Všechno a nic

(TV film)
  • Veľká Británia Everything and Nothing
Veľká Británia, 2011, 2x60 min

Tentokrát bude naším průvodcem Jim Al-Khalili a ukáže nám skutečnou velikost "Všeho" a podstatu "Ničeho". V první hodině doletíme až k hranicím Universa a přitom podrobně prozkoumáme, nakolik se astronomii a matematice podařilo přetvořit naše poznatky o kosmu. Druhá hodina pak pojednává o tom, jak dokáže věda uchopit světy ležící až na samých hranicích možností lidského smyslového poznání. Na závěr dojdeme k objevu, který patrně přetrumfne všechny ostatní, že totiž Veškerenstvo vzniklo z Ničeho. (oficiálny text distribútora)

Evander

Dobrý dokument, od kterého jsem však, po zhlédnutí Order and Disorder, čekal více, než že bude "jen" dobrý (dobře, možná je velmi dobrý, ale stejně jsem čekal více). ()

subic

První díl EVERYTHING 4*, je to takový rozbor toho, jak fyzici a astronomové ještě před 100 lety věřili, že vesmír je jedna galaxie, druhý díl NOTHING 4,5*, svůj prostor tu dostane zejména fyzik Paul Dirac a jeho Diracova rovnice. ()

Marze

Výborný dokument. V prvním díle málo známý vývoj myšlení o vesmíru. Ne kosmologie ale spíše vědecké poznatky, i když zprvu primitivnější. Ještě ve 20.letech astronomové věřili, že se vesmír skládá z jedné galaxie. ()