Thriller odehrávající se během jednoho dne a jedné noci v současné Ostravě je příběhem začínající novinářky Isabel, která se ve snaze o senzační reportáž vydává za tajemným mužem. Díky své naivitě a odvaze zároveň se dívka ocitá v pasti děsivé společnosti, ve které musí bojovat o holý život. Jsou však věci takové, jak se na první pohled zdají ? (oficiálny text distribútora)

Fingon

Isabel (film, nikoli nutně postava) mě několikrát po sobě příjemně překvapil. Zaprvé jsem do toho šel, aniž bych věděl víc, než jen zdejší výpis žánrů, že je to z Ostravy a že se na tom nějak podílel Nohavica. První minuty jsem měl obavy, že to bude zase nějaký found footage nebo slasher. Naštěstí se z toho nevyklubalo ani jedno, a i když snímek klame tělem, stejně mu to rád odpouštím. Hodně se mi líbila hudba, připomněla mi hru V: The Masquerade - Redemption. ()

mchnk

Horlivá reportérka z redakce ztracených zvířátek versus velmi tajemná hospoda. Děj, ano i když Ti to tak na konci nemusí připadat, film skutečně má děj, se rozjede tak rychle, že divák stačí jen nechápavě pozvednout obočí. Více jak přepínání mezi ruční a filmovou kamerou, mě maximálně iritovaly americky laděné dialogy, přeložené do češtiny. Film tak vypadá, jako by byl celý předabován. Primitivní scénář, psaný dvěma lidmi, nutí k smíchu. Ať už se jedná o nahánění hrůzy či snaha o vážnost. Prazvláštní splácanina Záhady Blair Witch a Twilight ságy na ostravský způsob bez ostravského dialektu. Proč to proboha režisér nepojal jako komedii? Na druhou stranu, sebevědomí tvůrců bych chtěl mít, počítat s tím, že toto někdo bude brát vážně, už chce hodně odvahy. Celkovou naivitu lehce přebila slušná hudba, která ovšem někdy přehlušuje protagonisty a také povedený závěr, který se ovšem nevyhýbá tomu největšímu klišé ze všech. Tak byl to sen nebo ne? Pět vteřin s mlčícím Jarkem to fakt nezachrání. Podle mě celkově uspěchané. ()

honajz odpad!

Slepenec toho nejhoršího ze zahraničních hororových-slasherových-upírských a kdovícodalšího céček. Proč v tom hraje Nohavica nebo Kavalčík, je mi záhadou. Kamera naprosto mizerná, střídání technik je o oči, střih dělal někdo náhodným výběrem, a příběh psal každou chvíli asi někdo jiný, na přeskáčku. Co ze zápletky zbude, je takové nic, že by to ani na Krajní meze, tedy jeden jejich kratší díl, nestačilo. O herectví a režii už vůbec mluvit nelze. Ty filtry byly rovněž přes čáru, a o scenáristické bezradnosti svědčí i ty dlouhé a zbytečné záběry na jízdy na motorce městem. ()

kaylin

Docela jsem byl zvědavý na to, co Češi tímhle snímkem předvedli, ale nakonec jsem přece jen mile překvapen nebyl. Má to něco z found footage žánru, což by mohl být fajn, ale ukázalo se to skoro zbytečné. Má to něco z "Underworldu", ale přitom to vůbec není akční, jen hodně ukecané s pár dobrými drsnými scénami. ()

honajz2

Kdo by řekl, že Ostrava kromě dolů, barů a romů má ještě upíry? No... Pořád nevím, jak bych TOHLE ohodnotil. Ok, herecké výkony stály za prd, scénář má spoustu děr a zvuk je na nic. Postavy jsou taky divné a celé to je takové zvláštní... Teď k samotnému příběhu: Film je o holce, kterou v práci povýšili a v noci jde někam s kamerou do tunelu, kde ji potká... je to zlo? Pak se dějí divné věci, divné scény... Z toho jsem filmu jsem pochopil, že je to o upírech... Konec stojí za prd. Dlouhou dobu jsem se snažil film sehnat zdarma, nakonec jsem ho viděl na Horor filmu. Nějaké plusové body: Hudba je skutečně dobrá, prostředí Ostravy se mi líbí, snaha se upřít nedá... Na závěr... Asi to je česká Twilight Sága, ve které se halvní hrdinka nechce nechat okamžitě pokousat... Má to zmatený příběh, možná, kdyby režiséři z toho udělali komedii, dám víc... Ale takhle to je jedna hvězdička, pokud si z toho filmu budu něco pamatovat za pár měsíců, možná i druhá... ()

• Natáčení probíhalo v Ostravě a okolí. (Terva)
  • Malé cameo barmana si ve filmu zahrál oblíbený ostravský herec Norbert Lichý. (Terva)
  • K natočení filmu stačily režijní dvojici jen tři týdny. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)