Peníze jako první a poslední životní téma – pro lumpy i pro spravedlivé... Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády… Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm „velkou ránu“ – přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu… (Česká televize)

TV spot

Rockerman

Což o to scénář je výborný, ale jeho realizace není už tak skvělá. Je to zahráno tak nějak "po česky". Nemá to spád, je tu spousta hluchých míst. Přesto film stojí za podívání. Příběh situovaný do "Werk" Třince o gaunerech a ještě větších gaunerech u policie. Nejvíce mě štve to, co film také krásně ukázal. Stále se protěžuje zločinec před spravedlností. Lump, který jde vyloupit poštu přece musí počítat s tím, že mu může být ublíženo, protože loupit se přece nemá. Když je pak poprávu zastřelen, vyšetřován je policista, protože on prý střílel jako první! Směšné!!! ()

Rosalinda

Po skvělých "Pravdivých lžích" jsem tedy čekala větší nářez. Asi jsem si nestačila uvědomit, že mezi tím do cesty přišli "Muži v říji" a udělali na Sedláčkových polích trochu nepořádek. Krásná byla chvilka, kdy vpředu vystupoval "Bartoškův a sousedovic" dům v živých a ještě živějších barvách, a za nimi bylo vidět jen totálně šedivě splývající pozadí. Jedna skvělá výpovědní půlminutka. Jinak hudba... dejme tomu... Překvapila mě Mrs. Erbová, která byla přirozeně sympaticky civilní, i když bych ji v civilu nejradši poslala... , ale tady mi zkrátka sedla. Pan Bartoška měl určitě zajímavější role a J. Plesl mně osobně zkrátka nesedl.Takže zkrátka takový televizní průměr. Zkrátka na... si z toho nesednu :-). "I takové dny jsou, kdy rána za ranou..." ()

Asmodin odpad!

Myslela jsem, že tomu filmu dám 2. šanci a že se z toho vyklube něco jako Pravidla lži, ale bohužel jakmile přišla 1. nelogická scéna okamžitě jsem film zavrhla. Nejdříve by to chtělo trochu přemýšlet a já jsem doposud neměla možnost u filmu přemýšlet, protože dosud mi všechno připadalo přirozený a normální, dokud jsem neviděla tento film. Dejme tomu, že si policajti chtějí trochu přivydělat, dejme tomu, že čekají až nastoupí zločinci k loupeži... tak přeci, když ví, že podezřelý čeká v autě, tak proč ho nezadrží a nechá ho ujet, místo aby prostřelil chlápkovi lebku mohl střílet na nohy... Tohle byla scéna, která měla vypadat velmi drsně, a taky částečně vypadala, ale jinak ve mě vzbudila silnou nelibost a vytanuly mi na mysl všechny ty vtipy o blbých policajtech (obzvášť, když mladý naivní policista v podání J. Plesla šel neohroženě s bouchačkou v ruce vstříc mrtvole.... ježíš, vždyť každýmu musí být jasné, že s prostřelenou hlavou už ho asi nezabije! tak proč taková opatrnost?) Myslím, že kdybych se dívala dále, jen by se mé otázky vršily jedna na druhou. Je to ztráta času, kdyby se tenhle film nenatočil, tak by se vůbec nic nestalo. Byl tam vůbec nějaký soundtrack? ()

Radko

Prídem do krčmy a počujem: "polícia je skorumpovaná, ľudia sa utápajú v alkohole a stávajú sa z nich patologickí hráči. Tomu a tomu ušla žena. Nezamestnaní vykradli banku. Úradný postup bol vrcholne necitlivý.". Sráči pripomínali tieto krčmové reči. Nielen názvom. Otrasne pôsobiaca televízna inscenácia s nepresvedčivo zvolenými "hereckými esami" odrážala svet krčmových zúfaní na dobu, diskutujúcich ubezpečujúcich v tom, že drobné podvody a korupcia na ich úrovni sú vlastne v poriadku, pretože všetci sú takí a všade sa tak koná. No a pokiaľ to mala byť sarkastická sranda, ako sa tu naznačuje v niektorých komentároch, tak sa hrubo nevyviedla. Pretože v tomto prípade útočí stále len tam, kde mozogvymieľajúce každodenné mediálne spravodajstvo - voči poslušným robotom (polícia, policajná inšpekcia) a obetiam systému (prostitútky, drobní zlodejíčkovia). Poznámka: Pri sledovaní tohto ma mimochodom napadlo, aký má pán režisér vzťah k ženám a či ich náhodou trochu nepodceňuje. Ich obraz je vo filme zúfalý: buď ide o vydierateľné ženy, tiché domácke puťky, ktorých najväčším činom je nemý odchod alebo štetky - zlodejky a práskačky. ()

kinderman

Docela sympatický pokus o vypořádání se s dobou na půdorysu kriminálky. Kdyby se to dramaturgicky dotáhlo (úsměvné naplňování některých žánrových klišé, jako je převracení nábytku rozzuřeným policajtem nebo rozmluva umístěná nemotivovaně na střechu hotelu) a dostalo to šanci v kině, mohl touhle žánrovkou Sedláček u diváků konečně zabodovat. Určitě by si to zasloužil. "A takhle to jako bude furt?" Tahle závěrečná otázka zůstává viset nejen nad pinožením se ústředních postav, ale také nad celou naší společností. ()

• Když si Dan (Jaroslav Plesl) prohlíží občanský průkaz Michala Davida (Robert Mikluš), lze si všimnout, že obsahuje nesmyslné údaje. Číslo průkazu je 990000421, ale občanky tohoto typu měly vždy číslo začínající jedničkou. Průkaz byl vydán 2. ledna 2003 a měl by mít platnost deset let, ta je ale uvedena až do 11. srpna 2015. V adrese trvalého bydliště chybí číslo popisné nebo orientační. Ulice Pod Křiby v adrese trvalého pobytu se sice skutečně ve Zlíně nachází (je v ní jediný dům č. 5630), ale uvedené poštovní směrovací číslo 563 08 neexistuje a navíc by patřilo do okresu Ústí nad Orlicí. (Martin_L)
  • Aby film bylo možné v televizi vysílat před desátou hodinou večerní, režisér vystřihl dlouhou scénu se šňupáním kokainu. (Cucina_Rc)
  • Scénárista filmu Zdeněk Zapletal si ve filmu střihl cameo dispečera Oldy v BBA Security, konkrétně muže sedícího u monitorů ve scéně na konci filmu. (LaSi)