinou lépe... navíc to nepůsobí úplně přirozeně, na pár místech jde dost vytušit, jak se ten film hrozně snaží... a ono to tam není. Ale párkrát jsem se zasmála, to zase jo... baví mě šílené dětství té holčičky, s mrtvolami, režisérem v pokojíčku a panem ředitelem, jehož vrcholná scéna s květinami neměla chybu. ()

Gendarme

Realita pro mě byla opravdu překvapením a to čistě v pozitivním smyslu. Propojení jednotlivých scén propojující jednotlivé reality je opravdu dobře vymyšlené, to jak se realita postupně mění je opravdu geniální. ()

travin

Tohle je prostě PECKA!!! Právě jsem to viděl a jsem stále ohromený a moc toho že sebe nedostanu... asi pro mě nejlepší film KVIFF 2015. ()

tidwell

Na jednu stranu člověka irituje, jak je to prázdná formální hra, na druhé straně je tou hrou fascinován - přiznávám, že mi to přišlo opravdu zábavné. Dupieux si minimalisticky utahuje z fungování filmového průmyslu, diváckým očekáváním i maniakální touhou interpretovat filmové příběhy. Fikce a realita absolutně ztratily své referenční body, co se zdálo být realitou je fikce a zase obráceně, a takhle se to nepřestává míchat, až začne být všechno úplně jedno... ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Představte si, že máte sen, sen o filmu Počátek, kde točíte dokument film o filmu Počátek a jste uvěznění v časové smyčce. Přesně o tom je film Réalité ()

iz67

Je těžké najít komedii, která nestojí hlavně na komediálním talentů herce. A tohle je právě ona: veselá a neuvěřitelně svěží surrealistic hříčka. Plná fajn hereckých výkonů včetně titulní (dětské !!!) postavy. Hodně mi to připomínalo Bunueluv Přízrak svobody. ()

blondboss

Tak toto je snímok naozaj len pre fajnšmejkrov, ktorí sa radi boria s vlastným pochopením reality a ktorí sa vyžívajú v alternatívnych koncoch, lebo tých tu mohlo byť aj tisíc a aj tak by ste nevedeli, ktorí je ten reálny. Dupieux nám naservíroval film plný bláznostva, mindfucku a toľkých úrovní reality a fikcie, že nakoniec si z toho človek odnesie akurát jeden veľký miš-maš a režisér si z diváka nakoniec vystrelí aj poslednom formulkou. Na jednej strane v podstate geniálne, na strane druhej až moc prešpekulované. Ale zážitok to bol teda unikátny. 65 % ()

MartinPe

Surrealistická komedie, která diváka dokáže bezprostředně znejistit a míra informací, která nám je zprostředkována postupně vedená až ad absurdum, kdy jsme nuceni to jen přijmout a nechat se unášet dál za hranici vnímání reality. Snímek je doprovázen neidentifikovatelnou hudbou Mr. Oiza, kterým je autor sám, která v různých fragmentech působí od konteplativnosti do frustrujícího zážitku. ()

Maja_N

Vynikajúce prepojenie osudov rôznych ľudí a ich príbehu do jedného súvisiaceho celku, kde sa prekrýva realita, sen a natáčanie filmu. ()

fola

Jediný film Quentina Dupieux se kterým jsem měl možnost se setkat byl jeho poslední Wrong Cops. No, jenže před odchodem do kina jsem si pustil trailer k filmu a okamžitě sundával bundu s tím, že na nějaké americké sračky chodit nebudu... a tak nešel (a to jej dávali v ART klubu!!!). Teď si říkám jestli jsem neudělal chybu. Film Reality je naprosto úžasný svým stylem, první polovina normální pohodička, přímý děj, no druhá naprostá bláznivina, která ale bavila až do konce. A tu melodii linoucí se filmem sháním do vyzvánění, za zprostředkování děkuju ;-) je úžasná :D ()