Příběh osudového prolnutí dvou životů: poručíka Milana Horáka (J. Bartoška) a recidivisty Denka (P. Trávníček), prchajícího se skupinou vězňů z nápravného zařízení. Každý má svou cestu a cíl – ti dva se ale setkají, a to za dosti dramatických okolností – Horák se dostane do náhodného střetu s Denkem, kterému zkříží cestu při jeho útěku na svobodu. Tady je i zabit Horákův kamarád. Zatímco probíhá široká akce, při které má být pachatel zneškodněn, se pokusí Horák na vlastní pěst o jeho dopadení a stane se málem jeho čtvrtou obětí… (Česká televize)

flanker.27

Je to takový Antiuprchlík. Dokonce i ta scéna ve vězeňském autobuse je docela podobná. Až na to, že tu nepronásleduje U. S. Marshal T. L. Jones nevinného doktora Forda, ale soudruh poručík Bartoška vysloužilého prince, až moc vinného magora, feťáka a ranaře Trávníčka. Samo o sobě by to mohlo být docela dobré, jen scénář je plný (ne)logických zářezů a předepisuje občas "hrdinovi" jednat jako pitomec. Technický detail. Mám pocit, že v jednom krátkém záběru při závěrečné honičce dělá Trávníček kadenci tatatata nikoli ze škorpiona, ale drží "naš znamy samopal" vz. 24/26. Vlastně jsem docela shovívavý, i když je to celkově trochu úsměvné. ()

dobytek

Nevim, jak film působil na diváky v době, kdy byl aktuální, ale dneska už to působí spíš jako nechtěná komedie. Trávníček v roli uprchlýho vězně, kterej v jednom kuse čuchá toluen, si maže celou slavnou VB na chleba, ale přimotá se k tomu iniciativní lampasák Bartoška a trochu kostrbatě a s velkou porcí štěstí to nakonec vyřeší. Ale ta hodinka se dala v pohodě vydržet a v úplnym závěru film dokonce nabídne i nějakou myšlenku. Navíc je to celkem slušně herecky obsazený. ()

kebom

Trochu zvláštna akčná kriminálka. Tvorcom asi na konci došlo, že im to nejako nevyšlo, tak to zostrihali na dosť čudnú dĺžku. Z Trávnička ako keby na poslednú chvíľu spravili feťáka, ale zase na druhej strane im tam nakladá, ako keby mal špeciálny výcvik - zruší rotu vojakov a v podstate vyhrá aj nad šaržou Bartoškom a to je už čo povedať. Našťastie bdelí príslušníci VB a ČSĽA si s ním už nakoniec poradia. Trochu vtipné mi prišlo, ako sedeli v bare súdruhujú sa a na stole pohár Coca-Cola. Niektoré akčné scény stoja za to, inak slušný bizár. ()

ArthasKarfa

Správné socialistické akční drama, Trávníček jako opravdový gauner střílí všechno co se pohne. VB a vojáci jsou mu ovšem v patách, aby mu znemožnili úprk přes hranice. Ty nehody aut, které se Trávníčkovi přihodí jsou dost úsměvné. Stejně jako přemožené auto plné vojáků střílením z Tatry na 200m. :D Opravu Trávníček alá vládnutí po mapě. ()

Jara.Cimrman.jr

"Uvažujete celkem správně, ale on tak neuvažuje." VB a ČSLA na stopě uprchlýho mukla, tak na to jsem se fakt těšil. Bylo to skvělý. Dráty se žhavily, vysílačky skvěle fungovaly a vedení pracovalo přesně tak, jak to směrnice ukládaly. Prostě sci-fi tý doby, ale fajn. Jenže v tom terénu to byla taková nuda, že jsem si ohryzal i nehty na nohách. Ovšem závěrečný dumání soudruhů nad osudech chrabrýho stopaře poručíka Horáka bylo naprosto báječný - exemplárně potrestat nebo vyznamenat? To bylo drama, že jsem se skoro až zpotil. ()

• Policie i armáda disponovala ve filmu zbraněmi Škorpion vz. 61. Jedná se o kompaktní československý samopal. (sator)
  • Příslušníci VB jezdí v automobilech Volha Gaz 24. Vojenská skupina pod vedením poručíka Horáka se přepravuje ve vozidle Tatra 148 VNM. (ArthasKarfa)
  • Točilo se v oblasti Plzeňska. (sator)