Chloe a Ella vyšetřují vraždu na minigolfu. Lucifer, Michael, Amenadiel a Linda se chystají na opravdu nebeskou večeři v rodinném kruhu. (Netflix)

Milano33

Detektívny prípad poslúžil asi iba na jedno, aby reflektoval Luciferove problémy a pocity, podľa ktorých sa odvíjal zvyšok deja. Ináč aj na bežné pomery bola táto detektívka veľmi odfláknutá a v podstate zbytočná, ale na to som si už u tohto seriálu zvykol. Koniec koncov, v tejto epizóde išlo o jediné, ukázať nám nebeskú dysfunkčnú rodinu v ich "najlepšom" svetle. Boh si dal tú námahu, že navaril večeru pre svoju rozhádanú rodinku, aby zahojil staré krivdy. Lucifer, Amenadiel, i Michael povečerali s Bohom, avšak tá skutočnosť, že každý jeden z nich so sebou vláčil citové bremeno, sa aj odzrkadlila na neskoršom trpko-vtipnom vývoji. Lucifer konfrontoval v podstate každého a bol uštipačnejší, ako kedykoľvek predtým. Bolo veľmi podarené, ako sa Luci a Michael medzi sebou doberali. ()

RoneXxXD

Je mi opravdu líto, že z celého seriálu se stává jakási telenovela, která si začíná protiřečit. Lucifer a jeho výkyvy kvalit jsou poměrně častou věcí, ostatně i v sérii 3 byl seriál stále svým způsobem zajímavým. 5. řada je naopak (prozatím) nehorázným zklamáním a štve mě, že z tak kvalitní kriminálky se stává telenovela. Tato epizoda, byla poměrně fajn, neříkám že ne, ale finále jako z telenovely kde řekne Lucifer že Chloe nemiluje je prostě blbost a stupidita. Nemůže lhát a přesto jí řekl že ji nemiluje ačkoliv nakonci 4. série ji řekl, že je jedinou osobou kterou miloval. První láska. O co se zase scénaristé snaží? Nikdo nestojí o telenovelu. Naprosto zbytečné mrhání licence. Dle mého skromného názoru to mělo skočit 4. sérií. Člověk by si myslel, že po nástupu na Netflix a famózní 4. sérii se už nikdy nebude opakovat situace jako se třetí, ale opak je pravdou a vypadá to ještě hůř. ()

hrumsrt

Asi jsem přeci jen po napjatém finále první půle čekal úplně něco jiného. Ale to, co jsme dostali bylo velmi jiné, ale i tak podle mě výborné. Celá večeře byla možná jedna z nejlepších scén v celé 5. sérii, kdy se fakt napětí dalo krájet! Současně se hodně těším na zbytek, kdy našlápnuto je opravdu dobře. ()

• V čase cca 41:40, kdy Lucifer (Tom Ellis) odchází od rodinné večeře, hodí svou kravatu do společného talíře s kuřetem. Hned v dalším záběru, z pohledu jeho židle, kde seděl, je kravata pouze na stole, mezi společným talířem a talířem jeho bratra Michaela. Rovněž zcela chybí sklenka s vínem, která by nyní měla být napravo od svíce. (VinceCZ)