Napínavé kriminální drama o souboji tvrdého policisty s rafinovanou a brutální mstitelkou. Nemilosrdná detektivka režiséra Roberta Sedláčka v hlavní roli s Jiřím Langmajerem. Sériové vraždy vyšetřuje detektiv, který se sám stane podezřelým. Je postaven mimo službu a pátrá na vlastní pěst. Za tiché pomoci kolegy se dostane na stopu skutečného pachatele. Klasická detektivka, která akcentuje víc lidské osudy jednotlivých aktérů, nežli samotný proces vyšetřování. Hlavního hrdinu nejvíc charakterizuje dilema, které v něm proti sobě staví kolegiálnost a povinnost. Jeho soukromý příběh také není čítankový, řeší v něm zájem o střídavou péči o dceru z rozvedeného manželství a nový vztah s novou ženou. Práce na tomto televizním filmu znovu svedla dohromady scenáristu a spisovatele Zdeňka Zapletala a režiséra Roberta Sedláčka. Zapletalův svět jako lehce bizarní řetěz situací dobře ožívá v Sedláčkově ironickém režijním vidění. Připomínáme, že v roce 2011 byl za této autorské a režijní spolupráce (rovněž tak i v produkci Televizního studia Ostrava) natočen film Sráči s Jiřím Bartoškou a Jaroslavem Pleslem v hlavních rolích. (Česká televize)

honzic

Celkem přijatelnou vizuální podívanou detektivky zabíjí špatný scénář, dialogy a nesmyslné policejní postupy, které mají do reality dál než reality show ve stylu Primy. Prostě je to celé dějově nezvládnuté a nepomohou ani celkem koukatelné chvilky na Langoše, který to však nemůže zachránit. Hodnocení: 40 % ()

EddieIron

Škoda,velká škoda! Mohla to být výtečná detektivka,ale je to těžko koukatelná nuda.Proč proboha úplně všichni herci po celou dobu mluví téměř šeptem? Když Langmajer říká "Až ji najdu,tak ji zabiju !" , zní to,jako kdyby těsně před zavíračkou říkal "Dám si ještě jedno." Ani scénář není žádné veledílo a dialogy? Skoro jako v němém filmu. ()

Mr. Movie

No to byl počin. Scénář nic moc, ale herecký výkony to bylo maso. Ono se to dalo asi čekat když jsem si přečetl že sekundovat bude Agáta.. Možná někdo myslel, že zkusí detektiva Kalaše jako remake, jinak si to neumím vysvětlit. Každopádně hrůza. ()

Pantai

Malý spoiler : Díky telefonnímu hovoru od vražedkyně v první polovině filmu, jde docela snadno odhadnout pachatelku. Navíc obsadit ji dosti známou herečkou, která hned na první pohled zaujme mezi jinak neznámými tvářemi ve scéně na tiskové konferenci, nebyl dobrý tah. Ale pořád jsem si říkala, že to nemůže být tak jednoduché, že diváky na konci jistě čeká pointa. No nečekala. Obloukem přes Antarktidu se filmu vyhla. ()

Aidina

Velké očekávání , které se ale na konec nekonalo. Celkem čtyři vraždy, což je na jeden film úctyhodný počet, to se občas povede asi jenom v Midsomeru. Nevím, kolik detektivů při řešení jednotlivých vražd má u sebe vlastní malé dítě, a postupně ho zanechává na starosti různým „strýcům“ z řad ostatních kolegů - policajtů, aby s ním šli například do aqvaparku, protože on zrovna nemá čas na jeho výchovu. Řeší zrovna vraždy... Výběr herců také nebyl nejlepší, Langmajer i Stránský moc nepřesvědčili, Babčáková jako šéfka mordparty už vůbec ne. Korunou toho byl štěk Agáty Hanychové. Hvězdičku dávám jen Norbertovi Lichému, a snad už někdy dostane pořádnou roli. ()

fafejt001

PROČ TAM BYLA TA HANYCHOVÁ ???? ONA JE HÉREČKA ???????????? MOŽNÁ JEDNOU BUDE , ALE ZA DLOUHO . JINAK NA ČESKÉ POMĚRY DOBRÝ POČIN . HODNOTÍM KLADNĚ . DOBRÉÉÉ. ()

SuzukiZ

Celkem pěkná detektivka.. Škoda toho konce, "Pojďte se mnou. Nebo pak už zbývá jen zabít mě nebo sebe - Tak jo.".. Byla sice psychicky narušená, ale toto? Jinak celkem pěkná placatka Stránského:D ()

ludovit14 odpad!

Je to môj prví film so Sedláčekom a musím skonštatovať iba jedno,že jeho réžia mi vôbec nesedí. Nedokázal som to dopozerať ! HOD: 13%.PS: a ešte k tomu otrepaný scenár,ktorý bolo vidno už 777x niekde inde! ()

Pepi74

Mě se to líbilo a moc. Po dlouhé době film, který nenabízí tým počítačových mágů co od stolu a počítače odhalí vraha jako v Miami a Las Vegas nebo demolováním aut se doberou téhož, že Gercháne? Naši policajti se snaží jak to jde, i když maj ty svoje lidské problémy - konečně někdo ukázal, že i když si dá někdo z placatky ještě neznamená, že to nedá - stejně tak i s rodinnými problémy co nepřerůstaj do půlky filmu jako je to u jedné nejmenované francouzské komisařky. Zápletka dobrá, konec škoda trochu uspěchaný ale jinak za pět hvězd. A díky!! ()

rigby

Zajímavě natočeno, tak jako kniha. I tak netečně a přímo hrozně mluví všichni aktéři. Správní drsoni, udržují si tak patřičný odstup a nadhled i vzhledem ke stavu obětí. Doporučuji shlédnout, je to rozhodně zajímavá zkušenost. ()

carramba66

Zoufalý. Langmajer celej film odříká v jedné tónině, střih jakoby náhodně vynechával každých druhých deset minut, scénář musel vzniknout v opilosti po zhlédnutí Se7en. Sedláček dostal super obsazení, ale totálně to posral, něco, co tak neuvěřitelně NEfunguje už jsem dlouho neviděl. Další důkaz toho, že český film neztratil prachy, ale fachmany a že Česká televize platí hlavně podle kamarádšoftu. ()

vojta033

Mno o stupeň lepší než Domina, kterou jsem viděl hned před tímhle, ale opět jsem zklamaný. Už pád Stránského na začátku mě slušně rozesmál. Ale byl tu i prostor pro fantazii. Kdy Langmajer pořád někde nechává děcko a po smrti doktorky, s kterou se schází, se divák může obávat o prcka. Ale pořád mám pocit, že ty nové české detektivky nejsou žádná pecka. ()

Dupac

Zdeněk Zapletal je natolik schopný autor, že se mohl vyvarovat scénáristických klišé "jsem detektiv s problémy doma a zapletu se se svědkyní vraždy". Motiv sériových mordů je taky trochu ohnutý přes koleno, přestřelený je i konec filmu. Přesto je to více než solidně odvedená televizní práce. Hlavně díky Sedláčkově režii (za nízké náklady umí vykouzlit atmosféru už od Pravidel lži), civilnímu (až nihilisticky) přesvědčivému herectví většiny zúčastněných (prkennou Agátu bych teda oželel) a nenápadné, ale více než funkční hudbě Ivo Viktorina z AG Fleku. Vzhledem k nesmyslně podhodnocenému skóre silné 3*. // S odstupem 10 let to hodnocení možná tak podhodnoceně nevidím.. ()

pidla

Doporučuji přečíst si vyjádření Roberta Sedláčka na http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/213517-anticka-tragedie-podle-sedlacka-zeny-ktere-nenavidi-muze/, kde veškeré zde uváděné výhrady k jeho filmu už dopředu prezentuje jako záměr a přednosti. Nechci ho podezírat z dodatečného alibi, jisté ale je, že v proklamovaných záměrech zcela selhal. Antická tragédie se tedy rozhodně nekonala. Atmosféra nula, snaha o úsporné herectví Gabina či Hrušínského i v podání tak dobrých herců jako je Langmajer nemůže fungovat, když chybí vnitřní obsah, kamera svou popisností tu má k noirovému stylu stejně daleko jako televizní noviny, mechanické jízdy okolo statických postav nevytvářejí napětí ale otravují stejně jako sterilní hudba, atd. atd. A samozřejmě scénář - nudná, průhledná a nelogismů plná, amatérsky napsaná historka. V tomhle filmu prostě bylo špatně úplně všechno. Navíc se mi zdá, že Sedláček nemá problém jen jako režizér, ale hlavně jako člověk. Neustále má potřebu se proti něčemu nebo někomu vymezovat (zde proti severské detektivce - viz odkaz), na něco si stěžovat, něco kategoricky odsuzovat, a sám se naparovat, což může svědčit o jednom velikém mindráku. ()