Po tom, čo boli v Dánsku objavené obrovské zásoby ropných poli, minister zahraničných vecí Thomas Borby (Nikolaj Lie Kaas) chce využiť situáciu a podpísať obchodnú zmluvu s Američanmi. To sa však nepáči tajomnému strelcovi s presnou muškou, ktorý pre svoj zámer využije kontroverznú reportérku Miu Moesgaard (Trine Dyrholm). (sochoking)

Googooplexer

Veľmi dobrý film, Kim Bodnia je frajer. Občas trochu pomalé tempo, ale dáni to ako vždy niečim zachránia. Jeden mŕtvy pes a dvaja ochrankári je ale na ekoteror málo. To deti v Indii a Bangladéši nezachráni. Pes dúfam dostal oscara in memoriam a poslali ho deťom do nejakej zatopenej oblasti v juhovýchodnej ázii :( ()

kareen

Jde o to, z jakého pohledu na film pohlížíte. Jako thriller to na mně zas tak neúčinkovalo, víc než napětí jsem pociťovala spíše mírnou zvědavost, kam se děj posune dál. Počáteční zápletka je vlastně jednoduchá a v naší malé zemičce bohužel nechvalně důvěrně známá. Vítězná politická strana poruší svůj předvolební slib a udělá pravý opak toho k čemu se zavázala, tentokrát se jedná o těžbu ropy někde v Gronsku na které se dohodla spolu s USA a která navíc vyvolává různé otázky. Právě na ně se hlavních politických aktérů vyptává pro ně nepohodlná televizní redaktorka a právě s ní se spojí tajemný muž, jenž se rozhodl, že vezme spravedlnost do svých rukou, protože věčně jim to přeci procházet nemůže. A právě z tohoto hlediska je pro mně snímek zajímavý, otevírá totiž kontroverzní téma, jestli bezmoc obyčejných lidí proti politické moci a korupci ospravedlňuje násilí, které se mnohdy dotkne i nevinných. Jako drama film působí o dost lépe, postavy se chovají příjemně civilně a inteligentně, polodokumentární záběry z televize a redakce se střídají s malými osobními dramaty dvou ústředních postav a na závěr tam sice bylo moc náhod najednou, ale naštěstí jsem se nedočkala ani nějakých výrazných klišé. Emocionálně je to trochu chladnější, ale od severského filmu zas nečekám žádné extrovertní výstupy, takže u mně dobrý. Není to sice nic z čeho bych byla paf, ale na slabší čtyřku to stačí. ()

chelseaman22

Marná snaha, VY bídní šupáci ze země kralevice Hamleta! Obsadit do hlavní role mužatku s hlasem hrubým jako Krakonoš je vskutku jalové (tedy pokud máte penachim a na filmy se nedíváte pouze brisknímu střihu). Ideální parter pro tuhle dánskou Semenyavovou? No přeci chlípný geofyzik, jež sebou všude vleče pušku s dostřelem na dvacet koňských délek! Až na stará kolena budu otráven zíráním z okna či pomlouváním zlozvyků mladých, tak se začnu učit dánštinu a zároveň se pokusím usadit sirku do pozoru jako ten náš EKO TERORISTA (jež do pračky sype BIO PRÁŠEK, tfuj!)! 45% ()

petikacka

Chápu, že se člověk, který má přístup k informacím, které vyvrací tvrzení politiků o jejich dobrých úmyslech, dokáže nasrat a chtít to dokázat i veřejnosti, že to co oni kydají na lidi není vůbec pravda ( my bychom dnes díky Babišovi mohli vyprávět)...Ovšem dělat to za každou cenu se zbraní v ruce, veškeré pozitivní úmysly zcela smažou. Všechno co se dělá extrémně je bohužel zcela na pi...hovno. Za mě 75% ()

Morholt

Být Dán, koukám se na to trošku jinak, protože ekologická politika Dánska mi vůbec nic neříká a to se dá vlastně říct i o tamní politice celkově. Takže jsem viděl jen lehce nadprůměrný trochu-thriller s ekoteroristickou zápletkou a velmi dobrými výkony Kima Bodnii a Trine Dyrholm. A to mi vlastně stačilo. 60% ()